159. Przygody żabki – książka do wspólnego czytania.

Pamiętam, że w przedszkolu bardzo lubiłam czytać książki z obrazkami w treści. Forma rebusów od zawsze bardzo mi odpowiadała. Do dzisiaj lubię takie obrazkowe zabawy ;) Kiedy wpadła mi w ręce bohaterka dzisiejszego wpisu, najpierw sama z wielką frajdą ją przeczytałam. To pewne, że dokupię kolejne części.

Przygody żabki” Irmina Żochowska, ilustracje Jarosław Żukowski, Wydawnictwo Arystoteles.

SAM_0634

Książka opowiada o żabce, która marzyła o tym, żeby być aktorką. Czy to marzenie się spełniło? Tego oczywiście nie zdradzę ;)

Bardzo podobają mi się ilustracje w tej książce. Są kolorowe, wyraźne i widzę, że Maluch z przyjemnością je przegląda. Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Jest dość dużego formatu (około 23 cm x 23 cm), jednak wygodnie się ją trzyma.

Największym atutem tej książki jest to, że umożliwia nam wspólne czytanie. W tekście niektóre słowa zastąpiono obrazkami, dzięki czemu Maluch może sam dopowiadać kolejne wyrazy. Bardzo mu się ta zabawa podoba. Jak to wygląda możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach. Według mnie jest to idealna książka dla 2.latka. Tekstu niby jest sporo, ale Maluch bez problemu wytrzymuje całe czytanie. Przypuszczam, że wynika to z tego, że może aktywnie włączyć się w opowiadanie tej historii.

Można ją kupić np. tu —->PRZYGODY ŻABKI.

SAM_0652
SAM_0639
SAM_0640
SAM_0643
SAM_0641
SAM_0645

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

24 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>