173. O pewnej akcji. Zaczytani.

Akcje charytatywne, wolontariat, to coś, obok czego nie przechodzę obojętnie. Ci, którzy są ze mną na tym blogu od początku wiedzą, że aktywnie od kilku lat działam na portalu, który wspiera poszukiwania osób zaginionych (Szukamy Was).

Zawsze, kiedy tylko mogę staram się wspomagać różne akcje, które mają na celu pomoc dzieciom. A zwłaszcza chorym dzieciom.

Kiedy na fanpagu bloga zobaczyłam wpis “Sówki zapraszają do wsparcia” zainteresowałam się tym od razu. Okazało się, że to wspaniała akcja, mająca na celu tworzenie bibliotek na oddziałach dziecięcych (ZACZYTANI).

oddaj-książkę-Jakie są główne założenia kampanii?

– aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu;

– aby w jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogli chociaż na chwilę oderwać się od choroby;

– aby rozbudzić miłość do czytania i do książek.

Punkty zbiórek książek organizowane są na terenie całego kraju (sprawdź, czy w Twojej okolicy organizowana jest taka zbiórka).

Chcesz pomóc? Przeczytaj, co możesz zrobić KLIK.

baner-300x160

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>