221. Wierszyki 3-latka, dobre i dla 2-latka.

O tym, że Maluch bardzo lubi wierszyki wspominałam już kilka razy. Jeden z wpisów dotyczył tego, w jaki sposób uczę Malucha ich na pamięć —-> KLIK. W tej kwestii nic się nie zmieniło, poza tym, że nauka obejmuje coraz dłuższe rymowanki.

Z pomocą przychodzi nam tutaj książka “Wierszyki 3-latka” Dorota Gellner, Irena Suchorzewska, Danuta Gellnerowa, Ewa Szelburg-Zarembina, Barbara Lewandowska, Urszula Kozłowska Wydawnictwo Muza.

SAM_2343

Jakie wierszyki tu znajdziemy? Większość z nich jest bardzo znanych, np. Mam trzy latka, Sroczka, Tańcowały dwa Michały, Idzie pani. Łącznie jest ich 11.

Niektóre z nich pamiętam ze swojego dzieciństwa, chociaż w nieco innej formie. Teoretycznie są to wierszyki dla trzylatków, ale spokojnie mogą z nich korzystać również dwulatki, a nawet nieco młodsze dzieci. Książka jest pięknie ilustrowana, kolorowa, bardzo miło się ją przegląda.

Maluch upodobał sobie najbardziej wierszyk ‘Mruczą koty” Barbary Lewandowskiej. Muszę przyznać, że akurat tego nie znałam wcześniej. To jego fragment:

“Mruczą koty przy kominie:

– Mru, mru, mru!

Cześć, kominie, nasz kuzynie.

Mru, mru, mru.

Jesteś ciepły, mruczysz błogo.

Mru, mru, mru!

I masz dym jak koci ogon!

Mru, mru, mru”.

Książka ma twardą okładkę i zaokrąglone rogi! To bardzo duży plus! Strony już sztywne nie są, ale na razie nic złego się z nimi nie dzieje ;) Na pierwszej stronie jest miejsce na podpis.

W Radach dla Rodziców, zawartych na ostatniej stronie, jest napisane, że zamieszczone w książce utwory odwołują się do wiedzy dziecka, do jego skojarzeń, mogą być też pretekstem do zabaw dźwiękowych i ruchowych. W tej serii ukazały się również “Wierszyki 2-latka” i “Wierszyki 4-latka“.

Książkę można kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2345

SAM_2346

SAM_2347

SAM_2348

SAM_2349

SAM_2350

SAM_2351

SAM_2352

SAM_2353

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

23 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>