193. Prezent na pierwsze urodziny.

O tym, co można kupić na pierwsze urodziny pisałam już kilka razy. Do listy zdecydowanie powinien dołączyć bohater dzisiejszego wpisu.

Edukacyjny lew marki Fisher Price trafił do nas kiedy Maluch miał około 1,5 roku. Bardzo żałuję, że nie kupiłam go wcześniej. Uciekło nam przynajmniej 6 miesięcy fajnej zabawy.

SAM_1514

Lew jest bardzo fajną alternatywą dla różnych stoliczków interaktywnych. Jest to zabawka dźwiękowa z całą masą ciekawych i rozwijających funkcji.

Przede wszystkich jest w niej kilka wesołych i skocznych melodii. Maluch uwielbiał je włączać i robić nam domową dyskotekę. Ich uruchamianie jest proste, bo wystarczy nacisnąć na okrągły nos lwa. Nie wiem, jak to było lub jest u Waszych dzieci, ale Maluch od zawsze uwielbiał naciskać wszystkim zabawkom nosy. Jego radość była zatem podwójna. Piszę o tych muzycznych zabawach w czasie przeszłym, bo obecnie lew trafił już do kolejnych dzieci. Musiałam zrobić Maluchowi miejsce na nowe zabawki, adekwatne do jego wieku.

Co jeszcze można robić z lwem? Są tam różne elementy do przesuwania, przekładania, kręcenia, wciskania, kulania, naprawdę jest czym zająć ciekawego świata maluszka. Zobaczycie to poniżej na zdjęciach. Można również urozmaicać sobie zabawę i ćwiczyć np. kolory lub kształty.

Na dole była również zamontowana piłka, ale Maluch od razu ją zdemontował i bawił się nią oddzielnie. To taka lekka, dmuchana piłka z małą piłką w środku. Po demontażu Maluch uwielbiał kłaść się pod lwem i bawić się ze mną w a kuku.

Zabawka jest solidnie wykonana i stabilna. Swoimi kolorami przyciąga uwagę dziecka. Nie zawiera elementów niebezpiecznych. Jest dość sporych rozmiarów, ale sporo węższa niż tradycyjne edukacyjne stoliki.

Według mnie idealnie sprawdzi się u dzieci do max. 2 lat. Potem poszczególne “zadania” są już dla dziecka po prostu zbyt proste. Myślę, że można tym zainteresować nawet maluszki poniżej roku, które już samodzielnie siedzą. Kolorowe przyciski na górze mogą w fajny sposób motywować dziecko do wstawania.

Lwa kupiłam na allegro.

SAM_1508

SAM_1509

SAM_1510

SAM_1511

SAM_1512

SAM_1513

SAM_1516

SAM_1515

SAM_1517

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>