110. Mój pierwszy alfabet – książka całokartonowa.

Całkiem niedawno pokazywałam Wam świetną książkę o pojazdach —-> KLIK. Bardzo się Wam spodobała. Tak jak obiecałam, dzisiaj pokażę Wam kolejną książkę z tej serii.

Mój pierwszy alfabet” Elżbieta Wasiuczyńska, Wydawnictwo Egmont. Książka zdobyła nagrodę główną w konkursie Książka Roku 2009, nagroda dla ilustratora polskiej sekcji iBbY.

Podobnie, jak księga o pojazdach, alfabet ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Książka jest duża, ma około 30 cm wysokości i 23 cm szerokości.

Ilustracje są bardzo kolorowe, w formie zdjęć wyszywanych obrazków. Nie sposób tej książki nie polubić! Nie zawiera wierszyków, mamy tu same słowa.

Mój ulubiony obrazek jest przy literze E. Maluch najbardziej upodobał sobie literę S. Książka jest bardzo pomocna przy nauce liter, bo dziecko chętniej stara się zapamiętać to, co mu się podoba.

Przy każdej literze dziecko poznaje po kilka wyrazów. Książka jest również świetnym dodatkiem przy nauce kolorów. Zapewni rozrywkę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Kilka ilustracji to ukryte zgadywanki. Dziecko samo może wyszukać dodatkowe słowa na daną literę.

Szykuję się do zakupu ostatniej książki z serii, “Mojego pierwszego atlasu świata”.

Można ją kupić np. tu —->ALFABET.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

48 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>