704. Ogródek na Twoim oknie, czyli świetna książka nie tylko dla przedszkolaków + KONKURS!

Ruszamy z obiecanym cyklem wpisów książkowych. Od razu Was uprzedzam, że jak zobaczycie przegląd, który przygotowuję, to Wasze portfele zapłaczą. Mój zresztą również. Powoli zacznę zamawiać te, które zaciekawiły mnie najbardziej, żeby na Dzień Dziecka tylko je zapakować :) W przyszłym tygodniu postaram się go opublikować.

 

A cykl zacznę od świetnej książki Ogródek na Twoim oknie, którą Maluch otrzymał od Wydawnictwa WAM.

 

 

Maluch już od dawna wykazuje duże zainteresowanie nie tylko zwierzętami, ale również roślinami. Bardzo chętnie pomaga tacie w różnych pracach na działce. Sadzą tam kwiaty i warzywa, doglądają je, więc papranie się w ziemi nie jest Maluchowi obce. Czułam, że ta książka ma potencjał, który Maluch z chęcią wykorzysta ;)

 

Po otrzymaniu książki, torfu i narzędzi dla mojego małego ogrodnika, tata Malucha dokupił doniczki, małą szklarnię i ziemię. Maluch zaprosił również do wspólnej zabawy swoją przyjaciółkę, którą mogliście poznać na naszym instagramie ;) Po skończonej zabawie dzieło Malucha wylądowało na parapecie w jego pokoju, a Natalka swoje skarby zabrała do siebie. Za tydzień planujemy kolejne sadzonki.

 

Pamiętam, że jako dziecko też uwielbiałam takie doświadczenia. U babci w ogródku sadziłam pestki moreli, grzebałam w ziemi i miałam ogromną radochę, kiedy coś wyrosło. A kiedy można tego dokonać w domu i obserwować efekty na parapecie, to jest to duża wygoda.

 

Tekst książki jest napisany przystępnym dla dzieci językiem. Nie ma tu przeładowania informacjami. To duży plus przy tego typu poradnikach. Bardzo spodobały nam się ciekawostki. Korzystając z zaproponowanych przez autorów sposobów Maluch zasadził m.in. paprykę. Wziął również w obroty marchewkę (przygotował sobie zaproponowane w książce jezioro) i cebulę. Kusi nas również próba wyhodowania cytryny. Z pewnością się za to zabierzemy.

 

Znajdziecie tu również przydatne wskazówki jak samodzielnie pozyskać nasiona, wyhodować sadzonki i cebulki kwiatowe. To duże ułatwienie dla takich laików w tym temacie, jak ja ;) A dzieci były zachwycone. Przyozdobiły sobie szklarnie naklejkami i wypełnianie poszczególnych przegródek ziemią poszło im całkiem sprawnie.

 

Książka ma twardą okładkę i ma wygląd skoroszytu. To bardzo ułatwia zerkanie do poszczególnych stron. Ilustracje są bardzo proste i świetnie uzupełniają tekst. Według mnie jest to książka w sam raz dla przedszkolaków, ale nie tylko. Dzieci w wieku szkolnym też zainteresuje, a maluchy przy pomocy rodziców również mogą próbować swych sił w hodowaniu pierwszych roślin (oczywiście zakładając, że jedzenie ziemi nie leży w kręgu ich zainteresowań).

 

Książkę można kupić np. tu —-> KLIK.

 

UWAGA! Mam dla Was kod rabatowy na tę książkę :) Kupując ją na stronie wydawnictwa (link wyżej) i wpisując kod OGRODEKCZM otrzymacie 25% rabatu :) Kod będzie ważny do końca kwietnia 2018 r.

 

A na fanpagu bloga —> KLIK ruszamy z konkursem, w którym do wygrania jest 5 egzemplarzy książki. Bawimy się do 27.03.2018 r. do godz. 23.59. Zapraszam do wzięcia udziału! :)

 

 

Dziękuję Wydawnictwu Wam za przekazaną książkę.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>