705. Czy to pierdzi? Książka dla dzieci, która podbiła serce Malucha.

Ci z Was, którzy są tu z nami od dawna dobrze wiedzą, że uwielbiamy z Maluchem książki z poczuciem humoru. Ani kupa, ani bąki nie są dla nas tematem tabu, o czym wielokrotnie mogliście się przekonać zarówno tu, jak i na naszym instagramie.

 

Kiedy otrzymałam propozycję zapoznania się z najnowszą książką Wydawnictwa Insignis od razu wiedziałam, że to zdecydowanie coś dla nas.

 

Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt to wbrew pozorom nie tylko książka o bąkach, ale o tym za chwilę.

 

 

Serce Malucha podbiło w tej książce najbardziej to, że są tu różne ciekawostki nie tylko o znanych zwierzętach, ale również o takich mniej popularnych. Niektóre z nich poznaliśmy dopiero w tej książce. A wiedzę na ten temat mamy już sporą, bo zwierzęta to zdecydowanie największe zainteresowanie Malucha.

 

Oczywiście w pierwszej kolejności sprawdzaliśmy czy chomiki i gekony pierdzą ;) Zwłaszcza ta druga informacja bardzo nas ciekawiła, bo całkiem niedawno zastanawialiśmy się nad tym, czy nasza Helenita pierdzi. Teraz już nie mam wątpliwości, dlaczego czasem jak otwieram terrarium to można zemdleć ;) Nasza gekonica jest potwierdzeniem informacji zawartych w książce. Początkowo zastanawialiśmy się nad zakupem gekona orzęsionego (nasz jest lamparci). Wtedy byśmy mieli okazję posłuchać głośnych bąków, które często poprzedzają defekację. U naszego chomika jeszcze nie mieliśmy okazji ani poczuć, ani usłyszeć bąków. Być może dlatego, że nie dostaje on żadnych wzdymających produktów.

 

Książka ma walor nie tylko humorystyczny, ale również edukacyjny. Można się z niej dowiedzieć zarówno o układach wydalniczych zwierząt, ale także o innych ciekawostkach z ich życia. Jeśli Wasze dzieci interesuje taka tematyka, myślę, że książka przypadnie im do gustu. Możecie tu zapoznać się z aż 80 gatunkami. Niektórymi faktami możecie być zaskoczeni. Zwłaszcza tymi, które zwierzęta pierdzą głośno.

 

Tekstu jest sporo, ale dobrze się go czyta. Przy niektórych zwierzętach część informacji opuszczam, bo na razie jakieś historyczne informacje mało Malucha interesują. Są jednak też takie, które czytamy od początku do końca. Warto również skorzystać ze słowniczka, znajdującego się na końcu. Dzięki niemu można w kilku słowach wyjaśnić dziecku znaczenie słów typu kloaka, odwłok i innych, trudno brzmiących wyrazów.

 

Książka ma twardą okładkę i czarno-białe, proste ilustracje. Jest poręcznego formatu, dzięki czemu bez problemu można ją zabrać ze sobą w podróż. Jest przeznaczona dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

 

Nawet jeśli dla kogoś z Was taka tematyka może być trudna do zaakceptowania, to zdecydowana większość dzieci będzie nią z pewnością zainteresowana ;) Sprawdzone ;)

 

Książkę można znaleźć w różnych księgarniach. Możecie o niej poczytać również tu —-> KLIK.

 

 

Dziękuję Wydawnictwu Insignis za przekazaną książkę.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

One thought on “705. Czy to pierdzi? Książka dla dzieci, która podbiła serce Malucha.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>