741. Przegląd nowości i zapowiedzi wśród książek dla dzieci w 2019 r.

Ten rok rozpoczynamy książkowo. Zwykle nie robię sobie żadnych noworocznych postanowień, bo wszelkie istotne dla mnie decyzje najczęściej podejmuję spontanicznie. Tak było z rzucaniem palenia ponad 1,5 roku temu i tak też było z zakupem czytnika ebooków dla mnie. Z uwagi na to, że na książki wydaję miesięcznie naprawdę sporo, postanowiłam nieco ograniczyć swoje wydatki i zmusić się jednak do czytnika. Do tego co miesiąc będę opłacać abonament książkowy i wyjdzie mi to dużo taniej, niż do tej pory. W wersji papierowej będę oczywiście nadal kupować, ale przede wszystkim dla Malucha. I już w tym miesiącu rozpocznę swoje zakupowe szaleństwo, bo jak zobaczycie poniżej, pojawiły się ciekawe nowości, które musimy mieć i w zapowiedziach też będzie interesująco ;)

 

I nawet gdybym chciała się opanować, to po prostu się nie da ;) Z ostatniego przeglądu —->  KLIK mamy na razie nr 1, 2, 3, 5, 16, 21, 27 i 31.

 

1. Miś Paplak —->  KLIK. To wprawdzie książka przeznaczona dla młodszych przedszkolaków, ale chyba się na nią skuszę. Ma świetny tytuł i zapowiadają się fajne ilustracje.

 

 

2. Miała jaja gospodyni —->  KLIK. To coś dla nas. Książka jest podwójną nowością: zawiera nieznany w Polsce wcześniej utwór H.Ch. Andersena, a ponadto jest kineografem i przy szybkim przekartkowaniu ilustracje Joanny Jasińskiej Koronkiewicz dają efekt animacji. Myślę, że tę książkę warto mieć.

 

 

3. Pan Kleks —–>  KLIK. Pełne wydanie 3-częściowe: “Akademia pana Kleksa”, “Przygody pana Kleksa”, “Tryumf pana Kleksa” z ilustracjami Jana Marcina Szancera. Od razu wskakuje na moją listę zakupów. Myślę, że Maluchowi Kleks przypadnie do gustu.

 

 

4. Cyrk doktora Dolittle —->  KLIK. Z uwagi na to, że Maluch bardzo lubi pierwszą część, także i ta musi znaleźć się na jego półce ;)

 

 

5. Moje pierwsze origami. Zwierzęta —->  KLIK. Lubimy takie książki. Trafia na moją listę zakupów. Jak nam się nudzi, to często robimy jakieś rzeczy z papieru. A te zwierzaki wyglądają bardzo zachęcająco.

 

 

6. Tutaj jesteśmy —->  KLIK. “Z niezwykłą trafnością i subtelnym poczuciem humoru Oliver Jeffers stworzył krótki przewodnik po naszej planecie. Rysował go z myślą o swoim synu, jednak zawarte w nim myśli są na tyle uniwersalne, że bez problemu przemówią do dzieci i ich rodziców na całym świecie”.

 

 

7. O krakowskich psach i kleparskich kotach —->  KLIK. To zbiór 34 legend o wszystkich miastach wojewódzkich i kilku mniejszych. Trafia na moją listę zakupów. To może być świetna książka.

 

 

 

8. Kolorowe uśmiechy —->  KLIK. “Chwyć za ręce Deszcz i Słonko i przekonaj się wraz z nimi, że różnice, które nas dzielą, pomagają w zrozumieniu świata, a prawdziwą przyjaźń można zbudować tylko wtedy, gdy ma się otwarte serce i uśmiech na twarzy”. Okładka od razu zwróciła moją uwagę.

 

 

9. Bajki z dna Bałtyku —->  KLIK. To może być bardzo ciekawa książka o tym, co żyje w Bałtyku. Chyba się na nią skuszę.

 

 

10. George i tajny klucz do wszechświata —->  KLIK. “Znany fizyk i bestsellerowy autor Stephen Hawking i jego córka Lucy w swojej fascynującej książce wyjaśniają czytelnikom w każdym wieku, czym jest wszechświat”.

 

 

11. Marcelek —->  KLIK. Coś dla fanów Mikołajka. Trafia na moją listę zakupów. Maluch ostatnio coraz chętniej sięga po dłuższe teksty, dlatego muszę poszerzyć jego biblioteczkę o takie tytuły.

 

 

12. Huczy jak w ulu —>  KLIK. Od razu przyciągnęła moją uwagę swoją okładką.

 

 

13. Księga baśni Andersena —->  KLIK. Muszę w końcu kupić Maluchowi. Niby zna te historie, ale nigdy ich jako tako nie czytaliśmy.

 

 

14. Miasto zagubionych rzeczy —->  KLIK. Typowa książka do wyszukiwania szczegółów.

 

 

15. Kuba i Kanga —->  KLIK. To może być ciekawa historia z przesłaniem. To opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze.

 

 

16. Flagi świata —->  KLIK. To zeszyt z naklejkami. Przydatny i trafia na moją listę zakupów.

 

 

17. Tabliczka mnożenia —->  KLIK. To również zeszyt z naklejkami. Kupię Maluchowi w pierwszej kolejności. Zauważyłam, że zaczął się interesować mnożeniem. A prędzej czy później i tak będzie się musiał nauczyć tabliczki mnożenia, więc taka forma być może przypadnie mu do gustu.

 

 

18. Kłopot na wystawie psów —->  KLIK. Z uwagi na tematykę, również i ta książka musi się u nas znaleźć ;)

 

 

19. Ale stroje —->  KLIK. To kreatywna książka z naklejkami.

 

 

20. Bajki mariackie —->  KLIK. Zapowiada się ciekawa książka na marzec. Malucha interesują takie historie.

 

 

21. Słońce Księżyc Gwiazda —->  KLIK. Trafia na moją listę zakupów. To może być interesująca książka.

 

 

22. Kiedy na Ciebie patrzę —->  KLIK. Okładka wystarczająco mnie skusiła. Trafia na moją listę zakupów. Ta książka może mnie rozczulić ;)

 

 

23. Mały pokój z książkami —->  KLIK. “Dwadzieścia siedem mądrych i dowcipnych opowieści, pełnych zaskakujących przypadków, szczęśliwych zbiegów okoliczności i cudów”. To coś dla nas.

 

 

24. Planetarium —->  KLIK. Taką książkę warto mieć. Czekamy na tę zapowiedź. Część z Was wie, że mój brat jest w zespole, który skonstruował satelitę PW-SAT2 —-> KLIK. Dlatego dużo się u nas mówi o kosmosie i taka książka z pewnością ucieszy Malucha. Wujek pewnie też się nią zainteresuje ;)

 

 

25. Harry Potter. Różdżki —->  KLIK. U Malucha zaczęło się rozwijać zainteresowanie Potterem, więc pewnie się skusimy na tę pozycję.

 

 

26. Dziki robot —->  KLIK. Ta pozycja też mnie kusi.

 

 

27. Zawodowcy w świecie zwierząt —>  KLIK. I na koniec jeszcze kilka ciekawych zapowiedzi. Zbankrutuję, jak nic ;)

 

 

28. Tosia czeka na braciszka —->  KLIK.

 

 

29. Po ciemku —->  KLIK.

 

 

30. W świecie małp —–>  KLIK.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>