44. Angielski dla dzieci w domu. Słownik obrazkowy.

Kiedy Maluch był jeszcze w brzuchu, kupiłam mu kilka książek, do których zaczęliśmy sięgać dopiero niedawno.

Jedną z nich jest “Mój pierwszy słowniczek. Język angielski dla dzieci” Wydawnictwa Publicat.

angielski

Książka jest bardzo kolorowa, ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Ma proste obrazki, nad którymi jest ich nazwa w języku polskim i angielskim. Obrazków jest 32, po dwa na stronie.

Początkowo książkę tę miałam schowaną gdzieś w szufladzie i zupełnie o niej zapomniałam. Niedawno wpadła mi w ręce i od razu zawołałam Malucha na jej przeglądanie. Angielski na razie nie jest nam do niczego potrzebny, więc skupiamy się na samych obrazkach.

Na ostatnim z nich jest klaun (widać go również na okładce). Niby klaun, jak klaun, ale od samego początku wywołuje u mojego Malucha śmiech. Zwłaszcza wtedy, gdy szybko, po kilkanaście razy mówię to jest klaun. Żadne inne słowo tak na niego nie działa, jak to :D

Ilustracje są na tyle proste, że dziecku bardzo łatwo je zapamiętać. Wygodny format pozwala Maluchowi na samodzielne przeglądanie książki. Ale jak dojeżdża do klauna, to od razu stuka w niego palcem i czeka na moje występy :)

Książkę kupiłam na allegro. Można ją kupić również tu —->MÓJ PIERWSZY SŁOWNICZEK.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

19 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>