223. Lotto Ela i Olek.

223. Lotto Ela i Olek.

Gru 17

Ela i Olek to bardzo fajna seria książek Wydawnictwa Zakamarki, o których pisałam tu —> KLIK. Maluch nadal je lubi, chociaż są one przeznaczone dla trochę młodszych dzieci. Mają w sobie coś takiego, że przyciągają.

Kiedy zobaczyłam grę Lotto Ela i Olek po prostu nie mogłam jej nie kupić.

SAM_2408

W pudełku są 4 plansze i 16 kart. Są tam takie same obrazki, jak w książkach. Do każdej planszy pasują 4 obrazki. Według instrukcji gra polega na tym, że dzieli się plansze pomiędzy graczy. Karty kładzie się odwrócone przed sobą. Pierwsza osoba odkrywa jedną z kart i sprawdza, czy taki sam obrazek znajduje się na jej planszy. Jeśli takiego nie ma, oddaje kartę przeciwnikowi. Ten, kto ma taki obrazek na swojej planszy, losuje kolejną kartę itd. Wygrywa ten, kto pierwszy zapełni planszę właściwymi obrazkami.

Grę można w zasadzie dowolnie modyfikować. My, na razie, używamy jej w ten sposób, że Maluch po prostu wyszukuje dany obrazek na planszach i układa w odpowiednie miejsce. Można zwiększyć poziom trudności i np. podawać dziecku plansze po kolei. Obrazki leżą wówczas przed nami, odwrócone. Losowo wybieramy sobie po jednym i jeśli nie pasuje do tej konkretnej planszy, odkładamy go na miejsce i losujemy kolejny. Po zapełnieniu całej planszy bierzemy następną itd. Taka zabawa fajnie ćwiczy pamięć dziecka i jego spostrzegawczość.

Zarówno plansze, jak i karty wykonane są ze sztywnej tektury.

Gra ma niestety jeden minus. Rogi kart nie są zaokrąglone. Przy starszych dzieciach nie stanowi to problemu, ale przy maluchach jest to mało praktyczne. Dlaczego tak często zwracam na to uwagę? Przy innej tego typu grze, Maluch drasnął się takim rogiem na policzku. Nic wielkiego się nie stało, ale wystarczyłoby mieć zaokrąglone rogi i zabawa od razu byłaby bezpieczniejsza ;) Duży plus za fajne i praktyczne pudełko. Dzięki przegródkom w środku, karty nie latają po całym pudełku.

Według mnie ta gra jest bardzo fajną atrakcją głównie dla fanów Eli i Olka.

SAM_2410

SAM_2411

SAM_2412

SAM_2413

SAM_2414

SAM_2415

SAM_2416

SAM_2417

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

8 komentarzy

 1. Joanna Andryszczyk

  fajne to tylko ta cena jak dla mnie za droga :(

 2. Ja bym wyskoczyła z 40 dych i chętnie to zrobię, jeszcze się święta nie zaczęły, a ja już szukam prezentów na urodziny Kosmyka :)

  • Mój ma w styczniu imieniny. Też już się rozglądam :D

   • Agusiek

    Moja też w styczniu ma imieniny i też już szukam prezentów haha :D Gra wygląda fajnie, dopiszę do listy na przyszłość :))

 3. domek-z-ksiazkami.blogspot.com

  u nas Ela i Olek się akurat nie sprawdziły, ale tą grą jestem zachwycona!

 4. Daria Krzemińska

  Ta gra wygląda interesującą :))

 5. Paulina Kwiatkowska

  Fajna taka gra:)

 6. Kiti

  Nie znam tych postaci, ale w przyszłości może to zmienię:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.