673. Gdy smok się wprowadza ponownie + KONKURS.

Pamiętacie książkę “Gdy smok się wprowadza” Wydawnictwa CzyTam, którą pokazywałam Wam tu? —-> KLIK. Maluch nadal ją uwielbia, a ja z kolei nadal uważam, że to jedna z najładniej zilustrowanych książek, jakie mamy.

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną część smoka. Tym razem mam dla Was niespodziankę, bo również i Wy będziecie mogli otrzymać nową część. Szczegóły konkursu znajdziecie na fanpagu bloga —> KLIK, bo to tam odbędzie się zabawa.

Gdy smok się wprowadza ponownie Wydawnictwo CzyTam —-> KLIK.

gdy smok się wprowadza ponownie

Zacznę od tego, że chociaż to kolejna część z serii, poza bohaterami nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednią. Spokojnie możecie zatem rozpocząć swoją przygodę ze smokiem od najnowszej części.

Tym razem motywem przewodnim książki jest pojawienie się w domu kolejnego rodzeństwa. Kolejnego, bo główny bohater ma już starszą siostrę. Tym razem przyszedł czas na niemowlaka.

Tekstu jest niewiele. Wytrzymają go na jedno czytanie nawet niecierpliwe dzieci. Podobnie, jak w pierwszej części, pomysłowość chłopca i jego przyjaciela smoka jest zaskakująca.

Podoba mi się to, że książka porusza problem buntu u starszego rodzeństwa. Wiadomo, że pojawienie się nowego członka rodziny jest dla dzieci dużym przeżyciem. I nie wszystkie sobie z tym radzą z uśmiechem na twarzy. Jak skończyła się ta historia przekonajcie się sami. Uprzedzam jednak, że przy niektórych fragmentach niezbędne jest zdystansowanie i poczucie humoru ;)

Książka jest pięknie ilustrowana i jest kwadratowego formatu. Ma twardą okładkę. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

KONKURS

A teraz zapraszam Was na nasz fanpage —-> KLIK, gdzie do zgarnięcia w prostym konkursie są 3 egzemplarze tej książki.

SAM_0513

SAM_0514

SAM_0515

SAM_0516

SAM_0517

SAM_0518

SAM_0519

SAM_0520

SAM_0522

SAM_0523

SAM_0524

SAM_0525

SAM_0526

SAM_0527

Dziękuję Wydawnictwu CzyTam za przekazany egzemplarz.

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

  • Wygląda super!
    Akurat jesteśmy na tym etapie ;) Tylko starszy synek ma 21 miesięcy a młodszy miesiąc… I żadne książki nie były w stanie go przygotować na rewolucję ;) Na szczęście znosi to bardzo dzielnie.
    Ja też się staram ;)
    Pozdrawiam serdecznie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>