659. O tym, co Maluch znalazł pod choinką i krótkie podsumowanie 2016 roku.

Wczoraj pożegnaliśmy 2016 r. Mam nadzieję, że w 2017 r. nadal będę miała serce do tego bloga ;) Przyznaję, że w minionym roku miałam kilka razy taką sytuację, że pomyślałam sobie – nie chce mi się odpalać komputera i przygotowywać wpisu. A może by tak z tego zrezygnować? Może się już wypaliłam? Po co mi to tak naprawdę? Blog pochłania sporo wolnego czasu, który mogłabym spożytkować zupełnie inaczej. Mija jednak kilka dni i myślę wtedy, że jednak byłoby mi szkoda tak zostawić to miejsce po tylu latach. Ale jestem czujnym obserwatorem własnych reakcji i potrafię wyciągać wnioski, zatem jedno jest pewne – na blogu muszą pojawić się pewne zmiany, ale o tym za chwilę.

Zanim przejdę do krótkiego podsumowania 2016 r. wspomnę tylko, co Maluch znalazł w tym roku pod choinką. Część z tych prezentów zamawiał u Mikołaja, a część była dla niego niespodzianką. Aby ostudzić zapędy osób, które lubią podliczać, ile wydaję na zabawki od razu zaznaczę, że są to prezenty od całej rodziny ;)

1. Remiza strażacka Lego City —> KLIK. O ten zestaw Maluch prosił mnie już od dawna. W końcu Mikołaj się zlitował i podrzucił pod choinkę. I chociaż do tej pory Maluch wolał jak ktoś budował za niego, to przy tym zestawie zdecydowaną większość zbudował sam. Myślę, że to był przełom i teraz kolejne zestawy też będzie składał samodzielnie.

remiza-lego-city

2. Dworzec kolejowy Lego City —-> KLIK. Obecnie jest w trakcie budowy.

dworzec-lego-city

3. Kinoptik Miasto Djeco —-> KLIK. Do tej pory nie mieliśmy niczego z tej serii i to był błąd. Okazało się bowiem, że to super zabawa. Maluch z tatą tworzą zarówno propozycje z dołączonej książeczki, jak i wymyślają własne.

kinoptik-djeco

4. Gra Smart Granna Czerwony Kapturek —> KLIK. Jest świetna. Czułam, że to może być ciekawe i się nie pomyliłam. To gra jednoosobowa. Ale u nas cała trójka się tym bawi, na zmianę ;)

kapturek-granna

5. Gigantyczny Smok Playmobil —-> KLIK. Tu od razu było wiadomo, że Maluch jako fan smoków będzie zadowolony. Smok świeci, co jest jego dodatkową atrakcją.

smok-playmobil

6. Gra karciana Kurczaki Djeco —-> KLIK. To jeden z naszych świątecznych hitów. Gra jest rewelacyjna. Ma proste zasady i po świątecznej prezentacji kuzynka Malucha też ma ją już w swojej kolekcji. Jeśli nie znacie gier karcianych Djeco, zacznijcie od tej.

djeco-kurczaki-2

7. Gra Monopol Junior —-> KLIK. Tę grę chciałam kupić już dawno. W końcu Mikołaj ją podrzucił i gramy w nią codziennie po kilka razy.

monopol-junior

Kilka książek z przeglądu —-> KLIK. Wybrałam nr 4, 6, 8, 12, 21, 33. Hitem okazała się książka nr 12 (Znajdź kropki), chociaż jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Wiedziałam jednak, że Maluch będzie nią zachwycony, bo bardzo lubi tego typu publikacje.

Na koniec poznajcie naszego nowego domownika. Nie traktujemy go w kategoriach prezentu. Rejmen jest młodym chomikiem dżungarskim i od razu skradł nasze serca. Wprawdzie na razie nie jest jeszcze oswojony i zdążył chapnąć Malucha w palec, to wszystko mu wybaczamy i stopniowo staramy się go do nas przyzwyczaić. Niestety nasz maluszek ma zwichniętą nóżkę, więc dopóki się nie wykuruje jest pozbawiony wszelkich atrakcji i większość czasu musi spędzać w swojej norze. Trzymamy kciuki, aby wyzdrowiał i był z nami jak najdłużej. Tak to już u nas jest ze zwierzętami, że przyciągam słabsze jednostki. Jak kupiłam kiedyś królika, okazało się, że już w sklepie musiał być chory na zapalenie płuc. Teraz chomik ze zwichniętym kopytem. Może coś w tym jest, że z uwagi na to, że sama jestem z 176352729 chorób, to nasze zwierzaki też muszą mieć bogatą historię medyczną ;)

imag2111

A teraz czas na krótkie blogowe podsumowanie.

W roku 2016 r. przygotowałam dla Was 68 wpisów. To niewiele w porównaniu z zeszłymi latami. Mam nadzieję, że w tym roku będę mogła napisać ich więcej. Chęci są, zobaczymy tylko czy zdrowie i czas na to pozwolą.

Spośród nich to te były przez Was najchętniej czytane:

Poznajmy się lepiej, czyli kilka faktów o mnie —-> KLIK.

Propozycje prezentów na roczek —–> KLIK.

Propozycje prezentów na 2. urodziny —–> KLIK.

Propozycje prezentów na 3. urodziny —–> KLIK.

Propozycje prezentów na 4. urodziny —–> KLIK.

Powyższe zestawienie pokazuje, że w zeszłym roku zdecydowanie królowały przeglądy zabawek, bo do złotej piątki nie załapał się ani jeden przegląd książek dla dzieci, których też było kilka.

W tym roku będzie tutaj trochę zmian. Zamierzam bardziej zaangażować we wpisy tatę Malucha (w przygotowaniu ma już jeden wpis) i w końcu zacząć nagrywać krótkie filmy z naszych zabaw, żeby rozruszać nasz kanał na youtube. Nadal będą różnego rodzaju przeglądy. Lubię być na bieżąco z branżą dziecięcą, dlatego regularnie muszę przeglądać oferty dziecięcych sklepów i producentów. Z pewnością pojawi się więcej wpisów o książkach dla dzieci, bo do pokazania na blogu czeka ich naprawdę dużo. Będzie jeszcze kilka innych nowości, ale szczegóły poznacie za jakiś czas.

W ostatnim czasie przybyło tu sporo nowych czytelników (w listopadzie i grudniu 2016 r. na bloga zaglądało ponad 30 tys. użytkowników miesięcznie). Część z nich trafiła tu pewnie przypadkiem szukając inspiracji na gwiazdkowe prezenty, ale mam nadzieję, że zostaną na dłużej.

Coraz częściej myślę o tym, żeby jednak zmienić szablon na nieco bardziej nowoczesny, ale nie wiem, czy się na to ostatecznie zdecyduję. Jeśli trafię na grafika, który mnie do tego przekona swoim pomysłem, to zaszaleję ;) Tak jak wspomniałam na początku wpisu, zmiany są mi potrzebne i liczę na to, że szybko się do nich przyzwyczaicie.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku moi drodzy! Mocno trzymajcie swoje portfele, bo zabieram się za przegląd oferty wydawniczej dla dzieci.

mamiczka_logo-2

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>