479. Gry planszowe (i nie tylko) dla kilkulatków.

Od pewnego czasu większość czasu spędzamy z Maluchem na wspólnym graniu. Głównie są to gry planszowe, ale nie tylko. Będę Wam po kolei pokazywać na blogu te, które najbardziej przypadły nam do gustu (na razie możecie na bieżąco śledzić nasze zabawy na instagramie —-> INSTAGRAM). Dzisiaj z kolei zobaczycie te, które wpadły mi w oko i w większości są na mojej liście do kupienia. Kto z Was przegapił poprzedni wpis z tej serii, to warto zerknąć —-> RÓŻNE WERSJE CHIŃCZYKA.

O zaletach tego typu gier chyba nie muszę nikogo przekonywać. To nie tylko świetna forma wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, ale również okazja do łączenia edukacji z zabawą. W czasie gry można ćwiczyć liczenie (kiedy mamy kostkę z oczkami), kolory (kiedy mamy kostkę z kolorami), spostrzegawczość, cierpliwość i logiczne myślenie. Nie zawsze gramy z Maluchem zgodnie z regułami. Czasem wymyślamy swoje. Na razie zależy mi na tym, żeby nie zniechęcił się do tego typu zabaw (zwłaszcza, jeśli gramy w coś trudniejszego), dlatego daję mu wygrywać ;) Wiem, że dla niektórych z Was takie podejście może być mało pedagogiczne, ale na prawdziwą rywalizację jeszcze przyjdzie czas. Jak załapie do końca reguły gier, zaczniemy grać na poważnie ;) Na razie chcę, żeby się po prostu dobrze bawił.

1. Gra Tomek i przyjaciele —> KLIK. “Gra planszowa dla najmłodszych dzieci, po której gracze poruszają się pionkami w kształcie kolejek: Tomka, Kuby, Henia i Różyczki. Po zatrzymaniu się na polu planszy gracz odkrywa kartę i musi odszukać wśród odwróconych pozostałych kart identyczną. Jeśli mu się uda może załadować je do wagonika swojej kolejki.” Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. To zdecydowanie coś dla nas!

gra planszowa tomek i przyjaciele

2. Upiorki marki Djeco —-> KLIK. “Tekturowa gra. Przed rozpoczęciem należy złożyć tekturowe potworki. Gracze kręcą strzałką. W zależności na co wskaże, gracz dokłada jeden z 24 elementów (rękę,okulary,nos). Kto pierwszy uzbiera potrzebne elementy, ten wygrywa“. Gra dla dzieci od 4 roku życia. Zapowiada się ciekawie, chociaż mam wątpliwości, jak jest z jej wytrzymałością. Jeśli ktoś z Was ma tę grę, dajcie znać. Nie jest to tradycyjna planszówka, ale od razu zwróciła moją uwagę.

upiorki djeco

3. Gęsi marki Djeco —> KLIK. Są tu dwie gry, przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Tego typu gry sprawdzają się u nas najlepiej.

gra planszowa djeco

4. Wyścigi samochodowe Monza marki Haba —-> KLIK. “Gra taktyczna dla 2 do 6 graczy od 5 lat. Bolidy stoją na starcie w gotowości do wyścigu Monza. Kto dojedzie najszybciej?” Teoretycznie Maluch jest jeszcze za mały na tę grę, ale myślę, że dalibyśmy radę. Jest na mojej liście do kupienia.

gra planszowa z samochodami

5. Abecadło Klinika dla pluszaków marki Beniamin —-> KLIK. “Edukacyjna gra planszowa przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach rozpoczynających naukę języka polskiego. Jej zadaniem jest pomoc w rozpoznawaniu pisowni literek, a także ćwiczenie pamięci wzrokowej i spostrzegawczości. Do wykonania obrazków wykorzystano technikę druku trójwymiarowego, tzw. 3D“. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Bardzo ciekawie się zapowiada, zwłaszcza dla dzieci, które interesują się literkami.

pluszakowo

6. Podróż marki Janod —-> KLIK. “Każdy gracz wybiera pionek , rzuca po kolei 2 kostkami i przesuwa pionek o taką liczbę pól w kierunku wskazówek zegara, ile wyrzuci kostką. Gracz, który jako pierwszy dotrze do pola 63 wygrywa grę.” Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Fajnie wygląda, trafiła na moją listę zakupów.

gra planszowa janod

7. Wyścigi samochodowe, gra magnetyczna The Purple Cow —-> KLIK. “Każdy gracz wybiera 1 samochód. Najmłodszy gracz zaczyna rzucając kostką i przesuwając samochód.  Jeśli gracz stanie na polu „turbo” , przeskakuje o wyznaczoną ilość pól. Jeśli gracz stanie na polu „dangerous curve” cofa się o wyznaczoną ilość pól. Jeśli samochód stanie na polu rywala, cofa się do pola „start”.  Wygrywa gracz, który znajdzie się Na polu „trophy”. Aby wygrać grę, należy wyrzucić na kostce brakującą ilość oczek. Jeśli gracz wyrzuci większą ilość oczek, cofa się dokładnie o tą liczbę.” Przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

wyścigi

 8. Topologix marki Djeco —-> KLIK. “Świetna zabawa, przy której Maluch ćwiczy orientację przestrzenną, uczy koncentracji i rozwija umiejętność logicznego myślenia.”  To nie jest klasyczna planszówka, ale jej pomysłowość zwróciła moją uwagę. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia.

gra djeco

9. Kreciki marki Jawa —> KLIK. “Podczas gry gracze wcielają się w rolę krecików i poruszają się po polach, imitując kopanie podziemnych tuneli. Celem gry jest jak najszybsze wydostanie się na powierzchnię. W czasie gry kreciki przeżywają różne przygody. Na planszy znajdują się pola neutralne oraz pola zdarzeń, które mogą przyspieszyć lub utrudnić dotarcie do kopca czyli mety. Ważnym elementem gry jest zdobywanie kart, które dają graczom dodatkowe przywileje i sprawiają, że gra jest bardziej atrakcyjna.” Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Myślę, że spodobałaby się Maluchowi.

gra kreciki

10. Hungry Monsters marki Tactic —-> KLIK. “Potwory krążą po kuchni szukając jedzenia! Wykorzystaj załączone naklejki do stworzenia własnego potwora i wyślij go do kuchni na poszukiwania. Odrobina sprytu, odpowiednia taktyka i szybkość to cechy, które pozwolą ci zaspokoić głód swojego stwora. Musisz jednak uważać: inne potwory w swej chciwości gotowe są nawet wyciągnąć jedzenie wprost z ust! Zwycięża zawodnik, któremu najszybciej uda się zdobyć 15 żetonów.” Gra przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Jestem pewna, że to coś dla Malucha. Bardzo lubi wszelkiego rodzaju stwory.

potwory

11. Na koniec gra, która nie jest planszówką, ale myślę, że Wam się spodoba ;) To odmiana znanej gry Choco, tym razem z Muminkami (marka Tactic) —-> KLIK. My mamy tę klasyczną wersję i Maluch bardzo ją lubi. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat.

choco

A kto z Was nie zagląda na fanpage bloga, to informuję, że wielkie kanapki, które pokazywałam w tym wpisie —-> GRA ZRĘCZNOŚCIOWA znowu są dostępne i to w obniżonej cenie! —-> KLIK.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

33 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>