388. Drewniany zestaw jedzenia i napojów Plan Toys.

388. Drewniany zestaw jedzenia i napojów Plan Toys.

Wrz 17

Jednym z urodzinowych prezentów Malucha był zestaw, który Wam dzisiaj pokażę (wszystkie prezenty pokazywałam tu ——> URODZINY MALUCHA).

Maluch już od dawna bardzo lubi się bawić w gotowanie i w sklep. Do tej pory większość gadżetów z tym związanych miał z plastiku lub styropianu. Jakość ich wykonania niestety nie była zadowalająca i z czasem część z tego wyposażenia musiałam po prostu wyrzucić. Z uwagi na to, że jako kucharz lub sprzedawca Maluch bawi się właściwie codziennie, postanowiłam stopniowo wymieniać mu te zabawki na drewniane. Owszem, są one droższe, ale ich wykonanie jest dużo lepsze. Niektóre z plastikowych owoców i warzyw wprawdzie przetrwały, ale przeszkadzały mi te wszystkie wystające małe „zadziorki”. Najdłużej wybierałam Maluchowi nową kuchenkę (pokażę ją dokładnie w innym wpisie). Poprzednia, którą mieliśmy była plastikowa i kurier musiał nam ją przywozić dwa razy, a i tak za każdym razem była połamana :/ Ostatecznie udało się z tych dwóch zestawów stworzyć jeden, ale tylko niepotrzebnie straciłam nerwy. Tym razem jestem zadowolona z wyboru :) Razem z kuchenką zaczęłam wymianę pozostałych rzeczy, niezbędnych do zabawy w gotowanie i w sklep. Na razie nie planuję zakupu kolejnych, bo właściwie wszystko to, co chciałam, już wymieniłam.

Drewniany zestaw jedzenia i napojów marki Plan Toys od razu wpadł mi w oko. Miałam już dosyć tych wiecznie wciskających się do środka plastikowych butelek. Wcale nie tak łatwo je potem doprowadzić do pierwotnego stanu, nie mówiąc już o tym, że Maluch niemal od razu zdziera wszelkie papierowe naklejki na tego typu zabawkach. Z tym zestawem jest inaczej, bo wszystkie obrazki są namalowane.

drewniany zestaw jedzenia i napojów plan toys

Zestaw składa się z wody mineralnej, soku, keczupu, mleka, dżemu i miodu. Te dwa ostatnie są otwierane, co bardzo się Maluchowi spodobało. Są one również lekkie, jak na drewniane zabawki. Mleko i butelki są już jednak nieco cięższe (trzeba uważać przy dzieciach, które lubią rzucać zabawkami). Ich wielkość jest adekwatna do małych rączek. Nie są ani zbyt małe, ani zbyt duże. Najmniejszy słoik (z miodem) ma 4,5 cm wysokości, a najwyższa butelka (z sokiem) ma 12 cm.

Wszystko jest wykonane z drewna kauczukowego. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem mogą się nim bawić również młodsze dzieci.

Zestaw można kupić np. tu —-> KLIK.

zabawki plan toys

zabawa w sklep

zabawa w gotowanie

drewniane napoje

drewniane słoiki

SAM_6110

SAM_6111

SAM_6113

SAM_6115

SAM_6116

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

10 komentarzy

 1. Izabela Straszewska

  Ale fajny. :)

  • yllla

   chyba kucharz Ci rośnie :)

   Wiki nie specjalnie lubi się bawić w gotowanie, ale mamy w domu owoce/warzywa niestety styropianowe i potwierdzam, że to jest porażka. Kiedyś mała wzięła któryś owoc mokrymi rękami, wszystko było wyplamione :/ tą farbą, które ze styropianu zeszła.

   • Mamiczka
    Mamiczka

    Niestety tak to jest z nimi :/ Są tanie, ale jakość słaba.

 2. Bardzo fajny ten zestaw. U nas Ola też już bawi się w sklep, ale na razie taki wymyślony w jej głowie :)

 3. super, podobają mi sie te drewniane gadżety do kuchni ;)

 4. Martyna K.

  Bardzo fajnie, że są już namalowane. Przynajmniej nic się nie odklei.

 5. Paulina Kwiatkowska

  Bardzo fajny zestaw. Cena wg mnie nie jest aż tak wysoka, a zabawki wiadomo, że będą trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.