642. Nowości i zapowiedzi wydawnicze dla dzieci – nowy przegląd.

Po ostatnim przeglądzie książek dla dzieci —-> KLIK, czas na jesienne nowości i zapowiedzi wydawnicze. Z tamtego zestawienia kupiłam Maluchowi na razie nr 2 (ale ze Smerfami), nr 12 i 13.

W kolejce do pokazania na blogu czeka u mnie sporo ciekawych książek. Stopniowo przygotowuję ich zdjęcia, więc w niedługim czasie możecie się spodziewać tutaj wysypu postów książkowych. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że u Malucha chyba powoli przechodzi szał na czytanie. Są dni, że nie czytamy już wcale. Teraz coraz bardziej zaczyna się wkręcać w klocki Lego, ale mam nadzieję, że to tylko przejściowy stan i nadal chętnie będzie wyciągał z szafy książki do czytania. Bo wcale nie zamierzam przestać ich kupować ;) Zwłaszcza, że w najbliższym czasie ukaże się sporo ciekawych tytułów.

1. Urodziny Alberta —-> KLIK. Tę książkę zamówię dla Malucha w pierwszej kolejności. Uwielbiamy Alberta.

urodziny alberta

2. Binek i Pulpet w świątyni Majów —-> KLIK. Bardzo ciekawie się zapowiada. To książka – gra dla spostrzegawczych. Myślę, że jak się pojawi, to się na nią skuszę.

binek i pulpet

3. Wszyscy ziewają —-> KLIK. Bardzo mi się spodobała. Chyba nie mamy jeszcze żadnej książki z tego wydawnictwa. Czas to zmienić.

wszyscy ziewają

4. Śniegowy duch —-> KLIK. Pomysłowa. Trafia na moją listę zakupów, bo mamy niewiele książek o tematyce zimowej.

śniegowy duch

5. Kolacja z duchami —-> KLIK. Kolejna ciekawa książka o duchach. Maluch lubi różne straszydła, więc pewnie się na nią skuszę.

kolacja z duchami

6. Pudełko Hanki —-> KLIK. To książka w sam raz dla mojej kuzynki, która ma córkę, o tym imieniu.

pudełko Hanki

7. Odkryj, co… —–> KLIK. To bardzo pomysłowa książka dla najmłodszych. Maluch uwielbiał tego typu zagadki.

odkryj co

8. O dzieciach, które kochają książki —-> KLIK. Tę książkę muszę kupić, chociażby z uwagi na tytuł ;) Trafia na moją listę.

o dzieciach które kochają książki

9. Nie chcę być duży —-> KLIK. I kolejna książka, którą musimy mieć. Wydawnictwo Adamada ma naprawdę ciekawe propozycje dla dzieci. Zdecydowanie zdominowało to zestawienie.

nie chcę być duży

10. Krzyżówki obrazkowe —-> KLIK. Maluch od jakiegoś czasu zainteresował się krzyżówkami. Jestem pewna, że takie obrazkowe świetnie się u nas sprawdzą.

krzyżówki obrazkowe

11. Miś w podróży —-> KLIK. To zapowiedź dopiero na grudzień. Może być ciekawa, dlatego trafiła do tego przeglądu, żeby łatwiej było mi potem wybierać książki, które warto kupić.

miś w podróży

12. Drzewo —-> KLIK. To zapowiedź na październik. Spodobała mi się forma tej książki – układanka.

drzewo

13. O łosiu, który szukał przyjaciela —-> KLIK. To również zapowiedź na październik. Może być bardzo fajną historią.

o łosiu, który szukał przyjaciela

14. Nie płacz, Koziołku —–> KLIK. To historia o przyjaźni. Zastanowię się nad nią.

nie płacz koziołku

15. Podróż dookoła świata —-> KLIK. Książka w formie harmonijki. Pomysłowa.

podróż dookoła świata

16. Rok w przedszkolu —-> KLIK. Książek o tej tematyce nigdy dość.

rok w przedszkolu

17. Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa —-> KLIK. Dla najmłodszych.

moja pierwsza encyklopedia obrazkowa

18. Co kryje morze? —-> KLIK. Mamy z tej serii książkę o lesie. Bardzo pomysłowa. Muszę ustalić z Maluchem, czy chciałby też tę część.

co kryje morze

19. Konik morski —-> KLIK. Ciekawa zapowiedź. Bardzo lubimy książki Erica Carle.

konik morski

20. Ale jazda! Historia samochodu —-> KLIK. To zapowiedź dla małych fanów i fanek motoryzacji.

historia samochodu

21. Kicia Kocia w bibliotece —-> KLIK. Wśród zapowiedzi są również dwie nowe części o Kici. W bibliotece i Zima.

kicia kocia w bibliotece

22. Kot Prot —-> KLIK. Zapowiedź dla fanów tej bajki. My się pewnie na nią skusimy. Zauważyłam, że Maluch zapamiętuje sporo różnych ciekawostek właśnie z tych odcinków.

kot prot

23. Gry w gumę —-> KLIK. Ta książka pojawiła się w maju, ale jakoś wcześniej nie rzuciła mi się oczy. Może się przydać zwłaszcza u dzieci, które lubią grać w gumę. Ja kiedyś uwielbiałam :)

gry w gumę

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

8 komentarzy

  • Nowego Alberta oddałam bo nas ta historia nie porwała w zupełności. Podobnie zresztą było z książką Śniegowy duch. Polecam ADAMADĘ :) ma cudne książki. Uwielbiamy od nich Rikusia, Wszyscy ziewają i serię Zgadnij Kto, Co i Gdzie?. Super też jest książka pt. Nie! moja dwulatka każe sobie czytać kilka razy pod rząd. Rok w przedszkolu też bardzo przyjemny dla oka ;)

  • “Nie płacz koziołku” mamy jeszcze moją z dzieciństwa. Trochę straszna dla dziecka (koziołek sam na pastwie wilków), ale z dobrym zakończeniem i morałem (trzeba słuchać mamy) :) Synek bardzo lubi.

  • “Rok w Przedszkolu” mamy i polecamy.Czytamy a raczej opowiadamy codziennie i jak na razie jeszcze się nie znudziła :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>