518. Uwaga, to niebezpieczne! Obrazki dla maluchów.

O tej książce wspominałam Wam w zestawieniu propozycji książkowych na Dzień Dziecka —> KLIK. I chociaż nie lubię tej serii, to mój Maluch ma odmienne zdanie na ten temat i ta książka bardzo przypadła mu do gustu.

Uwaga, to niebezpieczne!” to książka z serii Obrazki dla maluchów Wydawnictwa Olesiejuk.

obrazki dla maluchów

Dlaczego nie przepadam za tą serią? Po prostu nie pasują mi ilustracje. Mając do wyboru tyle różnych książek, wolę kupować Maluchowi takie, których przeglądanie również mi będzie sprawiać przyjemność.

Jak wiecie, Maluch od września idzie do przedszkola. W związku z tym, rozglądam się za różnymi książkami dotyczącymi niebezpieczeństw, na które każde dziecko powinno zwracać uwagę. Maluch w wielu przypadkach nie czuje zagrożenia. Potrafi wejść na krzesło i usiąść okrakiem na jego oparciu. Klamki w oknach musieliśmy wymienić na takie z zamkiem, jak Maluch miał około roku. Już wtedy bez problemu wchodził na parapety i zwykłe klamki nie były dla niego przeszkodą. Wiecie jakie fajne jest skakanie ze stołu? Nie? To Maluch chętnie by Wam o tym opowiedział. I tego typu sytuacji jest u nas czasem sporo. W domu ma zapewnioną stałą opiekę, ale w przedszkolu nikt nie będzie obserwował go przez cały czas.

Przeprowadzałam już z nim wiele rozmów na ten temat i chociaż w teorii wie, czego robić nie powinien, w praktyce bywa różnie. Nie poddaję się jednak i wciąż szukam materiałów, które ułatwią mi rozmowy na ten temat w taki sposób, aby Maluch jak najlepiej zrozumiał to, co chcę mu przekazać.

Właśnie dlatego zdecydowałam się kupić tę książkę. Wiedziałam, że dzieci lubią tę serię, więc odłożyłam na bok własne wrażenia estetyczne ;) Książka okazała się bardzo trafnym wyborem. Maluch ją uwielbia. Bardzo często przynosi ją do czytania. Czy zauważyłam jakąś zmianę w odczuwaniu przez niego zagrożeń? Na razie nie. Ale wierzę w to, że ciągłe “wałkowanie” tego tematu przyniesie w końcu jakiś skutek. Jedyne co stało się wyraźnie zauważalne, to zwracanie przez Malucha uwagi na to, w jaki sposób zachowują się inne dzieci. Potrafi wychwycić wśród nich różne niebezpieczne zachowania lub reakcje. Myślę, że to jaki krok do przodu. Liczę na to, że z czasem zacznie to zauważać również u siebie.

Książka porusza wiele różnych niebezpieczeństw, które mogą spotkać dziecko głównie w domu, ale nie tylko. Znajdziecie tu m.in. zagrożenia kuchenne, w łazience, w czasie jedzenia, w czasie zabawy, na placu zabaw i w sklepie. Tekst jest krótki. Napisany prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Ilustracje bardzo dobrze go uzupełniają.

Wiem, że są rodzice, którzy obawiają się, że tego typu książki mogą podsunąć ich dzieciom różne niebezpieczne pomysły. Tego nie można wykluczyć i zawsze warto brać pod uwagę.

Jest to książka całokartonowa, z zaokrąglonymi rogami. Moim zdaniem sprawdzi się u dzieci od 3 roku życia, ale może zaciekawić także młodsze.

Można ją kupić np. tu  ——> KLIK.

obrazki dla maluchów

seria obrazki dla maluchów

jak rozmawiać z dzieckiem o niebezpieczeństwach

SAM_9080

SAM_9081

SAM_9082

SAM_9083

SAM_9084

SAM_9085

książka dla dzieci o bezpieczeństwie

SAM_9087

SAM_9088

SAM_9089

SAM_9090

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>