793. Książki o rozwoju osobistym i nie tylko, czyli co ostatnio czytałam ciekawego.

Od ostatniego wpisu na ten temat minęło kilka miesięcy —->  Co ostatnio czytałam ciekawego. Przez ten czas przeczytałam oczywiście dużo więcej książek niż te, które tu wymienię. Pominę te, które mi się nie podobały i te, których jeszcze z różnych powodów nie skończyłam.

 

W moich zainteresowaniach czytelniczych nic się nie zmieniło. Nadal preferuję książki poradnikowe o tematyce psychologicznej i te na faktach.

 

1. Jestem —->  Jestem. Niestety obecnie już drugi nakład jest wyczerpany. Jest to zbiór krótkich wywiadów z różnymi kobietami, m.in. ze znaną Wam pewnie Fashionelką. O samorozwoju, po prostu o życiu. Ciekawa i warta uwagi. Autorka jest psychoterapeutką.

 

 

2. Miłość. Ścieżki do wolności  —->  Miłość. Tym razem o tym jak kochać i tworzyć wartościowe relacje. Bardzo lubię książki Agnieszki Maciąg. Ma w sobie coś takiego, że po prostu lubię jej sposób bycia. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pojechać na jej warsztaty.

 

 

3. Czasem święta, czasem ladacznica —->  Czasem święta, czasem ladacznica. Książka na zasadzie wywiadu. Skusiłam się, bo widziałam kilka pozytywnych recenzji na jej temat na Instagramie. Książka jest ciekawa, ale nie dowiedziałam się z niej niczego, czego bym nie wiedziała. Musicie jednak pamiętać, że ja przeczytałam już dziesiątki, jak nie setki książek o podobnej tematyce, więc ciężko mnie czymś zaskoczyć w tej kwestii. Ale przyjemnie i bardzo szybko się ją czytało.

 

 

4. Droga rzadziej przemierzana —->  Droga rzadziej przemierzana. Świetna i rzeczowa książka. Wprawdzie kilka fragmentów zbyt religijnych (jak dla mnie) ominęłam, ale książka daje do myślenia. Typowa do samorozwoju i lepszego zrozumienia siebie. A ja bardzo lubię takie książki.

 

 

5. Pokochaj siebie —->  Pokochaj siebie. Jedna z najlepszych książek o tej tematyce, jaką czytałam. Każdy powinien ją przeczytać. Po to, aby lepiej zrozumieć siebie i aby poradzić sobie z różnymi emocjami. To jeden ze światowych bestsellerów i wcale się nie dziwię.

 

 

6. Emocjonalne SOS —->  Emocjonalne sos. I kolejna ciekawa książka, do której warto sięgnąć.

 

 

7. Uszanuj siebie —->  Uszanuj siebie. Książka o tym, jak jednocześnie brać i dawać. Bardzo mi się spodobała. To również książka o samorozwoju.

 

 

8. Jak przestać się martwić i zacząć żyć —->  Jak przestać się martwić. Tę książkę każdy powinien przeczytać. Znana na całym świecie.

 

 

9. Dary niedoskonałości —->  Dary niedoskonałości.  To poradnik psychologiczny dla wszystkich tych, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną.

 

 

10. Zacznij od dzisiaj —–>  Zacznij od dzisiaj. Ciekawy poradnik. Podoba mi się podejście autorki do różnych kwestii.

 

 

11. Opowiem Ci o zbrodni —->  Opowiem ci o zbrodni. To zbiór znanych kryminalnych historii.

 

 

12. #Polish beaty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek —->  Polish beauty. Świetna książka. W końcu coś o polskich realiach. Dowiedziałam się tu kilku przydatnych dla mnie informacji i z pewnością wypróbuję kilka zaproponowanych tam kosmetyków.

 

 

13. Poszukaj w sobie —->  Poszukaj w sobie. Bardzo ciekawa książka, dająca do myślenia. Początkowo myślałam, że może mnie nudzić, ale bardzo szybko mnie wciągnęła. To pozycja głównie o uważności.

 

 

14. Instrukcja obsługi kobiety —->  Instrukcja obsługi kobiety. Bardzo lubię książki Katarzyny Miller, ale ta szczególnie przypadła mi do gustu. Jak wiecie, większość książek czytam na czytniku, tę również, ale dodatkowo kupię ją sobie w papierowej wersji. To książka o kobietach, ale nie tylko dla kobiet.

 

 

15. Odwaga bycia nielubianym —->  Odwaga bycia nielubianym. Ta książka początkowo mnie nieco zawiodła, bo spodziewałam się po niej czegoś innego. Obawiałam się, że nie dobrnę do końca, ale przy drugim rozdziale okazało się, że się jednak wciągnęłam. To książka psychologiczno-filozoficzna. Bardziej skłaniałabym się ku temu, że jednak filozoficzna. Nie każdemu przypadnie do gustu, bo momentami można ziewać z nudów. Ale mimo wszystko ma coś w sobie i cieszę się, że ją przeczytałam.

 

 

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>