174. A gdzie tytuł? Herve Tullet.

Czy jest wśród Was ktoś, kto nie zna książek Herve Tulleta? Obstawiam, że nie.

Mamy kilka jego książek, a dwie z nich pokazywałam Wam już na blogu. Przygotowując ten wpis uświadomiłam sobie, że nie pisałam jeszcze o jego najbardziej znanych książkach, czyli “Naciśnij mnie” i “Turlututu. A kuku, to ja!”. Już niedługo to nadrobię ;) Dzisiaj natomiast pokażę Wam najnowszą książkę tego autora.

SAM_1337

A gdzie tytułHerve Tullet, Wydawnictwo Babaryba to jedna z bardziej szalonych książek, które mamy. Kiedy zobaczyłam jej zapowiedź, wiedziałam, że muszę ją kupić jak najszybciej. I chociaż wiedziałam, czego mogę się spodziewać po twórczości tego autora, książka mnie zaskoczyła. I to pozytywnie!

Już na początku książki dowiadujemy się, że jej bohaterowie nie spodziewali się widzów. Są nieco zaskoczeni tą sytuacją, co bardzo bawi mojego Malucha. Tekst “Bo, kurtka na wacie, nikt nas nie uprzedził” pokłada Malucha ze śmiechu. Znajdziemy tu sporo takich potocznych, znanych wszystkich zwrotów, m.in. nudy na pudy, strzałka, narka.

Co jeszcze wyróżnia tę książkę od pozostałych? Poznajemy w niej twórcę dzieła, który jest równie zaskoczony naszą obecnością, jak pozostali bohaterowie. Czy uda mu się na szybko sklecić jakąś bajkę? Tego już Wam nie zdradzę. W każdym razie można się w czasie czytania tej książki nieźle pośmiać.

Oczywiście nie zabrakło elementów, w których czytelnik zostaje zaangażowany w akcję (tu akurat włączanie i wyłączanie światła), ale jest tego dużo mniej, niż w “Kropkach” i “Turlututu”. Czy to gorzej? Według mnie nie! Powielanie tych samych schematów w każdej kolejnej książce powoli stawałoby się nudne. A w tej Tullet kompletnie mnie zaskoczył! I to nie tylko samą treścią. Bardzo spodobały mi się ilustracje. Zresztą nie tylko mnie, bo Maluch z zachwytem za każdym razem przygląda się śwince i psiakowi.

Książka ma sztywną okładkę (UWAGA! krawędzie nie są zaokrąglone, wiecie, że to mój czuły punkt i zwracam na to uwagę ;)), ale strony już nie. Dlatego mali niszczyciele powinni oglądać tę książkę pod opieką rodziców.

Można ją kupić np. tu —> KLIK.

SAM_1340
SAM_1341
SAM_1342
SAM_1343
SAM_1344
SAM_1345
SAM_1347
SAM_1351
SAM_1352
SAM_1350
SAM_1338

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>