173. O pewnej akcji. Zaczytani.

Akcje charytatywne, wolontariat, to coś, obok czego nie przechodzę obojętnie. Ci, którzy są ze mną na tym blogu od początku wiedzą, że aktywnie od kilku lat działam na portalu, który wspiera poszukiwania osób zaginionych (Szukamy Was).

Zawsze, kiedy tylko mogę staram się wspomagać różne akcje, które mają na celu pomoc dzieciom. A zwłaszcza chorym dzieciom.

Kiedy na fanpagu bloga zobaczyłam wpis “Sówki zapraszają do wsparcia” zainteresowałam się tym od razu. Okazało się, że to wspaniała akcja, mająca na celu tworzenie bibliotek na oddziałach dziecięcych (ZACZYTANI).

oddaj-książkę-Jakie są główne założenia kampanii?

– aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu;

– aby w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogli chociaż na chwilę oderwać się od choroby;

– aby rozbudzić miłość do czytania i do książek.

Punkty zbiórek książek organizowane są na terenie całego kraju (sprawdź, czy w Twojej okolicy organizowana jest taka zbiórka).

Chcesz pomóc? Przeczytaj, co możesz zrobić KLIK.

baner-300x160

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>