709. Nie liż tej książki i inne ciekawe nowości z biblioteczki Malucha.

Czas na nowy wpis książkowy. Po ostatnim przeglądzie nowości i zapowiedzi wśród książek dla dzieci, który pokazywałam Wam tu —-> KLIK rozpoczęłam swoje zakupowe szaleństwo. Do tej pory z tego zestawienia kupiłam Maluchowi nr 1, 3, 7, 11, 15, 17, 24, 37, 38, 39, 42.

 

Stopniowo będę publikować kolejne wpisy, w których będę pokazywać bliżej te książki, które mi się spodobały.

 

 

Nie liż tej książki Wydawnictwo Kinderkulka.

 

 

Jak tylko zobaczyłam ten tytuł, to od razu wiedziałam, że to książka idealna dla nas. Oczywiście się nie zawiodłam ;)

 

Książka jest pomysłowa i włącza małego czytelnika do wspólnej zabawy. Poznając poszczególnych bohaterów, dziecko może przenosić ich np. ze swoich zębów na swoją koszulkę.

 

Tekstu jest bardzo mało. Dzięki temu książka może się spodobać maluchom.

 

Ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu.

 

Bardzo lubię takie nietypowe książki. Według mnie książka sprawdzi się u dzieci od 2 roku życia.

 

Można ją kupić np. tu —> KLIK.

 

 

Co mi powiedział tata Wydawnictwo Entliczek.

 

 

Po sukcesie poprzednich części, które bardzo lubimy, bez wahania zdecydowałam się na najnowszą część o Archibaldzie.

 

Tekstu jak zwykle jest niewiele, a ilustracje świetnie go uzupełniają.

 

Przesłanie tej książki jest jasne. Na tatę zawsze można liczyć. W prostym przekazie pomaga synowi zrozumieć i przezwyciężyć różne obawy. Podobnie, jak poprzednie części, tekst można sobie rozbudować o własne pomysły. My lubimy tak robić :)

 

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu. Według mnie książka może się sprawdzić u dzieci od 3 roku życia. Młodszym oczywiście też można ją czytać, ale mogą nie zrozumieć jej przekazu.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Moja mama Wydawnictwo Babaryba.

 

 

To bardzo pomysłowa książka dla najmłodszych.

 

Początkowo spodziewałam się po niej czegoś innego. Myślałam, że będzie tu bardziej zgłębiona relacja mamy z dzieckiem.

 

Okazało się, że jest tu bardzo mało tekstu, z bardzo kolorowymi ilustracjami. Tekst jest napisany w taki sposób, że wciąga się dziecko do wspólnego czytania. Mały słuchacz musi bowiem zgadnąć, co się kryje na kolejnej stronie.

 

Książka ma twardą okładkę. Według mnie może się sprawdzić u dzieci od 2 roku życia.

 

Można ją kupić np. tu —> KLIK.

 

 

Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody Wydawnictwo Babaryba.

 

 

I na koniec nasz hit. Czułam, że to może być świetna książka, ale nie przypuszczałam, że aż tak spodoba się Maluchowi. Czytamy ją codziennie.

 

Tekstu jest sporo, ale muszę przyznać, że jest tu cała masa ciekawych informacji, o których nie miałam do tej pory pojęcia. Bardzo zaciekawił nas np. rozdział o golcach i kaczorach. Nie wiedziałam, że siusiak kaczora może mieć aż 30 cm i wygląda jak korkociąg. Już samo zestawienie mało popularnych zwierząt przyciągnęło moją uwagę.

 

Znajdziecie tu informacje m.in. o pandach, skarabeuszach, błazenkach, modliszkach, grzbietorodach, tasiemcach i ślimakach.

 

Uwaga! Czytając tę książkę trzeba mieć sporo dystansu. I nie wstydzić się rozmów z dzieckiem na temat rozmnażania. Poruszenie tematu skąd się biorą dzieci jest tutaj właściwie nieodzowne. My ten wątek przerobiliśmy już kilka lat temu i Maluch doskonale wie, w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia i którędy wyskoczył.

 

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu. Z uwagi na tematykę i ilość zawartych tu informacji, książka najlepiej sprawdzi się u starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

 

Można ją kupić np. tu —> KLIK.

 

 

Na koniec dodam tylko krótką informację o świetnym poradniku dla rodziców Mały buntownik Wydawnictwa Muza —-> KLIK. Na naszym instagramie książka ta wzbudziła spore zainteresowanie. To jeden z lepszych poradników o wychowaniu dzieci, który czytałam. Jest w formie graficznej, z pomocnymi wykresami. Porusza wiele problemów, z którymi każdy rodzic styka się każdego dnia. Warto go przeczytać.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

5 komentarzy

  • Zbankrutuję przez Ciebie, muszę kupić kolejne książki, a i przy okazji w totka zagrać :-) Ale na książki nigdy nie żałujemy pieniędzy :-) “Co mi powiedział tata” kupiłam sztuk 5 :-) dla własnych dzieci, dla bratanicy, dla dziecka dobrej sąsiadki, dla dziecka przyjaciółki i na prezent dla koleżanki córki z przedszkola :-) Wszyscy zachwyceni i rodzice, bo książka mądra i inspirująca i obdarowane dzieci również ją polubiły.

  • ‘Nie liz tej ksiazki’ zdobyla moje serce i wiem,ze chlopcow tez. O tym rozmnazaniu tez fajna tylko,ze moi chlopcy nadal nie do konca potrafia sie kupic na takich dluzszych pozycjach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>