399. Mozaika – układanka Plan Toys.

Dzisiaj pokażę Wam układankę, która znalazła się w rękach Malucha w zasadzie przez przypadek. Wiele razy wspominałam, że dość często kupuję różne zabawki na wyprzedażach. W ten sposób kompletuję sobie również np. różne prezenty dla dzieci znajomych lub w rodzinie. I tak właśnie było z tą układanką. Kupiłam ją, bo wydała mi się ciekawa. Znałam produkty tej marki, więc wiedziałam, że na pewno będzie solidnie wykonana. Miałam jednak wątpliwości, czy Maluch nie jest już na nią za duży, dlatego kupowałam ją z myślą o jego młodszej koleżance. Kiedy jednak do nas dotarła, od razu zwrócił na nią uwagę i koniecznie chciał zobaczyć, co jest w środku. Okazało się, że dziś to jedna z jego ulubionych układanek :)

Mozaika to bardzo pomysłowa układanka marki Plan Toys. Składa się z 50 kolorowych, dwustronnych elementów. Kwadraty wykonane są z ekologicznego materiału, czyli z odzyskanych w procesie obróbki drewna kauczukowego drobin i wiór.

układanka plan toys

Do zestawu dołączona jest dwustronna podkładka, na której mamy pokazane wzory do układania. Jedne są łatwiejsze, inne trudniejsze. Zapewniają jednak naprawdę fajną zabawę, która potrafi zająć Malucha nawet na pół godziny. Najbardziej lubi układać zwierzęta i cyfry.

Można wykorzystywać ją klasycznie, czyli zgodnie z zaproponowanymi wzorami lub tworzyć własne. Może też służyć do nauki lub utrwalania kolorów, budowania wieży lub tworzenia efektu stojącego domino. Z uwagi na konieczność wyszukiwania odpowiednich kolorów, świetnie działa na spostrzegawczość. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste zadanie, kiedy trzeba wśród takich dwustronnych klocków wybrać te odpowiednie.

Układanka jest solidnie wykonana. Poszczególne fragmenty są lekkie i mają około 3 cm, więc ja jako przewrażliwiona mama zawsze czuwam, żeby Maluch nie wkładał ich do buzi. Szkoda, że nie mają zaokrąglonych rogów. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia, ale jak widać zachwyca również 3-latka.

Kupiłam ją w Limango, ale możecie ją nabyć również np. tu —–> MOZAIKA PLAN TOYS.

mozaika plan toys

układanka dla 2-latka

co kupić dla dwulatka

co kupić dla 3-latka

SAM_6617

SAM_6618

SAM_6619

SAM_6620

SAM_6621

SAM_6623

SAM_6626

SAM_6627

SAM_6633

SAM_6635

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>