630. Letnie nowości i zapowiedzi wydawnicze dla dzieci w 2016 r.

Czas na kolejny przegląd nowości i zapowiedzi wydawniczych dla dzieci (poprzedni —-> KLIK). Ostatnio wpadłam w szał kupowania książek dla siebie, ale lista pozycji dla Malucha urosła już do pokaźnych rozmiarów, więc muszę je zacząć stopniowo zamawiać. Zwłaszcza, że na zbliżający się wyjazd nad morze, będziemy potrzebować kilka ciekawych nowości, żeby łatwiej nam było przeżyć podróż.

1. W góry! —-> KLIK. To może być bardzo ciekawy przewodnik dla dzieci dotyczący gór. Można w nim rysować.

w góry

2. Masza i Niedźwiedź. 1000 naklejek —-> KLIK. To zbiór zagadek z naklejkami. Są różne bajki do wyboru, np. Muminki i Smerfy.

SC1000STICK_CV_MASZA_X.indd

3. Miasto nocą —-> KLIK. To zbiór wierszyków dla dzieci od 3 roku życia.

miasto nocą

 

4. Jeśli bocian nie przyleci —-> KLIK. To książka dla dzieci od 3 roku życia, poruszająca tematykę adopcji. Myślę, że będzie ciekawa.

jeśli bocian nie przyleci

 

5. Kuchnia łakomej pandy —-> KLIK. To książka dla maluchów. Bardzo lubię taki typ ilustracji. Jest tu mało tekstu, co zachęca dzieci do samodzielnego opowiadania.

kuchnia łakomej pandy

6. E2rd —-> KLIK. To coś dla nas! Zapowiada się ciekawa historia z pięknymi ilustracjami. “Czy można zaprzyjaźnić się z… rysunkiem i przeżywać z nim niezwykłe przygody? Tak, jeśli ma się wrażliwość dziecka i łatwość przyjmowania rzeczy takimi, jakie są. Wtedy nawet naszkicowany chłopiec stanie się prawdziwym przyjacielem, a niecodzienna z pozoru relacja przerodzi się w silne więzy, wszystko stanie się możliwe i prawdopodobne – zarówno wniknięcie do świata książki, jak i kosmiczna podróż, pokonanie własnych lęków, jak również zrozumienie cudzych postaw i ograniczeń.”

e2rd

7. Atlas Polski z naklejkami i plakatem —-> KLIK. Ciekawy pomysł. Myślę, że się na niego skuszę. Do wyboru będzie jeszcze Atlas Świata —-> KLIK.

atlas polski z naklejkami

8. Dąsacze —-> KLIK. To może być wesoła historia. “Książeczka z serii HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. W tej książeczce spotkasz rodzinę Dąsaczy.”

dąsacze

9. Miś Brumi odwiedza babcię i dziadka —-> KLIK. To książka z naklejkami dla najmłodszych. Spodobała mi się okładka.

miś brumi
10. Mega naklejki. Kosmos —-> KLIK. W sam raz dla fanów tej tematyki.

naklejki kosmos

11. Zabawa w ubieranki. Ślub —-> KLIK. Malucha już od jakiegoś czasu bardzo interesuje ta tematyka. Ciągle chce, żebym mu opowiadała jak braliśmy z tatą ślub. Myślę, że takie naklejki mogłyby mu się spodobać.

zabawa w ubieranki

12. Pikotek chce być odkryty —-> KLIK. Czuję, że to może być świetna książka. Trafia na moją listę do kupienia. “W książce nie ma słów, cała komunikacja odbywa się za pomocą dymków z piktogramami, dlatego jest ona dostępna dla maluchów, starszy czytelnik zaś lepiej odczyta zawarty w książce humor.”

pikotek

13. Czarno na białym —-> KLIK. To zbiór różnych zadań dla dzieci. Zaintrygowała mnie okładka, dlatego trafia na moją listę zakupów. Jestem bardzo ciekawa, co jest w środku.

czarno na białym

 

14. Miłość nie ma wcale końca! —-> KLIK. To książka o tym, jak wygląda rozstanie mamy i taty oczami dziecka. Może być bardzo ciekawa. Zerknęłam na inne książki tego wydawnictwa i poruszają one tematykę religijną, więc myślę, że również i tutaj tekst może być w takim klimacie. Dla osób wierzących może to być dodatkowy atut.

miłość nie ma końca

15. 1001 obrzydliwych obrzydliwości —-> KLIK. Jestem pewna, że to może być u nas hit!

1001 obrzydliwości

16. Moc kłopotów —-> KLIK. Trafia na moją listę. Bardzo lubię książki tego wydawnictwa i jestem pewna, że ta również będzie ciekawa. “Autorka używa jednego kształtu do stworzenia całej historii i teraz Ty możesz zrobić to samo. W środku Wytwórnika jest szablon i instrukcja jak go używać. Wykorzystaj go i narysuj swoją opowieść. Okazuje się, że możliwości jest nieskończenie wiele.”

moc kłopotów

17. Mój dziennik podróży —–> KLIK. W sam raz na wakacje. “Zabierz go w podróż, zapisuj swoje przygody, wklejaj pamiątki zbierane po drodze, rysuj! To książka interaktywna! Ściągnij z internetu „Podróżnicze wycinanki” o mieście, regionie lub kraju Twojej wyprawy.”

mój dziennik podróży

18. Kubuś z pętelką, czyli bajki z sensem —-> KLIK. Czuję, że to będzie świetna książka. Trafia na moją listę. Zawiera trzy historie z przesłaniem.

kubuś z pętelką

19. Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków —-> KLIK. Nie lubię tego wydawnictwa, ale tematyka ciekawa, dlatego książka znalazła się w tym zestawieniu.

zasady bezpieczeństwa dla dzieci

20. Fingerprint. Malujemy obrazki odciskami palców —-> KLIK. To również książka wydawnictwa, którego nie lubię, ale za to Maluch bardzo lubi takie zabawy, więc książka trafia na moją listę.

fingerprint

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

10 komentarzy

  • A na moją listę trafia “Miasto nocą”, zapowiada się wspaniale :) Może w środku znajdą się ilustracje typu “Ulica Czereśniowa”, tak mi to wygląda patrząc na okładkę. Myślę, że z czasem pomyślimy też o “Jeśli bocian nie przyleci”, bo to ważny temat.

  • Chcę ,,Miasto nocą” już, natychmiast! Na cztery inne które mnie zainteresowały mogę poczekać (kilka dni!). Czekam na te wpisy o książkach, codziennie sprawdzam czy się jakiś nie pojawił.
    Mój 2,5 przedwczoraj zażyczył sobie 10 książeczek przed snem. Najpierw przeczytaliśmy 4, poszliśmy po następne 4 a na końcu jeszcze 2 (przeczytane po 2 razy). Jedną już umie na pamięć i sam ,,czyta” a to dość długi wierszyk. No i tak sobie czytamy codziennie, raz mama, raz tata, raz z podziałem na role :)

  • Książki obrazowe I. Chmielewskiej są piękne. Mam “O tych którzy się rozwijali”, “Oczy” oraz Maum dom duszy”. Polecam

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>