655. Lotto, czyli gra dla maluchów od Kapitana Nauki.

Niedawno pokazywałam Wam świetne zestawy z mazakiem suchościeralnym, które zauroczyły zarówno mnie, jak i Malucha —–> KLIK. Widzę, że z tej serii pojawiły się również zestawy z robotem —-> KLIK i z królikiem —–> KLIK.

Wiem jednak, że wśród Was jest również sporo rodziców młodszych dzieci, dlatego postanowiłam specjalnie dla Was zapoznać się z grami Kapitana Nauki przeznaczonymi dla najmłodszych. Wiedziałam, że Malucha nie zainteresują na dłużej, ale uznałam, że są tak ładnie wykonane, że warto je tu pokazać. Pomógł mi jednak ocenić ich jakość, więc jak zawsze miał swój wkład w przygotowaniu tego wpisu :)

W nasze ręce trafiły dwie gry Lotto – Zwierzęta i Kolory.

gra lotto dla 2-latków

Czym się różnią? Tym, że Zwierzęta mają plansze poziome, a Kolory plansze pionowe (różnią się również obrazkami, ale to oczywiste ;)). Wersja z Kolorami wydaje mi się trochę trudniejsza. Wynika to z tego, że w Zwierzętach obrazki na żetonach są takie same, jak na planszach. W Kolorach nieco się różnią, co moim zdaniem jest dodatkowym plusem tej gry.

Każda z gier zawiera 6 plansz, 36 żetonów i ma 4 warianty.

Na czym polega lotto każdy wie, dlatego nie będę tego szczegółowo omawiać. A nawet jeśli ktoś jej nie zna, to gry zawierają szczegółowe instrukcje. Dodam jedynie, że tego typu gry rozwijają u dziecka spostrzegawczość i logiczne myślenie. Mogą również pomóc w ćwiczeniu koncentracji, bo jednak trzeba się skupić, żeby dopasować żeton do określonego pola na planszy.

Obrazki bardzo mi się podobają. Maluchowi również. Jeż i prosiak podbili moje serce. To największy atut tych gier, bo ładni i weseli bohaterowie zachęcają dziecko do grania.

Mieliśmy różne gry lotto i przyznaję, że te od Kapitana Nauki są najładniej wydane. Zarówno plansze, jak i żetony są solidnie wykonane z grubej tektury. Maluch stwierdził, że gdyby był młodszy, to chętnie by się tym pobawił. Teraz też zagraliśmy w to kilka razy, ale wiadomo, że dla 5-latka taka gra jest po prostu za łatwa i za nudna. Jednak dla 2-latków będzie w sam raz.

Lotto Zwierzęta znajdziecie np. tu —–> KLIK, a Kolory tu —-> KLIK.

Koniecznie zerknijcie również na puzzle i zagadki dla maluchów —-> KLIK. Bardzo mi się podobają!

sam_0197

sam_0198

sam_0199

sam_0200

sam_0201

sam_0202

sam_0203

sam_0204

sam_0205

sam_0206

sam_0207

sam_0208

sam_0209

sam_0210

sam_0211

sam_0212

sam_0213

Dziękuję Kapitanowi Nauka za przekazane gry.

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>