795. Jesienno-zimowe nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci.

Zbliżają się Mikołajki i do Świąt też coraz bliżej, ruszam więc z serią wpisów z różnymi prezentowymi inspiracjami. Z racji tego, że na Mikołajki kupuje się zwykle drobniejsze prezenty (chociaż to zależy od tradycji rodzinnych, bo znam takie, gdzie kupuje się tylko słodycze, a znam i takie, gdzie mikołajkowe prezenty są całkiem pokaźne), proponuję wybrać coś z książkowych nowości. A jest w czym przebierać. Sama z tego przeglądu skorzystam ;)

 

Z poprzedniego przeglądu —->  Jesienne nowości na razie mamy pozycje nr 22, 37, 47, 51, 52 i 53. Ostatnio kupuję Maluchowi zdecydowanie mniej książek. Wynika to głównie z tego, że aktualnie wśród jego zainteresowań dominują przede wszystkim gry (Minecraft i Roblox), więc czekam, aż ta pierwsza fascynacja przeminie ;) Oczywiście książki o tematyce tych gier Maluch czyta bardzo chętnie. Obecnie robi to już samodzielnie i wspólne czytanie organizujemy sobie bardziej dla ciekawej formy spędzenia wspólnie czasu.

 

Jakie książki tym razem zwróciły moją uwagę?

 

1. Zjadamy banany —->  Zjadamy banany. To zdecydowanie coś dla nas. Lubimy takie książki.

 

 

2. Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka? —->  Kicia Kocia. Jest tu aż 50 okienek do odkrywania. Połączenie Kici Koci z okienkami to musi być hit ;)

 

 

3. Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham —->  Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham. Jeśli jakimś cudem nie znacie tej książki, to warto to zmienić. I obejrzeć bajkę.

 

 

4. Kuku szuka szczęścia —->  Kuku szuka szczęścia.

 

 

5. Gryzak. Książkopotworek —->  Gryzak. Pomysłowa książka.

 

 

6. Nie martw się Misiu Tulisiu —->  Miś Tuliś.

 

 

7. Skąd przyszedł pies? —->  Skąd przyszedł pies. To może być całkiem ciekawa historia. “To opowieść o bardzo długiej drodze, jaką przeszedł wilk, by stać się psem. Tak naprawdę nie szedł sam, bo prowadził go człowiek. Ich podróż trwała tysiące lat i była pełna nie zawsze miłych przygód. Trzeba je poznać, by lepiej zrozumieć psa, którego nazywamy naszym najlepszym przyjacielem, i po to, by stać się najlepszym przyjacielem psa”.

 

 

8. Poznaj z nami Cztery pory roku —->  Cztery pory roku. “Szczegółowe i realistyczne ilustracje w tej książce pokazują to, co w czterech porach roku najciekawsze: jakie owady można spotkać na wiosennej łące, jak dojrzewają owoce w letnim ogrodzie, jak zwierzęta dbają o zapasy jesienią, co dzieje się z naturą mroźną zimą”.

 

 

9. Co to za smutna mina —->  Co to za smutna mina. “Jak zmienić smutny grymas w uśmiech i zrobić najśmieszniejszą minę? Przekonajcie się sami! Otwierajcie klapki i ciągnijcie za łapki, by rozruszać buzie bohaterów – i swoją własną”.

 

 

10. Jano i Wito Zapach świąt —->  Jano i Wito. Kolejna część serii Wioli z bloga Matka Wariatka.

 

 

11. Opowieść wigilijna. Magiczne dźwięki —->  Opowieść wigilijna. “W czasie czytania opowieści dziecko może słuchać sześciu związanych z nią dźwięków”. Jest też część o Świętym Mikołaju —–>  Przygody Świętego Mikołaja.

 

 

12. Elfy na ratunek! —->  Elfy na ratunek. Okładka od razu zwróciła moją uwagę. To wierszowany picturebook.

 

 

13. Milion miliardów Świętych Mikołajów —->  Milion miliardów Świętych Mikołajów.

 

 

14. Idą święta —->  Idą święta. To może być ciekawa książka o tradycjach świątecznych na świecie. Trafia na moją listę zakupów. “Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki?”

 

 

15. Grudniowy gość —->  Grudniowy gość. To opowieść podzielona na 24 rozdziały.

 

 

16. Cała Polska czyta dzieciom. Najpiękniejsze opowieści —->  Cała Polska czyta dzieciom.

 

 

17. Sekretne życie smarków —->  Sekretne życie smarków.

 

 

18. Abecadło pod lupą —->  Abecadło. “Na każdej stronie widnieje jedna litera, na której przez dołączoną do książki lupę szukamy zabawnych obrazków – zastosowana technika graficzna sprawia, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zobacz, czy uda ci się znaleźć planetę w pieluszce, piramidę z pomidorów, a może pieniądze na patyku? Jeśli tak, to spróbuj z tych elementów ułożyć ciekawą opowieść!” Bardzo pomysłowa.

 

 

19. Gdzie mieszka szczęście? —->  Gdzie mieszka szczęście?. “Poznajcie zawsze aktualną opowieść o tym, że sekretem szczęścia jest docenianie tego, co mamy! Wzruszająca historia dla dzieci o tym, co w życiu ważne”. Mamy ją. Pokażę ją na Instagramie. Ma okienka i fragmenty z “dziurami”.

 

 

20. Powiedz to w mig —->  Powiedz to w mig. “Ekspresyjnie zilustrowana książka obrazkowa wprowadzająca w świat niesłyszących”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

21. Milion rzeczy —->  Milion rzeczy. Książka obrazkowa o różnych kontynentach.

 

 

22. Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina —->  Ewolucja. To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

23. Jak się tu znaleźliśmy —->  Jak się tu znaleźliśmy . Może być bardzo ciekawa.

 

 

24. Baśnie, których nie czytano dziewczynkom —->  Baśnie. “Baśnie, których nie czytano dziewczynkom to zbiór piętnastu baśni ludowych z całego świata, które możemy znaleźć u Braci Grimm, Aleksandra Afanasjeww czy choćby w Baśniach tysiąca i jednej nocy. Wywodzą się m.in. z tradycji hiszpańskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, brytyjskiej, ormiańskiej, pendżabskiej, chińskiej, arabskiej i południowoafrykańskiej”.

 

 

25. Rękawiczka —-> Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa.

 

 

26. Biblioteka bajek. Batman —->  Batman.

 

 

27. Narodziny. Początki życia człowieka —->  Narodziny. ” Dzięki urozmaiconym formom ilustracji i ruchomym elementom poznajemy każdy etap rozwoju ciąży, dowiadujemy się, jak dziecko rośnie w brzuchu mamy i co dzieje się przez cały ten czas”. Świetna! Trafia na moją listę zakupów.

 

 

28. Znikające królestwo —->  Znikające królestwo. To może być świetna książka. W sam raz na prezent.

 

 

29. Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda —->  Planeta Ziemia. To coś dla nas. Trafia na listę zakupów. “Za pomocą rysunków, map i infografik autorka wyjaśnia, jak funkcjonuje Ziemia i jak możemy o nią dbać, chroniąc jej rozmaite ekosystemy, ich mieszkańców i jej biologiczną różnorodność”.

 

 

30. Lego Ninjago Ważna misja —->  Lego Ninjago. Ciekawy pomysł na prezent.

 

 

31. Kreatywny świat My 3 —->  My 3. Przyznaję, że nie znam tych dziewczyn, ale podobno ten zespół to niezły hit.

 

 

32. Minecraft. Podręcznik podboju oceanu —->  Minecraft. Jak wiecie, teraz ta gra jest u nas numerem 1, więc śledzę wszystkie publikacje z tym związane.

 

 

33. Minecraft. Zaginione dzienniki —->  Zaginione dzienniki. To kolejna część przygód w świecie Minecraft.

 

 

34. Roblox Rocznik 2020 —->  Roblox. To kolejna gra, która zawładnęła Maluchem i dziećmi z jego klasy. Jest jeszcze np. taka część —->  Roblox Gry bitewne.

 

 

35. Bajki kwantowe —->  Bajki kwantowe. To świetna książka, którą objęłam patronatem medialnym. Będę Wam o niej pisać więcej w osobnym poście, ale już teraz mogę Wam zdradzić, że to może być hit. Książka jest już dostępna w przedsprzedaży.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>