679. Książka dla dzieci o ciele człowieka (Rentgen) i Legendy Polskie dla dzieci w obrazkach.

Wpis o jednej z tych książek obiecałam Wam już dawno. Musicie mi jednak uwierzyć, że stos książek, które chcę Wam pokazać jest naprawdę duży. I czasem ciężko się zdecydować, o czym napisać w pierwszej kolejności.

Cieszę się, że książek dla dzieci o ciele człowieka jest coraz więcej. Ta tematyka jest bardzo ważna, a przy tym ciekawa dla dzieci. Przewinęło się u nas już kilka książek na ten temat, jednak ta, którą zobaczycie dzisiaj, jest moim zdaniem najbardziej pomysłowa. A jeśli Wasze dzieci są bardzo zainteresowane anatomią, to u nas sprawdziły się drewniane puzzle anatomiczne (chłopiec —-> KLIK, dziewczynka —-> KLIK). Pokazywałam Wam je tu —-> KLIK.

A teraz czas na książki.

Rentgen. Zobacz, jak to działa! Niezwykłe ciało. 24 animacje w 3D Wydawnictwo Olesiejuk.

książka dla dzieci

Kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz, po prostu od razu wiedziałam, że musimy ją mieć. Maluch bardzo lubi książki z ciekawymi dodatkami. A tu mamy “mini rentgena”, dzięki któremu niektóre z ilustracji możemy optycznie wprawić w ruch. Wszystkie dzieci, które przeglądały u nas tę książkę, były bardzo zaciekawione.

Rentgen jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy przyłożyć go do oznaczonych obrazków i nacisnąć guzik. Animacje są proste, ale ciekawe.

Samej wiedzy o anatomii nie ma tu zbyt dużo. To są jedynie podstawy. Ale według mnie książka jest świetną alternatywą dla typowych książek dla dzieci o tej tematyce. I wiedza ta jest wystarczająca na początek. Na zgłębianie tematyki przyjdzie czas w szkole ;)

Czego możecie się spodziewać, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Książka ma twardą okładkę i strony też dosyć sztywne. Do tego zaokrąglone rogi. Jest poręcznego formatu.

Według mnie najlepiej sprawdzi się u małych przedszkolaków.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

książka dla dzieci

książka dla dzieci

książka dla dzieci

książka dla dzieci

SAM_0389

SAM_0390

SAM_0392

SAM_0394

SAM_0397

SAM_0398

Na koniec druga książka, którą Maluch bardzo lubi.

Legendy polskie dla dzieci w obrazkach Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

książka dla dzieci

To znane legendy do opowiadania – Wars i Sawa, Piast i postrzyżyny Ziemowita, Bazyliszek, Pierniki Toruńskie, Książę Popiel i myszy, Złota Kaczka i Smok Wawelski. Nie ma tu w zasadzie tekstu. Są jedynie obrazki, ponumerowane, które służą do tworzenia historii. Dzięki temu niemal za każdym razem można je opowiadać inaczej, skupiając się np. na jakimś szczególe lub rozbudowując bardziej któryś wątek.

Można opowiadać na zmianę lub razem. Wedle uznania. Nie obawiajcie się, że nie znacie którejś z tych legend. Na początku są streszczenia każdej z nich. My najczęściej wałkujemy Smoka Wawelskiego, Złotą Kaczkę i Bazyliszka.

Książka jest dużego formatu i jest całokartonowa. Podobają mi się ilustracje. W sam raz dla przedszkolaków.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

książka dla dzieci

książka dla dzieci

SAM_0381

SAM_0382

SAM_0383

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>