694. Jak oswoić dziecko z nowym partnerem rodzica i inne ciekawe książki dla dzieci.

Zgodnie z obietnicą powracam do wpisów książkowych. Pokażę Wam dzisiaj trzy ciekawe książki, które od jakiegoś czasu Maluch ma w swojej biblioteczce. Staram się ograniczać swoje zakupowe szaleństwo książkowe, ale czasem bardzo ciężko jest mi nad tym zapanować. Zwłaszcza, kiedy czuję, że jakaś książka może być ciekawa, albo po prostu zżera mnie ciekawość, co znajdę w środku.

 

Miłości starczy dla wszystkich Wydawnictwo Piętka.

 

 

Tę książkę kupiłam z myślą o Was. Bo od razu rozwieję wszelkie wątpliwości i dodam, że ani ja, ani tata Malucha nie mamy nowych partnerów ;) I chociaż czasem mamy ochotę się wzajemnie rozszarpać, to nie planujemy się rozwodzić.

 

Książkę kupiłam dlatego, że tematyka wydała mi się ważna i byłam bardzo ciekawa, co znajdę w środku. Wiem, że wśród Was mogą być osoby, które są lub będą w tzw. rodzinie patchworkowej. I domyślam się, że nie zawsze wiadomo, jak rozmawiać o tym ze swoim dzieckiem.

 

Tekst jest krótki i napisany prostym językiem. Podoba mi się ogólna koncepcja tej książki. Zaczyna się drzewem genealogicznym. Potem okazuje się, że drzewo się rozrasta, bo zarówno mama, jak i tata mają nowych partnerów. Ponadto jedna z babć też ma nowego męża.

 

Jest tu poruszona pewna ważna kwestia, kiedy rodzice nie potrafią się pogodzić z tym, że dziecko może lubić nowego partnera drugiego rodzica. Aby dziecku łatwiej to było zrozumieć, problem przedstawiony jest na przykładzie dwóch maskotek. Okazuje się, że miłości starcza dla wszystkich.

 

Myślę, że książka może wspomóc wesprzeć dziecko emocjonalnie w tej czasem trudnej dla niektórych sytuacji. Nie jest rozbudowana, ale może być świetnym wstępem do rozmów na ten temat. Według mnie sprawdzi się u przedszkolaków od 3 roku życia. Dla dzieci w wieku szkolnym takie wyjaśnienia mogą być zbyt ogólne.

 

Książka jest dużego formatu i ma twardą okładkę. Ilustracje nie są w moim typie, ale Maluchowi się podobają. Warto zerknąć również na inne książki z tej serii. Są tam poruszane m.in. problemy astmy, dysleksji i śmierci.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Łapy do góry! Wydawnictwo Muchomor.

 

 

To wesoła historia o przyjaźni. Głównym bohaterem jest chomik Billy, syn gangstera. Chyba nie muszę Wam mówić, że ta pozycja była u nas obowiązkowa, z uwagi na szaleństwo Malucha na punkcie chomików ;) Zarówno na naszym instagramie, jak i na fanpagu bloga mieliście okazję zobaczyć, że chomika mamy nie tylko w klatce, ale również towarzyszą nam maskotki, które stały się domownikami.

 

Mały chomik chciał sprawdzić, czy też nadaje się na gangstera. Dzięki temu zdobywa przyjaciół (dżdżownicę, myszkę i królika) i udaje mu się pokonać postrach okolicy – wrednego lisa.

 

Książka jest średniego formatu i ma twardą okładkę. Ma świetne i bardzo kolorowe ilustracje.

 

Tekstu jest tu niewiele, więc sprawdzi się również u młodszych przedszkolaków. Przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Moja młodsza siostra Wydawnictwo Entliczek.

 

 

Poprzednią część o miłości pokazywałam Wam tu —-> KLIK.

 

Chociaż tekstu jest bardzo mało, to ilustracje doskonale go uzupełniają. Książka porusza tematykę rosnącego brzucha, poczucia odrzucenia przez starsze dziecko i tego, że rodzeństwo jednak może być fajne. Pamiętajcie, że tekstu jest tu naprawdę niewiele, więc można tę historię rozbudowywać wedle uznania.

 

Mam sentyment do tej serii z uwagi na to, że mój Maluch też jest takim lokowanym blondasem, jak główny bohater :)

 

Książka jest poręcznego formatu, z twardą okładką. Ma świetne ilustracje. Według mnie sprawdzi się u dzieci nawet od 2 roku życia.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK. Podobnie jak tamta, książka jest świetna.

 

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

5 komentarzy

 • Jak dla mnie książki ekstra. Chyba kupię dla mojej córeczki książkę: “Łapy do góry”,bo moja pociecha ma słabość do chomiczków wszelkiej maści od zabawek po te żywe :) Pozostałe pozycje również ciekawe i pouczające nasze dzieci. Zwłaszcza ta pierwsza książeczka, gdzie uczy dziecko, że nie wszystko w rodzinie jest tak idealne. Super :)

  Zapraszam również do naszego sklepu: niecodziennegadzety.pl

 • “LAPY DO GORY” – brzmi interesujaco .
  Podoba mi sie, ze jest na rynku coraz wiecej ksiazeczek o roznorodnosci podejmowanych tematow ( nawet tych trudniejszych) dla mlodszych czytelnikow. Najlepszym przekazem jest wlasnie ksiazka. Jestem za !

 • Mi również przypadła do gustu książeczka “Łapy do góry”. Ilustracje książki wyglądają super. Myślę, że moja córka będzie zachwycona. Fajnie, że dalej są osoby, które czytają swoim dzieciom, bo coraz więcej widzi się rodziców wręczających tablet do rąk dziecka, które zajmuje się same sobą, ehhh… :/

  Mam nadzieję, że coraz więcej rodziców zacznie czytać dzieciom.

  Zapraszam też do naszego sklepu z zabawkami i artykułami dla dzieci: monden.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>