109. Memino Granna – memory dla dzieci.

Od jakiegoś czasu Malucha fascynuje wszelkiego rodzaju “parowanie”. Chodzi o układanie, dopasowywanie do siebie podobnych obrazków.

W takich zabawach świetnie sprawdzają się gry typu memo. Mamy ich kilka. Jedne zachwycają nas bardziej, inne mniej. Jedne są solidnie wykonane, inne niezbyt dopracowane. Docelowo na blogu pojawią się wszystkie. Dzisiaj pokażę Wam nasze ulubione.

“Memino. Przeciwieństwa” firmy Granna, to rewelacyjna gra z serii Moje pierwsze gry.

Na pudełku widnieje informacja, że gra otrzymała wyróżnienie w X edycji konkursu Świat przyjazny dziecku, zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Z tej serii dostępne są również Puzzle ze zwierzętami, Memo o zabawkach, Domino z kolorami, Lotto i Puzlino. Gra zachwyciła nas na tyle, że skompletuję Maluchowi całą serię.

Poszczególne tabliczki wykonane są z grubej tektury. Mają zaokrąglone rogi, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ mamy również Memo, które ma tak ostre rogi, że pewnego dnia Maluch się nimi podrapał.

Każdy z obrazków ma rozmiar 7 cm x 7 cm. Jest to idealna, gdyż nie są ani za małe, ani za duże.

W pudełku znajduje się 12 par, czyli łącznie mamy 24 kartoniki. Obrazki są moim zdaniem wyjątkowo fajne.

Gra polega na dobieraniu obrazków, przedstawiających różne przeciwieństwa. Moja ulubiona para to myszka z dużym i małym kawałkiem sera. Jest również m.in. biały i czarny kot, mały i duży pies, czyste i brudne kalosze, puste gniazdo i z ptakami.

Dzięki grze Maluch nie tylko uczy się przeciwieństw, ale również poznaje kolory i zwierzęta.

Przeznaczona jest dla dzieci od 2 do 4 lat, ale moim zdaniem mogą się nią bawić również młodsze dzieci.

Grę kupiłam w Rossmannie. Można ją kupić również np. tu —->MEMINO.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

32 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>