706. Przegląd wiosennych nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci.

Czas na obiecany przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci. Dzień Dziecka coraz bliżej, zatem warto już teraz zacząć kompletować prezenty. Jak wiecie, do zakupu książek nie trzeba mnie długo namawiać, więc oficjalnie rozpoczęłam wiosenne zakupowe szaleństwo ;) Do przeglądu jak zwykle wybrałam książki, które najbardziej zwróciły moją uwagę. W firmie mojego brata organizowana jest zbiórka książek dla dzieci do szpitalnej biblioteczki, w którą chętnie się włączyliśmy. Dzięki temu inne dzieci zyskają fajne książki, a my miejsce na regale na kolejne nowości ;)

 

1. Zadziwiające życie Wydawnictwo Egmont —-> KLIK. “Czy wiecie, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Uwierzycie, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Sprawdźcie sami!” Mamy ją i Maluchowi bardzo przypadła do gustu. Jest tu sporo ciekawych informacji. Planuję pokazać Wam ją bliżej.

 

 

2. Zwariowany dzień Wydawnictwo Egmont —>  KLIK. To może być ciekawa historia z zagadkami. “Fantastyczna książka stymulująca młode umysły do nietuzinkowego i logicznego myślenia! Oto intrygująca i zabawna historia Heinza, który wędrując po mieście, poszukuje rozwiązania pewnej niedającej mu spokoju zagadki…

 

 

3. O kodach na morzu Wydawnictwo Egmont —>  KLIK. Myślę, że mogłaby się spodobać Maluchowi. “Flagi sygnałowe, alfabet Morse’a, sygnalizacja semaforem, alfabet fonetyczny – za pomocą tych kodów mogą porozumiewać się nie tylko statki! Można dzięki nim zaszyfrować niemal każdą tajną wiadomość!“. Trafia na moją listę zakupów, zwłaszcza, że cena kusząca.

 

 

4. Innymi słowy Wydawnictwo Egmont —>  KLIK. O słowach z różnych stron świata. To coś dla nas. “W tej książce znajdziesz wiele innych zaskakujących i zachwycających słów, na przykład słowo oznaczające chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów, światło słoneczne przenikające przez liście drzew. Znajdziesz też określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza…

 

 

5. Tu jesteśmy Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów. “Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytacie o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach, które wszystkie mają jeden cel: odkrywanie tego ogromnego, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest tylko maleńką kropką“.

 

 

 

6. Księga ryków Wydawnictwo Dwie Siostry —-> KLIK. To może być taki hit, jak Księga dźwięków. Książka jest przeznaczona dla maluszków. “Ta książka aż kipi od najróżniejszych zwierzęcych odgłosów. Są tu dźwięki wydawane przez zwierzęta małe i duże, domowe i dzikie, swojskie i egzotyczne. A prezentują je nam zwierzęce rodziny złożone z mamy, taty i dziecka. Dzięki temu w czasie lektury poznajemy nie tylko ich ryki, piski i syki, lecz także nazwy samca, samicy i młodego każdego z gatunków“.

 

 

7. Narysuję to, co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Mamy ją. Jest świetna. Trzeba w niej dorysowywać różne rzeczy, związane z emocjami takimi jak radość, złość, wstyd, smutek itd.

 

 

8. Feluś i Gucio idą do przedszkola Wydawnictwo Nasza Księgarnia —> KLIK. My ten etap mamy już za sobą, ale książka może się przydać dzieciom, które dopiero będą zaczynać swoją przygodę z przedszkolem. Maluch od września pójdzie już do pierwszej klasy. Ten czas zasuwa niesamowicie. Jeszcze całkiem niedawno tak bardzo przeżywałam jego pierwsze podrygi w przedszkolu, a tu za chwilę zacznę panikować od nowa ;)

 

 

9. Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu Wydawnictwo Nasza Księgarnia —->  KLIK. I kolejna propozycja dla małych przedszkolaków. “Magdalena Felicja, dla przyjaciół Dusia, wcale nie wie, czy chce iść do tego całego przedszkola. A jak wiadomo, na odwagę najlepiej robią pluszaki, więc mama szyje córeczce przytulankę. Świnkę w spodniach w kwiatki! Dusia z początku jest zdziwiona. Przecież mówiła mamie wyraźnie (no, może tylko trochę ziewaaaaając), że chce psiaka. Nie prosiaka! Lecz gdy tylko Psinek-Świnek pojawia się na świecie, już wiadomo, że on i Dusia będą nierozłączni“.

 

 

10. Kazik mieszka w mieście Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. To pomysłowa książka z różnymi zadaniami do wykonania. Trzeba tu m.in. zaprojektować dom i udekorować budynki.

 

 

11. Chce mi się kupę Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. Mamy ją. Chociaż to książka dla maluszków, to my lubimy te klimaty ;) To krótka historia o nocnikach. Główny bohater nie mając innego wyjścia musiał zrobić kupę do sedesu. Mało tekstu, fajne ilustracje.

 

 

12. Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. To wprawdzie książka przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, ale myślę, że może zainteresować również starsze przedszkolaki. Całkiem możliwe, że się na nią skuszę, bo Maluch lubi takie ciekawostki.

 

 

13. Kolorowy las. Co tu nie pasuje? Wydawnictwo Nasza Księgarnia —-> KLIK. To kolejna ciekawa propozycja dla najmłodszych. Takie książki warto mieć od samego początku.

 

 

14. Super M Wydawnictwo Babaryba —-> KLIK. W sam raz na Dzień Mamy. Ciekawy pomysł i mało tekstu.

 

 

15. Moja mama Wydawnictwo Babaryba —-> KLIK. Jest na mojej liście zakupów. To wprawdzie książka dla młodszych dzieci, ale my uwielbiamy takie rozczulające historie. “To wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, o wspólnym opowiadaniu bajek, które nie tylko przygotowują do snu, ale też wzmacniają uczuciową wieź między rodzicem a dzieckiem“.

 

 

16. Pokochaj mnie Wydawnictwo Babaryba —-> KLIK. Kolejna ciekawa propozycja dla najmłodszych. Mamy poprzednią część, o zasypianiu. Pokazywałam Wam ją tutaj —-> KLIK. Podobnie jak poprzednia część, książka zachęca dziecko do określonej aktywności. Tym razem motywem przewodnim są uczucia. Gdybym pokazała ją Maluchowi, od razu chciałby ją mieć ;)

 

 

17. Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody Wydawnictwo Babaryba —->  KLIK. Ciekawie się zapowiada. “Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego para jeżozwierzów wzajemnie na siebie siusia? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę?

 

 

18. Przysłowia polskie dla dzieci Wydawnictwo Dragon —>  KLIK. Takie książki zawsze warto mieć.

 

 

19. Wielka Księga Matematyki Mac Edukacja —->  KLIK. To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów. “Ćwiczenia zawarte w publikacji są dostosowane do możliwości manualnych i percepcyjnych starszych przedszkolaków. Dzieci kształtują umiejętności matematyczne, takie jak: przeliczanie, umiejętność klasyfikowania, wskazywania różnic i podobieństw. Wykonują obliczenia matematyczne, uczą się pisać cyfry, orientacji przestrzennej na kartce papieru, posługiwania się pojęciami: dłuższy, krótszy, nad, pod, za, obok, między, prawo, lewo itp. Poznają figury geometryczne, rysują symetryczne obrazki na polach kratkowanych, liczą w podanym zakresie, rozwiązują także proste zadania tekstowe“.

 

 

20. Wielka Księga Snów Agencja Edytorska Ezop —->  KLIK. To wierszowana zasypianka dla najmłodszych.

 

 

21. Ja wielkolud, ty kruszynka Wydawnictwo Wytwórnia —>  KLIK. Pomimo krótkiego tekstu, to może być fajna historia. “Dwie łasice, duża i mała, uwielbiają być razem, choć to wcale nie jest łatwe. Ta książka, jej dowcipny tekst i przezabawne ilustracje to kwintesencja rodzinnego, codziennego życia. Międzynarodowy bestseller o nas samych, o dużych i małych!

 

 

 

22. O tym można rozmawiać tylko z królikami Wydawnictwo Zakamarki —-> KLIK. To wprawdzie książka dla nastolatków, ale myślę, że warto tu o niej wspomnieć. Dotyka ważnej tematyki. Ma specyficzne ilustracje, ale myślę, że mogą fajnie podkreślać klimat tej książki. “Anna Höglund słowem i obrazem dotyka tego, co w człowieku najbardziej ukryte, zranione. Nie boi się nazwać trudnych emocji, ale też pokazuje, że nie muszą być one ostateczne. Trzynastoletni narrator tej książki ma poczucie, że każdy jest dla siebie największym wrogiem, ale z biegiem czasu odkrywa, że jeśli wszystko jest jednocześnie swoim przeciwieństwem, to każdy może być też dla siebie najlepszym przyjacielem“.

 

 

23. Mała Lama w łóżku sama Wydawnictwo Mando —-> KLIK. To zapowiedź ciekawej serii dla młodszych dzieci.

 

 

24. Wielka Księga Ssaków Wydawnictwo Wilga —-> KLIK. Mamy ją i Maluchowi bardzo przypadła do gustu. Czułam, że tak będzie, bo poprzednia część o robalach też mu się podoba.

 

 

25. Wielka Księga Zwierząt Morskich Wydawnictwo Wilga —>  KLIK. Czekamy na tę majową zapowiedź z niecierpliwością.

 

 

26. Jacek i Agatka Wydawnictwo Wilga —>  KLIK. To zapowiedź na maj. Te pacynki mnie rozśmieszają ;)

 

 

27. Chodź ze mną. Na wsi Wydawnictwo Wilga —->  KLIK. Maluch kiedyś uwielbiał tego typu książki.

 

 

28. Zrób sobie komiks Społeczny Instytut Wydawniczy Znak —->  KLIK. Bardzo ciekawa pozycja. Chyba się na nią skuszę. Jestem ciekawa, czy Maluchowi się spodoba.

 

 

29. Mój wieloryb Społeczny Instytut Wydawniczy Znak —>  KLIK. To ciekawie ilustrowana opowieść o przyjaźni. Kusi mnie ;) “Chłopiec o imieniu Noi mieszka z tatą nad morzem. Pewnego dnia, po gwałtownej burzy, znajduje na plaży małego wieloryba. Zabiera go do domu i postanawia się nim zaopiekować. Jednak czy wanna to na pewno dobry dom dla jego nowego przyjaciela?

 

 

30. Cudowna wyspa dziadka Społeczny Instytut Wydawniczy Znak —>  KLIK. Tę książką kupię na pewno. Chociażby dla siebie ;) Okładka wystarczająco mnie zachęciła.

 

 

31. Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur Społeczny Instytut Wydawniczy Znak —->  KLIK. To ciekawa zapowiedź na czerwiec.

 

 

32. Grajfka Wydawnictwo Septem —->  KLIK. Pomysłowa książka o artystycznym zdobieniu jaj. Wielkanoc już wprawdzie minęła, ale myślę, że warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę pozycję, bo przyda się na kolejne lata.

 

 

33. Zmorkowe wojaże Trójmiasto Wydawnictwo Dlaczemu —->  KLIK. Zaciekawiła mnie ta seria.

 

 

34. Zwierzozagadki. W lesie AWM Agencja Wydawnicza —->  KLIK. Trafia na moją listę.

 

 

35. Kontynenty. Australia Wydawnictwo Tashka —>  KLIK. Jest cała seria tych książek.

 

 

36. Bajarka opowiada Wydawnictwo Zysk i spółka —-> KLIK. Kto ją pamięta ze swojego dzieciństwa? My mamy ją jeszcze po mnie i często po nią sięgamy. To zbiór baśni całego świata.

 

 

37. Zwierzokracja Wydawnictwo Publicat —-> KLIK. Mamy ją. Jest pomysłowa. I chociaż nie ma tu zbyt wiele tekstu, to można się z niego dowiedzieć kilku ciekawostek.

 

 

38. Uczucia Wydawnictwo Zielona Sowa —>  KLIK. Mamy tę książkę i chociaż ma bardzo mało tekstu, to jest pomysłowa. Ma na każdej ze stron otwór w kształcie dziecka z okładki, co dla Malucha jest dużym plusem ;)

 

 

39. Mama na diecie Wydawnictwo Muchomor —>  KLIK. To kolejna książka, którą mamy. Ma zaskakujące zakończenie ;)

 

 

40. Jano i Wito. W domu Wydawnictwo Mamania —->  KLIK. To kolejna książka Wioli z bloga Matka Wariatka —>  KLIK. Mamy poprzednią część i na tę pewnie też się skuszę z ciekawości ;) To książka dla najmłodszych.

 

 

41. Spot mówi dobranoc Wydawnictwo Mamania —->  KLIK. I kolejna ciekawa propozycja dla najmłodszych. I do tego z klapkami ;) Wydawnictwo Mamania ma według mnie jedne z najciekawszych książek dla maluchów, zatem jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z ich ofertą, to warto.

 

 

42. Co mi powiedział tata Wydawnictwo Entliczek —>  KLIK. Tę książkę kupię Maluchowi na pewno, bo uwielbiamy poprzednie części o mamie i siostrze. A że tata Malucha też je lubi, to ta pewnie od razu przypadnie mu do gustu.

 

 

43. Jesteś moim przyjacielem Wydawnictwo Debit —>  KLIK. To może być bardzo fajna historia o przyjaźni. Myślę, że się na nią skuszę, chociaż wiem, że jest przeznaczona dla młodszych dzieci.

 

 

44. 1 2 3… Trojaczki! Wydawnictwo Jupi! —->  KLIK. Coś dla fanów tej bajki. Był taki okres, że Maluch ją uwielbiał.

 

 

45. I znowu ta alergia Wydawnictwo Bernardinum —-> KLIK. Bardzo ciekawa książka dla dzieci, które zmagają się z alergią.

 

 

Na koniec mam jeszcze dla Was informację :) Już w maju ukażą się ciekawe książki dla dzieci Wydawnictwa Amber —-> KLIK, które objęłam patronatem medialnym. Możecie się zatem spodziewać wpisu o nich i pewnie będziecie mieli okazję również wygrać je u mnie w jakimś konkursie ;)

 

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

7 komentarzy

 • No wiesz Ty co!!! Ile swietnych propozycji , az zapomnialam co chcialaby chlopakom kupic. Ta ksiazke o ” Moim Wielorybie” czytalam po angielsku. Fajna, polecam.
  PS gdybym tylko mieszkala w Polsce z checia przylaczylabym sie do bibliotekowej akcji w szpitalu.
  Pozdrawiam.

  • Mamiczka

   Muszę zamawianie tych nowości podzielić na jakieś sensowne części, żeby tata Malucha nie robił mi wykładów o tym, że chyba zwariowałam, że taki rachunek zrobiłam w księgarni :D Jak robię to etapami, to tak nie stęka :D

 • Po raz kolejny świetne pozycje ksiażkowe proponujesz. Bardzo dziękuję, bo robię akurat prezenty komunijno-imieninowo-urodzinowe, więc mam już moich faworytów z Twojej listy ;-) A w maju chętnie przyjrzę się nowościom, by coś wybrać na Dzień Dziecka :-)

 • “Amory, zaloty i podboje” są naprawdę ekstra. Super ciekawa książka, także dla rodziców. Przy czym napisana bardzo przystępnym dla dzieci językiem. Dziecko powinno już jednak mieć pewną wiedzę na temat rozmnażania, bo rzecz jest o plemnikach, jajeczkach, itp. Myślę, że tak od 6 lat w górę. W każdym razie dzięki za polecenie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>