484. Znajdź drogę, czyli gra logiczna Goki.

Już kilka razy wspominałam Wam, że Maluch bardzo lubi labirynty. To jego numer jeden, jeśli chodzi o łamigłówki dla dzieci. Zaczął się nimi interesować, jak miał 2 lata i ta fascynacja trwa nadal. Fascynacja jest najbardziej adekwatnym określeniem tego, jaki Maluch ma do nich stosunek. W gazetach dla dzieci w pierwszej kolejności szuka labiryntów, w zestawach ćwiczeń dla dzieci w pierwszej kolejności szuka…labiryntów, rysować kredą na tablicy najbardziej lubi…labirynty itd. Kiedy wybierałam dla Malucha kolejne ciekawe produkty ze sklepu Edukatorek, które Wam tutaj pokażę, ta gra od razu zwróciła moją uwagę. To przecież wymarzona tematyka dla Malucha. Nie pomyliłam się. Gra jest u nas hitem.

Znajdź drogę. W lesie” to gra logiczna dla dzieci marki Goki. Wspominałam o niej w zestawieniu gier, które się u nas sprawdzają —-> ULUBIONE GRY MALUCHA.

gra goki

Gra jest starannie wykonana z drewna. Ma miłe dla oka obrazki. Są tu m.in. lis, kret i wilk. Polega ona na tym, aby doprowadzić do siebie wylosowanych mieszkańców lasu. Można posiłkować się dołączonymi do zestawu planszami (jest ich 20 i każda zawiera po dwie możliwości). Gra może mieć różne stopnie trudności. Można zaczynać od najprostszych, bardzo krótkich tras, a kończyć na rozbudowanych, z różnymi zawijasami, a nawet tunelem.

Gra przede wszystkim spodoba się małym miłośnikom labiryntów, ale nie tylko. Ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Czasem wystarczy jedynie obrócić jeden element i trasa gotowa. Początkowo (przez pierwsze dwa dni) pomagałam trochę Maluchowi (nie do końca rozumiał, że poszczególne elementy należy odpowiednio przekładać, aby dojść do celu). Teraz radzi już sobie sam. Na początek proponuję jedynie te najkrótsze trasy, żeby nie zniechęcić dziecka. Odpowiednie ułożenie drogi daje Maluchowi dużą satysfakcję.

Jest to gra właściwie jednoosobowa, ale my często gramy we dwójkę, czyli przeprowadzamy trasą bohaterów na zmianę. Dodatkową atrakcją jest to, że można ją wykorzystać do tworzenia różnych historii o wylosowanych bohaterach. Rudy lisek może iść np. do kreta w jakimś określonym, wymyślonym przez nas celu. Podoba mi się to, że elementy tej układanki nie są wykonane “na styk”. Chodzi mi o to, że Maluch nie ma problemów z wyjęciem poszczególnych fragmentów trasy, bo między nimi jest niewielki luz.

Zestaw świetnie nadaje się na prezent dla przedszkolaka, zwłaszcza jeśli szukacie takiego do 50 zł. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, ale mogą sobie poradzić z nią również trochę młodsze dzieci, o ile znają tę formy zabawy (mój Maluch ma 3,5 roku).

Można ją kupić tu —-> ZNAJDŹ DROGĘ. Jest dostępna również w wersji z zamkiem —-> KLIK.

gra z labiryntami

SAM_8455

SAM_8456

SAM_8457

SAM_8458

układanka logiczna dla dzieci

SAM_8460

SAM_8462

SAM_8465

SAM_8466

SAM_8467

SAM_8468

SAM_8464

Dziękuję Edukatorkowi za przekazaną grę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>