6. Księga dźwięków – świetna książka obrazkowa dla najmłodszych.

6. Księga dźwięków – świetna książka obrazkowa dla najmłodszych.

Paź 19

Zastanawialiście się kiedyś, jaki dźwięk wydaje gniazdko elektryczne? Albo Boże Narodzenie? Przyznam szczerze, że dawniej skupiałam się wyłącznie na odgłosach podstawowych zwierząt, takich jak pies, kot, krowa itd.

Do czasu, aż do naszej biblioteczki dołączyła Księga Dźwięków wydawnictwa Dwie Siostry. Tekst i ilustracje Soledad Bravi.

księga dźwięków

Jak na księgę przystało, stron mamy w niej dużo. Są dość sztywne, więc mój Maluch doskonale sobie radzi z jej przeglądaniem. Od tej książki rozpoczynamy praktycznie każdy dzień, bo jak tylko Maluch zwlecze się z łóżka, to od razu leci do szafy i targa ze sobą księgę. Wcale mu się nie dziwię, bo książka podbiła nie tylko jego serce.

Zapewniam Was, że niektórych odgłosów paszczowych nie znacie. Poza zwierzętami są tam też m.in. pojazdy i przedmioty, nad którymi wcześniej się bliżej nie zastanawiałam. Z racji tego, że czytamy ją codziennie po kilka razy, Maluch dobrze pamięta, że między gołębiem, a kotem jest jeszcze duch, więc nie da się ominąć żadnej ze stron. Czytać trzeba wszystko. Jednak wcale nie rozpaczam z tego powodu, bo księgę uwielbiam, tak samo jak Maluch.

Ilustracje są proste, kolorowe i wesołe. Takie lubimy najbardziej. Kilka ostatnich stron delikatnie wystąpiło nam z szeregu i lata luzem. Rozmiar dostosowany do małych rączek (14 cm x 14 cm). Podoba mi się także to, że strony mają zaokrąglone rogi.

 

Książkę kupiłam na allegro. Można ją znaleźć również np. tu —->KSIĘGA DŹWIĘKÓW.

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

12 komentarzy

 1. Kruszynka

  Ale fajna książeczka :)

 2. Cicha

  Książeczka wygląda ciekawie, podobają mi się jej wyraziste rysunki :)

  • Mamiczka

   Daje dużo radości Maluchowi, za to lubię ją najbardziej :)

   • Kasia M.

    Bo właśnie o to chodzi :) Mój synek też z niecierpliwością przewraca mi kolejne kartki i czeka na dźwięki :)

 3. Ogólnie wydaje się świetna! Fajne ilustracje. Mój Mały książki kocha najbardziej. Zatem kolekcjonujemy. Pozycja mi się podoba, chociaż nie mam przekonania czy akurat butelka robi cium-cium… Chodzi mi o to, że do mojego malca nie mówię w ten sposób.

  • Mamiczka

   Określenia są proste, dziecku łatwo zapamiętać. Ale rozumiem, o co Ci chodzi :)

 4. Anonymous

  Świetna książka. Polecam :”Bardzo głodna gąsiennica” Erick Carl. Inne jego książki tez są fajne.

  • Mamiczka

   Mamy gąsienice :) W najbliższym czasie chcę kupić „Od stóp do głów”.

 5. li_lia

  Byłam przekonana, że książeczka wydaje z siebie odgłosy :) Taka forma również bardzo mi się podoba :)

 6. agata

  Moja córka mając rok – znała WSZYSTKIE te wyrazy dźwiękonaśladowcze z książeczki, nie znam fajniejszej pozycji książkowej dla maluszka !! jedyny minus to trwałość zapłaciłabym więcej gdyby była lepiej wykonana. bo niestety naszą już musiałam wyrzucić jakiś czas temu – ale córeczka ma 2 lata i pięknie mówi już :)

  • To prawda, że po jakimś czasie książka zaczyna się niestety rozklejać. Jak nam się rozleci, to te strony powkładam do skoroszytu :) Mój Maluch lada dzień skończy 2 lata, ale nadal uwielbia tę książkę. Bardzo często kupujemy ją w prezencie dla dzieci znajomych. Niektórzy nawet o niej nie słyszeli. A szkoda, bo tę książkę powinien znać każdy :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.