270. Trzy psy przyszły – Marcin Brykczyński.

Znacie książki Marcina Brykczyńskiego? Muszę się przyznać, że do tej pory nie znałam. A okazuje się, że to był błąd i muszę koniecznie zapoznać się z jego pozostałymi tytułami.

Trzy psy przyszły” to zabawna książka Wydawnictwa Literatura, którą ilustrowała Iwona Cała.

SAM_3404

To średniej długości rymowanka, która od razu przypadła Maluchowi do gustu. Tytuł może początkowo wprowadzać w błąd, bo w rzeczywistości jest to historia o czterech psach. Trzy z nich wybierają się z wizytą do czwartego, który mieszkał na odludziu. Kiedy dowiedział się o tym, że zmierzają do niego goście, obawiał się, że nie będzie miał czym ich ugościć. Okazało się, że jego przyjaciele pomyśleli o wszystkim :)

Duży plus za powtarzający się fragment “Pierwszy, stary i kulawy, drugi jeszcze dosyć żwawy, a ten trzeci był najmłodszy i jak szczekał, to trzy po trzy”. Bardzo lubię książki, przy których nie tylko miło spędzamy czas, ale które również edukują. A dzięki tej, możemy ćwiczyć pamięć Malucha. Bardzo chętnie zapamiętuje takie wesołe zwroty i równie chętnie je powtarza. Podoba mi się to, ponieważ dzięki temu znacząco poszerza sobie zasób słów.

Tego typu książki są również fajnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o tym, co tak naprawdę się liczy w przyjaźni i czym ona właściwie jest.

O tym, że są tutaj świetne ilustracje nie muszę Wam pisać, wystarczy zerknąć poniżej na zdjęcia :)

Książka jest średniego formatu. Ma twardą okładkę (chociaż w dotyku jest miękka, jeśli wiecie o co mi chodzi), strony już nie. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem spodoba się również młodszym maluchom.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3405

SAM_3406

SAM_3407

SAM_3408

SAM_3409

SAM_3410

SAM_3411

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>