170. Kto się schował? – rewelacyjna książka dla dzieci na spostrzegawczość.

Kilka miesięcy temu, szukając ciekawych książek dla Malucha, trafiłam na stronę Wydawnictwa Alfabet. Kiedy zobaczyłam książkę, o której będzie dzisiejszy wpis, przepadłam. Czegoś takiego wcześniej nie widziałam. Są tam zwierzęta, rewelacyjny pomysł na zabawę z dzieckiem i mnóstwo kolorów. Musiałam ją mieć jak najszybciej!

SAM_1300-001

“Kto się schował?” Satoru Onishi to książka w zasadzie pozbawiona tekstu. Mimo tego, poprzez obrazki uczy dziecka spostrzegawczości, ćwiczy jego pamięć i pokazuje różne emocje.

Na czym polega jej czytanie? Na początku poznajemy bohaterów książki, którymi są różne zwierzęta. Jest tam m.in. zebra, żyrafa, nosorożec, renifer i kot. Dziecko powinno się im dokładnie przyjrzeć, co ułatwi dalszą zabawę. Na kolejnych stronach niektóre zwierzęta są częściowo chowane (poprzez odpowiedni dobór koloru tła), a zadaniem dziecka jest wskazanie, kto się schował. Są tam również obrazki pokazujące takie emocje jak smutek i złość.

Maluch oszalał na punkcie tej książki. To świetna zabawa nie tylko dla maluchów, ale również dla dorosłych ;) To rewelacyjny trening pamięci. Można tę książkę przeglądać godzinami. Oczywiście można sobie również urozmaicać zabawę i ćwiczyć m.in. kolory.

Książka ma twardą okładkę, ale strony już nie. Jest jednak na tyle ciekawa, że warto ją sprezentować również najmłodszym dzieciom.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_1302
SAM_1301
SAM_1303
SAM_1304
SAM_1305
SAM_1306
SAM_1307
SAM_1313

 

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

20 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>