485. Pomysłowe aplikacje dla dzieci na Androida.

Dzisiaj zapraszam Was na kolejny wpis taty Malucha (poprzednie to —-> PORÓWNANIE MAS PLASTYCZNYCH i BAJKI DLA DZIECI).

Zestawienie ciekawych gier i programów dla dzieci na Androida

Nasz pierwszy tablet dokonał żywota w sposób naturalny (pewien obiekt o wadze ok 65 kg, czyt. Mamiczka, „przypadkowo” na niego usiadł). Bóg jeden wie, dlaczego. W związku z tym, przy drugim podejściu do sprawy tabletów stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać na takie urządzenie większych pieniędzy, bo znów coś się może przydarzyć. Wiadomo też, że baterie we współczesnej elektronice lubią się psuć po upływie okresu gwarancji, a sam tablet ma głównie służyć do zabawy trzyletniemu dziecku, więc wybór padł na model firmy Modecom za 250 zł (FreeTab 7001). Z opinii internautów wynikało, że to solidny kawał sprzętu w tym pułapie cenowym i po dwumiesięcznym okresie używania mogę to potwierdzić. Tablet działa szybko i dobrze nam służy w gierkach i aplikacjach. Nie ma hiper rozdzielczości 50 x 50 mln pikseli ani nie przygotowuje posiłków. No, ale tego można się było spodziewać, wydając 250 zł.

Poniższe zestawienie przygotowałem dlatego, żeby pomóc Wam znaleźć ciekawe gry i programy dla dzieci na Androida. W sklepie Google Play wszystkiego jest pewnie kilka milionów, różnej jakości, przeznaczonej dla różnych grup wiekowych, więc wyszukanie czegoś sensownego wcale nie jest łatwe. Poniższe zestawienie to programy atrakcyjne wizualnie i dobrze opracowane. Przez to bardzo grywalne. Wracamy do nich najczęściej. Nadają się dla dzieci w wieku 2-4 lata, a niektóre nawet dla starszaków, takich 34-letnich. Są w całości darmowe albo przynajmniej w dużej części. Kolejność przypadkowa:

1. Przygody Jeżyka (Hedgehog Academy) —–> KLIK  To interaktywna bajka z bardzo ładnymi obrazkami i ciekawymi historiami leśnych zwierząt. Poprzeplatana zadaniami typu memo, dobierz w pary, znajdź szczegóły i inne. Polecam wszystkie trzy części oraz inne produkty Hedgehog Academy.

jeżyk

2. Matryoshka! (Kidoteca) —–>  KLIK To oczywiście wyciąganie coraz mniejszych laleczek, tutaj zwierzaków, których jest kilka rodzajów do wyboru. Gra bardzo atrakcyjna wizualnie i dźwiękowo (zwierzaki wydają śmieszne dźwięki).

matrioszka

3. Pou (Zakeh) —->  KLIK To opieka nad pupilem oraz minigierki. Gra ma prostą oprawę graficzną, ale jednocześnie ma w sobie to coś, co sprawia, że ciągle do niej wracamy. Opieka sprowadza się do mycia, usypiania, karmienia oraz poprawiania nastroju Pou. Często gramy w minigrę jak Pou jedzie ze swoim kotem samochodem.

pou

4. Duckie Deck Monsters (Fingerprint Digital Inc.) —->  KLIK Ma oswajać dzieci z nocnymi potworami. Po zapaleniu lampki pojawia się wyjątkowo pocieszny stworek, którego możemy pomiziać. Potworki reagują na dotyk, śmiejąc się lub wykonując akrobacje. Gra nawet dla bobasków. Niesamowicie wesoła.

potworki

5. Play water 3 (Fun and Cool Ventures Inc.) —->  KLIK To chyba najbardziej kreatywna aplikacja, jaką widziałem. Dotykiem tworzymy krople wody. Obracając tabletem, możemy dowolnie przesuwać wodę. Można narysować przeszkody, mieszać wody o różnych kolorach i patrzeć co powstanie. Niesamowita gra, ale mocno obciąża procesor, więc nie można przesadzać z ilością narysowanych szczegółów.

woda

6. Sprinkle Islands Free (Mediocre) —->  KLIK To gra, w której kierujemy machiną do gaszenia pożarów. Bardzo proste sterowanie, ale samo gaszenie wymaga rozwiązywania logicznych zagadek. Bardzo ładna graficznie, szczególnie woda wygląda i porusza się realistycznie. W darmowej wersji można pograć w osiem plansz. Więc nie do końca jest free.

straż

7. Toy Egg Surprise (Glass Frog Games) —->  KLIK To gra, która mnie bardzo zadziwiła, ponieważ dokładnie odzwierciedla to, co się dzieje po zakupie jajka niespodzianki. Dosłownie – wirtualnie ściągamy pazłotko, zjadamy czekoladę, otwieramy plastikowy pojemnik z zabawką i patrzymy, co tam mamy. Jak można było wpaść na coś takiego? Szkoda tylko, że nie możemy się pobawić wirtualną zabawką. Po prostu odstawiamy ją do kolekcji. Ale i tak jest super!

kinder

8. Magia Sztuki (Anb2rw) —->  KLIK To aplikacja służąca do zabawy cząsteczkami. Dotykając ekranu tworzymy ławice, wiry lub wybuchy cząstek, które zmieniają kolory. Do tego można nałożyć różne efekty graficzne. Maluch lubi skubać tę grę, ale ja chyba bardziej. Podobnym i wartym uwagi programem jest też Art of Glow (Natenai Ariyatrakool), w którym główną rolę odgrywają neonowe efekty świetlne.

neo

9. Touch Born Paint Free Infant (Atech Inc.) —->  KLIK To wesołe gąsienice i robaczki, które powołujemy do życia, dotykając ekranu. Kolorowe zwierzaki wydają śmieszne dźwięki, wiją się i po prostu łażą sobie po ekranie. Fajnie jest popatrzeć na taką zgraję.

robaki

10. Animal Puzzle (Weedoo) —-> KLIK  To bardzo atrakcyjne wizualnie puzzle (dopasowanie kształtu to cienia). W bezpłatnej wersji jest sześć plansz. Polecam również inne puzzle marki Weedoo.

puzzle

 

tatamalucha

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

39 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>