160. Przygody zwierząt – książka dźwiękowa.

Jak robi krówka? Jak robi kaczka? A kotek? U nas nadal zwierzęta są na podium wśród zainteresowań Malucha. Miał taki okres, że uwielbiał wszelkiego rodzaju książki dźwiękowe. Najlepiej właśnie z odgłosami zwierząt. Idąc za ciosem kupiłam wtedy sporo takich książek i niektóre z nich są z nami do dziś.

Przygody zwierząt. Dźwiękowe kółeczko” to książka Wydawnictwa Olesiejuk. Kupowałam ją w ciemno, bo spodobał mi się jej nietypowy wygląd.

SAM_0653

Wiedziałam, że swoim kształtem przyciągnie Malucha. Nie myliłam się. Jest bardzo kolorowa, ma proste, wesołe obrazki. Poznajemy w niej m.in. kaczkę, owieczkę i psa. Odgłosy zwierząt są dość mocno sztuczne (zwłaszcza konia), ale Maluchowi to nie przeszkadza w rozpoznawaniu, kto dany dźwięk wydaje. Niestety dźwięki są zbyt głośne, więc najlepiej podkleić sobie głośnik kawałkiem taśmy. Gdyby była regulacja głośności, byłoby dużo lepiej. A tak, trzeba książkę trochę oszpecić, żeby spokojnie z niej korzystać.

Oprócz odgłosów zwierząt jest również guzik z wesołą melodyjką. Z tego Maluch korzysta najczęściej. Melodia jest znana i miła dla ucha, oczywiście po jej odpowiednim wyciszeniu.

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Swoimi kolorami przyciąga uwagę dzieci. Na górze ma wygodną do trzymania rączkę, dzięki czemu Maluch może sam paradować z książką.

Na poszczególnych stronach tekst jest krótki, w sam raz dla najmłodszych. Przeplatany jest obrazkami zwierząt, dzięki czemu Maluch może współpracować przy czytaniu i wciskać guzik ze zwierzątkiem, widocznym na obrazku.

Książkę kupiłam w Empiku.

SAM_0654
SAM_0655
SAM_0656
SAM_0657
SAM_0658
SAM_0660

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>