763. Przegląd wiosenno-letnich nowości i zapowiedzi wśród książek dla dzieci.

Od poprzedniego przeglądu książek minęły dopiero 2 miesiące —->  KLIK, a już pojawiło się całe stado kolejnych, bardzo ciekawych propozycji. Z tamtego mamy na razie pozycje nr 8, 9, 26, 35 (to ostatnio ulubiona książka Malucha). Inne wydatki uniemożliwiły mi kupienie wszystkiego, co bym chciała, ale nadrobię ;) Najpierw jednak musimy dokończyć drobne remonty w domu, kupić kilka koniecznych sprzętów i może zobaczę, że coś na koncie jeszcze zostało, to przepuszczę w Arosie, a co ;) Oczywiście najpierw kupię też jakieś książki na Dzień Dziecka. Tej przyjemności sobie nie odmówię, nawet gdyby tata Malucha stękał mi nad uchem przez kolejny miesiąc.

 

Co tym razem wpadło mi w oko? Uprzedzam, że jest ponad 60 propozycji. A i tak mocno musiałam okroić ten przegląd ;) Oj biedny ten mój portfel będzie.

 

Ze mną jest tak, że dopóki czegoś nie widzę, to nie odczuwam potrzeby aby to kupić. To logiczne. Ale jak już zaczynam przygotowywać dla Was te przeglądy, czy to zabawek, czy książek, to czasem naprawdę bardzo ciężko mi się pohamować przed zakupem. A nawet gdybym chciała, to i tak nie miałabym gdzie tego wszystkiego przechowywać. Zabawki regularnie oddajemy znanym nam rodzinom, w których się nie przelewa, a są dzieciaki. Ubrania najczęściej oddajemy do Caritasu. Już nas tam bardzo dobrze znają ;) Z książkami z kolei jest różnie. Czasem dajemy do szpitalnych bibliotek lub przekazujemy córce mojej kuzynki. Zawsze staram się, aby to było tak, że ktoś jeszcze z tego skorzysta. Wtedy nie jest mi żal, że się czegoś pozbywam, a zyskuję miejsce na nowe zabawki lub książki. Z ubraniami Malucha mam z kolei takie fazy, że raz długo nic nie kupuję, a potem jak już wpadnę w ciąg, to ma zawaloną całą szafę. Ale i tak najwięcej kasy przepuszczam mimo wszystko na książki dla niego. Dla siebie już nie, bo jak wiecie, mocno pokochałam się z czytnikiem.

 

1. Miś Tuliś kocha małe ptaszki —->  KLIK. To kolejna część przygód Misia Tulisia, którą objęłam patronatem medialnym. Niedługo będzie do wygrania na blogu.

 

 

2. Gospodarstwo Mysi —->  KLIK. Mysia jest genialna. U Malucha bardzo długo była numerem 1.

 

 

3. Ćśśś! Mamy plan —->  KLIK. Ciekawa zapowiedź dla maluchów.

 

 

4. Czy mogę się przytulić? —->  KLIK. Pomysłowa zapowiedź Wydawnictwa Mamania.

 

 

5. Witaj, ptaszku! —->  KLIK.

 

 

6. Superkolekcja Mr. Men i Mała Miss —>  KLIK. W pakiecie jest 10 książeczek, w tym 4 nowości.

 

 

7. Mela i Kostek, czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków —->  KLIK. To książka obrazkowa do samodzielnego opowiadania. Był okres, że uwielbialiśmy tego typu książki.

 

 

8. Hej, psie! —->  KLIK. Wesoła rymowanka dla maluchów. Świetna okładka.

 

 

9. Zoo —>  KLIK. Uwielbiam tę ilustratorkę.

 

 

10. Trochę się zgubiłam —->  KLIK. Dla najmłodszych.

 

 

11. Abecadło biologiczne —>  KLIK. “Zapoznaje małego czytelnika z literkami i z nowymi pojęciami. Wypełniona przepięknymi ilustracjami książeczka rozbudza ciekawość i chęć poznawania nowych rzeczy. Przybliża dziecku pojęcia związane z biologią i budową ciała człowieka”.

 

 

12. Licz z Chlapkiem —->  KLIK.

 

 

13. Tak jak ty —>  KLIK. Książka o miłości do zwierząt. Wprawdzie dla maluchów, ale kupię ją.

 

 

14. Przyjaźń —->  KLIK. Wiadomo, że tę część też musimy mieć.

 

 

15. Jeszcze pięć minut —->  KLIK. Książki Wydawnictwa Tako biorę w ciemno.

 

 

16. Siedem łóżek malutkiej popielicy —->  KLIK. To samo wydawnictwo, co wyżej.

 

 

17. O bardzo głodnym misiu —>  KLIK. I kolejna, na którą się skuszę.

 

 

18. Rośnij w górę —->  KLIK. To może być fajna książka.

 

 

19. BezNudna wyspa —->  KLIK. Coś dla fanów tej autorki.

 

 

20. Moja siostra! Mój brat! —>  KLIK. To pomysłowa, dwustronna książka o rodzeństwie.

 

 

21. Tata już biegnie —->  KLIK. Zaciekawiła mnie.

 

 

22. Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka —->  KLIK.

 

 

23. Czy to długo, czy krótko? —>  KLIK. Ciekawa zapowiedź.

 

 

24. Nie mój dom —->  KLIK. Świetny pomysł na książkę. O wyprowadzce.

 

 

25. Kolorowy potwór —->  KLIK. To książka pop-up. Świetna zapowiedź. I chociaż to książka dla młodszych dzieci, na pewno ją kupię, bo uwielbiamy takie pozycje.

 

 

26. Ohyda. Mała księga obrzydliwości —->  KLIK. To zdecydowanie coś dla nas. O prawdziwym życiu zwierząt. Maluch będzie zachwycony.

 

 

27. Niezwyczajne zawody —->  KLIK. Świetna i pomysłowa książka.

 

 

28. Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze —->  KLIK.

 

 

29. Ja i świat. Informacje w obrazkach —->  KLIK. To książka z infografikami.

 

 

30. Ping i Pong. Wesołe świnki —->  KLIK. Zapowiada się wesoła książka.

 

 

31. Akceptuję, co czuję. Pewność siebie —->  KLIK. “To rodzic tworzy podstawy pewności siebie dziecka. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, bazę wszystkich emocji. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało wysokie poczucie własnej wartości. Chce, aby było pewne siebie, otwarte, świadome swoich mocnych stron, żeby wierzyło w siebie. Ale czy to oznacza, że dziecko musi być zawsze szczęśliwe? Mieć cały czas ochotę na wygłupy i zabawę? Być zawsze chwalone i podziwiane? Wcale nie! Pozwolenie na błędy, konstruktywną krytykę, różne odczucia i interakcje ze środowiskiem kształtuje pewnego siebie człowieka”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

32. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi —->  KLIK. Kolejna pouczająca książka.

 

 

33. Szczęście. Opowiastki dla dzieci —->  KLIK. “Książka opowiada o 10 „kluczach do szczęścia”, które zdefiniowane zostały przez badaczy London School of Economics zajmujących się fenomenem szczęścia. Są to: umiejętność określania własnych celów, wchodzenie w relacje, bycie otwartym i nadawanie sensu zjawiskom wokół, uważność i docenianie otaczającego nas świata, bycie sobą, dzielenie się z innymi, okazywanie emocji, dbałość o zdrowie, doświadczanie nowych rzeczy oraz niepoddawanie się”. Koniecznie musimy ją mieć! Sama bardzo chętnie ją przeczytam. Wpadnie jako prezent na Dzień Dziecka.

 

 

34. Self-Reg Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę —->  KLIK. To może być bardzo przydatna książka. Kupię ją.

 

 

35. Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i Króliku, który spadł z nieba —->  KLIK. “Unikalna technika monotypii, precyzja ołówka i misterne wycinanki Gabrieli Cichowskiej podkreślają wymowę baśniowego tekstu, kreując pełen melancholii nastrój i poruszają wyobraźnię czytelnika”. Ta książka też wpada na moją listę zakupów.

 

 

36. Pestka, drops, cukierek —->  KLIK. To pomysłowa książka dla dzieci o ekonomii. “Ta niezwykła opowieść gwarantuje czytelnikom przygodę i rozrywkę, zaś dzięki dopiskom na marginesach dowiedzą się, czym jest skarb państwa, a czym dziura w budżecie, co daje praca i dlaczego niektórzy są biedni, a inni bogaci”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

37. Cisza! —->  KLIK. To może być ciekawa historia.

 

 

38. Jak oswoić Rysia? —->  KLIK. Jest to opowieść o dzieciństwie, dorastaniu i rodzicielstwie. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

39. Małe historie o wielkich marzeniach —->  KLIK. “Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą”.

 

 

40. Pamiętniki marzeń –—>  KLIK. “To pełna ciepła, czarodziejska opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze spełnienia tego, czego się naprawdę w życiu pragnie”.

 

 

41. Morze opowieści —->  KLIK. “To piękna książka o tym, jak ogromne znaczenie w naszym życiu ma dzielenie się swoją historią”. Zapowiada się świetna książka.

 

 

42. 100 głupich porównań dla bystrzaków —->  KLIK. “Czego mamy więcej, brwi czy rzęs? Gdyby na Ziemi mieszkało 1000 osób, ile z nich byłoby Europejczykami? Który język ma więcej słów, angielski czy francuski?” To może być wesoła książka.

 

 

43. Wielka księga zabaw. Ratujmy ziemię —->  KLIK. Dzieci poznają tu zasady ekologicznego życia. Trafia na moją listę zakupów. Taką książkę warto mieć.

 

 

44. Odkryj swoją planetę i stwórz kosmiczną animację —->  KLIK. To może być świetna, bardzo pomysłowa i kreatywna książka. Myślę, że mojemu Maluchowi bardzo się spodoba. Część z Was pewnie pamięta, że mój brat jest zawodowo związany z kosmonautyką (wraz z innymi studentami Politechniki Warszawskiej skonstruował satelitę PW-Sat2, który lata obecnie w kosmosie). Osoby zainteresowane tą tematyką mogą poczytać o tym więcej tu —->  KLIK.

 

 

45. Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata —->  KLIK. “Nowe rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu, który podbił świat. Zawiera mapy 66 krajów – o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa”.

 

 

46. Mapy, których nie masz —->  KLIK. Są to 24 mapy, które uzupełniają wydanie podstawowe książki.

 

 

47. Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków —->  KLIK.

 

 

48. Mega eksperymenty. 70 zadziwiających doświadczeń, które możesz przeprowadzić samodzielnie —->  KLIK. Tę książkę koniecznie muszę kupić. Maluch uwielbia takie rzeczy. Na instagramie już się chwaliłam, że w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik zdobył wyróżnienie, co jak na siedmiolatka jest dużym sukcesem. Dlatego z chęcią będziemy pogłębiać jego wiedzę w tym zakresie, a tego typu książki są bardzo przydatne.

 

 

49. Wielka księga ortografii i gramatyki —->  KLIK. To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

50. Bitwa kolorów + bazgrolnik —->  KLIK. To kolejna książka Tulleta do kreatywnej zabawy.

 

 

51. Babcia przejmuje telewizję —->  KLIK. Zapowiada się ciekawa historia.

 

 

52. Magiczny słoik —->  KLIK. To historia o tym, że nie zawsze warto bać się nowych rzeczy.

 

 

53. Małe sówki —>  KLIK. To historia dla maluchów o tym, że mama zawsze wraca. Tę książkę kupię na pewno, zwłaszcza, że zaadoptowaliśmy wirtualnie małego puszczyka Eris —->  KLIK (pisałam o tym ostatnio na instagramie). On też został bez mamy. Gorąco Was zachęcam do tego, aby wspierać takie inicjatywy. O tym, jak można pomóc możecie poczytać tu —->  KLIK. Mnie to miejsce tak poruszyło, że nawet chwili nie zastanawiałam się, czy w to wejść. Mocno trzymam kciuki za powrót do zdrowia tych wszystkich zwierzaków.

 

 

54. Wszystko o kotach —->  KLIK. Coś dla kociarzy.

 

 

55. Pszczoły. Niezwykła planeta —->  KLIK.

 

 

56. Słoń —->  KLIK. Jest cała seria o gatunkach zagrożonych.

 

 

57. Świat przyrody —->  KLIK. Okładka od razu zwróciła moją uwagę. Taka książka może być świetnym prezentem. Edukacyjna i ładnie wydana.

 

 

58. Wielka księga ptaków —->  KLIK. Uwielbiamy tę serię. Trafia na moją listę zakupów w pierwszej kolejności.

 

 

59. Einstein na wiązce światła —->  KLIK. To może być bardzo ciekawa książka.

 

 

60. Królewskie życie królów —>  KLIK. Świetnie zapowiadająca się książka, głównie dla dzieci w wieku szkolnym. Chyba się na nią skuszę.

 

 

61. Niedźwiedź i pianino —->  KLIK. “Wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie i poczuciu przynależności, uzupełniona pięknymi całostronicowymi ilustracjami”. Chyba się na nią skuszę.

 

 

62. Wszędzie i we wszystkim —->  KLIK. To książka o śmierci, umieraniu. Nie dla każdego, ale może być pomocna w określonych sytuacjach.

 


Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

10 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>