833. Przegląd zabawek i gadżetów dla dzieci na jesienne wieczory.

Miałam Wam pokazać bliżej plecak Malucha, jego piórniki i część wyprawki, która sprawdzała się u nas w ubiegłych latach. Jednak ostatni czas był dla mnie na tyle intensywny, że zabrakło mi na to czasu. Przeszliśmy na edukację domową i rozpoczynamy przygodę z taką formą nauczania Malucha. Ale, jak wygląda plecak i jeden z piórników (które zostaną wykorzystane najprawdopodobniej w przyszłym roku) możecie zobaczyć na naszym Instagramie tu —->  Plecak i piórnik Malucha. Wtedy pewnie powstanie wpis o tym na blogu. Jeśli chodzi o długopisy wymazywalne, to u nas najlepiej sprawdzają się Oops. A próbowaliśmy już wiele różnych.

 

W związku z tym, że zastąpiliśmy na ten rok szkolny edukację systemową edukacją domową, będę Wam pokazywać na blogu lub na Instagramie różne pomoce edukacyjne i ciekawe książki, które wykorzystamy do tego celu. A wdrażając się w to, wiem, jak bardzo szeroka jest oferta takich rzeczy. Jest cała masa rewelacyjnych pomocy w formatach pdf do samodzielnego wydruku. Kupiłam laminarkę i wszystko powoli przygotowuję. Jeśli obawiacie się takiej drogi edukacji, to myślę, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, czyli podjęcie decyzji. Ja to analizowałam z każdej strony. Nie porzucamy murów szkoły na stałe. Edukacja domowa będzie miała u nas charakter tymczasowy, z uwagi na covid. Myślę jednak, że będzie to dla nas bardzo rozwijające i pozwoli nam spojrzeć na edukację z innej strony. Jeśli ten temat Was zaciekawi, to będę publikować co jakiś czas wrażenia z naszego nauczania domowego. Jakie zauważam plusy, a jakie minusy. Czy można to pogodzić z pracą zawodową (ja nadal pracuję zawodowo w formie zdalnej) i czy nie wpływa to na zaburzenie relacji dziecko – rodzic.

 

A teraz czas na przegląd. Jesień zbliża się wielkimi krokami. W niedługim czasie opublikuję również nowy przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci oraz przegląd książek, które ja czytałam. Na bieżąco możecie oglądać, co czytamy, na naszym Instagramie. Tam jest mi po prostu łatwiej zamieszczać zdjęcia i zwięźle opisać, co o nich myślę. Nie oznacza to oczywiście, że porzucam bloga, bo prowadzę go już prawie 8 lat. Ale tyle się u nas dzieje, że nie jest łatwo to wszystko pogodzić.

 

Do dzisiejszego wpisu wybierałam głównie produkty, które mogą umilić dzieciom jesienne dni. Skończą się zabawy na dworze i trzeba będzie czymś się zająć w domu. Zabawki i gadżety są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze warto sugerować się tym, że coś jest przewidziane dla młodszego lub starszego dziecka. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej się kierować przede wszystkim zainteresowaniami własnego dziecka. Maluch np. nadal ma sporo zabawek dla młodszych dzieci i nadal lubi się nimi bawić. Zwłaszcza, jak na jakiś czas schowam je gdzieś na dnie szafy i wyciągnę po kilku miesiącach. Wtedy zabawa murowana ;)

 

Domki i namioty

 

Na pierwszy rzut idą domki i namioty dla dzieci. W okresie jesienno-zimowym można większość z nich wykorzystać w domu, a w okresie wiosenno-letnim na zewnątrz. Nie wszystkie się do tego nadają, ale po materiałach z jakich są wykonane szybko można to ocenić. Maluch od zawsze lubił takie kryjówki. I mieliśmy takich domków i namiotów sporo. Aktualnie na działce mamy dwa lub trzy, w tym jeden Djeco ze światełkami, który pokazywałam kiedyś na blogu. Mieliśmy też kilka tekturowych, które Maluch samodzielnie ozdabiał. Sprawdzał się u nas też przez długi czas rozkładany domek pokryty jakby ceratą. To był nasz ulubiony. Kupiony wtedy z drugiej ręki jeszcze długo nam służył. To głównie w nim Maluch odgrywał różne scenki z maskotkami. Takie kryjówki można również wykorzystać jako wyciszenie od bodźców. Zwłaszcza, jeśli będzie to jakiś domek/namiot w jednolitym, ciemniejszym kolorze. Zamówiłam Maluchowi taką sensoryczną kryjówkę, ale jest jakiś problem z dostawą, więc nadal cierpliwie czekamy. Mam nadzieję, że już niedługo do nas dotrze, bo to może być fajne miejsce na wyciszenie emocji. Aktualnie Maluch korzysta z samodzielnie przygotowanej kryjówki pod swoim biurkiem. Zrobił tam sobie swój tajny kącik. Dzieci instynktownie wyszukują takie miejsca.

 

Iplay Namiot Domek Z Płotkiem – bardzo pomysłowy. Można go wykorzystać również jako suchy basen z kulkami. Jak Maluch był młodszy, to mieliśmy basen z kulkami i bardzo lubił z tego korzystać. Potem przejęła to jego kuzynka. Chyba większość młodszych dzieci lubi taką formę aktywności. Zabawę w kulkach można wykorzystać również do nauki kolorów, wyszukiwania ukrytych między nimi przedmiotów itd. Możliwości jest tu wiele. A dzieci często znajdują dodatkowo własne zastosowania.

 

 

Bestway Namiot Domek Pomarańczowy – podoba mi się wizualnie. Można go wykorzystać do rozmów o zwierzętach, o tym w jaki sposób je chronić, jak pomagać, czego nie robić, jak zachowywać się w lesie itd. Może to być również klinika weterynaryjna lub azyl dla maskotkowych zwierząt. Zależy, w którą stronę poniesie Wasze dzieci wyobraźnia.

 

 

Domek Plac Zabaw Dla Dzieci Straż – głównie dla fanów staży pożarnej, ale nie tylko. Można też znaleźć tego typu namioty dla innych służb.

 

 

Iplay Namiot Czarownicy – pomysłowy. Już samym kształtem zachęca do zabawy. W takim zamku to sama bym się pobawiła ;) Można go wykorzystać m.in. do zabaw w czarownice, upiory, smoki, Halloween.

 

 

Letni domek Little Tikes – ten domek podoba mi się najbardziej. Połączenie domku ze szklarnią może być wstępem do rozmów i zabaw w przydomowy ogródek. Można tam postawić doniczkę z samodzielnie zasianą rośliną, omówić z dzieckiem co jest potrzebne do tego, żeby rośliny rosły, co lubią, czego nie lubią oraz rozwinąć wątek ekologii. W pokoju się raczej nie zmieści, chyba że ktoś dysponuje dużą powierzchnią.

 

 

Disney Namiot Kącik Zabaw 3D Samoloty – w sam raz dla fanów motoryzacji i samolotów. Można tu startować samolotami lub jeździć autami. Możliwości jest wiele. Bardzo pomysłowy kącik dla dzieci.

 

 

Worldsapart Namiot Sekretny Shimmer I Shine – od razu zwrócił moją uwagę. Wyróżnia się na tle innych namiotów. Pewnie sporo dzieci zaciekawiłby wątek latających dywanów.

 

 

Injusa Domek Ogrodowy Market Sklepik Warzywniak – również do zabaw w ogrodzie. Bardzo pomysłowy. Jeden z moich faworytów wśród domków w tym zestawieniu. Wygląda bardzo solidnie. Tu również jest wiele możliwości zabawy. Można uczyć się liczyć, poznawać warzywa i owoce oraz inne produkty spożywcze. Omówić piramidę żywieniową, wyjaśnić na czym polega praca w sklepie itd. Dzieci zwykle bardzo lubią takie aktywności. Nie zliczę ile razy sama byłam klientką w różnych sklepach Malucha ;)

 

 

Intex Plac Zabaw Budka Z Lodami – to połączenie domku z małym basenem. Ciekawa alternatywa dla typowych namiotów.

 

 

Kontext namiot domek Tipi Wigwam – od razu mi się skojarzył z kącikiem do czytania książek.

 

 

Djeco Namiot Dziecięcy Indianin Tipi – myślę, że jest solidnie wykonany, jak inne produkty Djeco. Nasz namiot tej marki służy nam już kilka lat.

 

 

Kids Concept Namiot Składany – praktyczne rozwiązanie i łatwe rozkładanie.

 

 

Haba Namiot dla dzieci Traktor – bardzo mi się podoba. Ciekawa alternatywa dla typowych domków. Sporo dzieci przechodzi fascynację maszynami rolniczymi.

 

 

Iplay Multistore Plac Zabaw Namiot Wóz Strażacki – wejście do niego jest od góry i od tyłu.

 

 

 

Te i więcej domków/namiotów znajdziecie tu —->  Domki i namioty dla dzieci.

 

Gry dla dzieci

 

I czas na gry. Ta forma rozrywki zawsze się u nas sprawdza. Gier zawsze mieliśmy bardzo dużo. Wszelkiego rodzaju. Nadal mamy ich wiele. Zawsze zabieramy też gry na wyjazdy. Wtedy są to głównie gry karciane, bo zajmują niewiele miejsca w torbie. Rynek wydawniczy w zakresie gier cały czas się rozwija. Obecnie można znaleźć tak dużo pomysłowych gier, że i tak nie dałoby się kupić wszystkich. Można znaleźć gry ruchowe, zręcznościowe, logiczne, towarzyskie itd. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również zwracać uwagę na gry jednoosobowe, zwłaszcza jeśli nie zawsze dysponujemy czasem na to, żeby wspólnie pograć z dzieckiem. Albo jeśli zwyczajnie nie macie na to ochoty. Ja lubię planszówki, ale jak mam wybór, to wiadomo, że wolę sobie coś poczytać ;) Nie można zapominać o sobie, bo nie samymi dziećmi człowiek żyje. W takich sytuacjach gry jednoosobowe są świetnym rozwiązaniem. A są takie, które potrafią zająć na długo. Przeglądy gier często się pojawiają na moim blogu, bo to taka część branży dziecięcej, która na bieżąco podsuwa coraz bardziej pomysłowe produkty.

 

Wybierałam gry w różnym przedziale wiekowym. U nas nadal sprawdzają gry również dla młodszych dzieci, dlatego podobnie jak przy zabawkach, wybierając gry dla Malucha nie sugeruję się proponowanym przez wydawcę wiekiem. Zwykle nie kupuję gier strategicznych, bo u nas najlepiej sprawdzają się rozrywkowe.

 

Rebel Pingwin Na Lodzie – od 3 roku życia. Może być przy tym świetna i wesoła zabawa.

 

 

Foxgames Katamino – od 3 roku życia. Można tu grać w wariancie jednoosobowym i dwuosobowym. Lubię takie gry logiczne.

 

 

Zielona Sowa Morskie głębiny – kolejna ciekawa gra dla dzieci od 3 roku życia. Spodobała mi się graficznie. Przy okazji ma też walor edukacyjny. A jak wiadomo, dzieci uczą się najlepiej przez zabawę.

 

 

Smart Games Śpiąca Królewna – gra jednoosobowa, od 3 roku życia. Z tej serii mieliśmy Zamki i Czerwonego Kapturka. Seria Smart jest solidnie wykonana.

 

 

Clementoni Gdzie Mieszkają? Edukacyjna Gra Karciana – pomysłowa gra dla dzieci od 4 roku życia. W sam raz dla przedszkolaków. Tematyka zwierząt interesuje praktycznie wszystkie dzieci, a na pewno większość. Tego typu gra sprawdzi się zatem też jako prezent.

 

 

Smart Games Smart car – gra jednoosobowa, od 4 roku życia. Nie tylko dla miłośników i miłośniczek samochodów.

 

 

Granna Dinozaury Tajemnicza Wyspa – kolejna gra jednoosobowa, od 6 roku życia. Większość dzieci przechodzi etap fascynacji dinozaurami.

 

 

Temple Connection – jednoosobowa gra, od 7 roku życia. Zastanawiam się nad nią.

 

 

Rebel Cat Stax – od 7 roku życia. To gra jednoosobowa. Mamy wersję z psami. I to wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Nie przypuszczałam, że to może być tak trudne. Nawet ja mam z tym problemy. To zdecydowanie gra na logiczne myślenie.

 

 

Trefl Do You Speak English? – od 7 roku życia. Trafia na moją listę zakupów. Wykorzystamy ją w edukacji domowej.

 

 

Hasbro Monopoly Koty kontra Psy – bardzo lubimy grać w Monopol. A jak jeszcze byłaby to tematyka zwierząt, to Maluch byłby pewnie zachwycony.

 

 

Spin Master Gra Rock Me Archimedes – gra od 8 roku życia. Zaciekawiła mnie. Rozważam jej zakup.

 

 

Abino Szachy Drewniane 3 Osobowe – to coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów. Cała nasza trójka lubi grać w szachy.

 

 

Mattel Omniszachy – od 8 roku życia. Rozważam zakup tej gry. Bardzo pomysłowa, zwłaszcza dla dzieci, które lubią grać w szachy. “Omniszachy są innowacyjną i ekscytującą wersją klasycznej gry strategicznej, która z pewnością spodoba się zarówno szachowym nowicjuszom, jak i ekspertom. Celem tej gry jest – jak w klasycznych szachach – zbicie króla, ale dzięki dynamicznej planszy możesz wdrażać nowe strategie i kombinacje”.

 

 

Dumel Discovery Kalambury Dźwięknij to – od 8 roku życia. Bardzo lubimy takie gry. A przy tej może być fajna zabawa.

 

 

Lacerta Owocowe Opowieści – gra od 8 roku życia. Ona również ląduje na mojej liście zakupów, bo lubimy gry,  w których się opowiada.

 

 

Kraina Snów – gra od 8 roku życia. To może być u nas hit. Powstrzymuje mnie jedynie to, że rekomendowana jest dla większej grupy osób.

 

 

Planeta – “Świat nabiera kształtu w Twoich dłoniach. Sam możesz formować wyniosłe łańcuchy górskie i rozległe pustynie, poszerzać granice lasów, oceanów i lodowców w taki sposób, by osiągnąć idealną harmonię. Rozmieszczaj kontynenty z rozwagą, aby zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki i stworzyć najwspanialszą, tętniącą życiem planetę! Planeta to wyjątkowa, innowacyjna gra wykorzystująca elementy magnetyczne. Każdy z graczy rozpocznie zabawę z identycznym rdzeniem, jednak to od naszych decyzji zależy, jak ostatecznie będzie wyglądała nasza mała ziemia”. To zdecydowanie coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów i zamówię w pierwszej kolejności. Wykorzystamy tę grę w naszej edukacji domowej.

 

 

Zielona Sowa Śladami Phileasa Fogga Gra – gra dla dzieci od 9 roku życia. “Aby przebyć prawie 24 tysiące mil w tak krótkim czasie, należy odpowiednio się przygotować: kupić bilet na pociąg, wynająć słonia, a czasami przejść kilkaset mil pieszo. Nie jest łatwo, bo na początku swojej podróży masz w kieszeni tylko 135 funtów oraz bilet na lot balonem. To nie koniec niespodzianek! Musisz także uważać na pozostałych członków Klubu, ponieważ nie zawsze grają fair; groźni piraci lub tubylcy mogą przeszkodzić Ci w podróży, a wykolejenie pociągu znacznie opóźni Twoją wyprawę”. To może być ciekawa gra przygodowa.

 

 

Egmont Ewolucja – “Ewolucja to ciekawa, średnio ciężka gra z mocną interakcją, która spodoba się zarówno zaawansowanym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają poznawać bardziej skomplikowane gry planszowe. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez wyżywienie swoich gatunków zwierząt, zwiększenie ich populacji i dokonanie ewolucyjnych zmian zapewniających im jak najlepsze przystosowanie, a w konsekwencji przetrwanie”. To gra dla dzieci od 12 roku życia. Rozważam jej zakup, bo sama chętnie bym w to pograła.

 

 

Ravensburger Minecraft Builders And Biomes – wiadomo, że musimy ją mieć ;) Gdyby była trochę tańsza, to kupiłabym ją od razu. Ale może kupię ją Maluchowi pod choinkę.

 

 

Te i więcej gier znajdziecie tu —->  Gry dla dzieci.

 

Zabawki edukacyjne

 

Na koniec przegląd ciekawych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Starałam się wybierać takie, którymi dziecko samo będzie mogło się zająć. Część z nich ma dodatkowo walor edukacyjny, bo lubię łączyć edukację z zabawą. Maluch od zawsze był bardzo zabawkowym dzieckiem, chociaż wiem, że niektóre dzieci ciężko czymś zaciekawić na dłużej. Wprawdzie teraz mocno zmieniły mu się zainteresowania i w zasadzie poza Minecraftem nic mogłoby dla niego nie istnieć, to jednak ja wciąż pamiętam, że to nadal jest dziecko i potrzebuje też normalnej zabawy. Nie tylko po to, żeby odpocząć od komputera i konsoli, ale też dla prawidłowego rozwoju. Zupełnie inaczej pracuje wyobraźnia, kiedy dziecko angażuje się w różne zabawy. A zabawki bardzo to ułatwiają. Zwłaszcza, jeśli są one przemyślane i zachęcające dziecko do aktywności.

 

Baby Einstein By Hape Touch Piano – bardzo pomysłowe pianino dotykowe dla najmłodszych. Szkoda, że nie mieliśmy czegoś takiego, jak Maluch był w takim wieku. Myślę, że to fajna, rozwojowa zabawka.

 

 

Melissa & Doug Zestaw Małego Weterynarza – bardzo ciekawy zestaw do zabawy. Alternatywa dla zabawy w lekarza. Taką zabawę można również połączyć z edukacją dziecka na temat tego, jakie działania w stosunku do zwierząt są niepożądane, jak należy się prawidłowo opiekować zwierzętami, jakie zwierzęta nadają się do hodowania w domu itd.

 

 

Tullo Sensoryczne Dyski Gra Pamięciowo-Dotykowa – mamy ją. Solidnie wykonana. Lubimy się tym bawić. Wykorzystujemy tę grę do zabaw z zakresu integracji sensorycznej.

 

 

Askato Mozaika Szyfrowa – mieliśmy układankę tego typu i Maluch bardzo ją lubił.

 

 

Smily Play Układanka Guziczkowa Mozaika – bardzo mi się spodobała. Myślę, że Maluch też chętnie poukładałby coś takiego. Wygląda solidnie. W sam raz do ćwiczenia motoryki małej.

 

 

Toypex Tablica Magnetyczna Magpad – mieliśmy kiedyś tego typu tablicę i Maluch chętnie się tym bawił.

 

 

Neolina – to zabawa z mojego dzieciństwa. Mieliśmy taką linę, ale nie wiem, gdzie ją Maluch wpakował ;)

 

 

Kolorowanka XXL Parking piętrowy – tańsza alternatywa dla klasycznych parkingów. Mieliśmy kiedyś domek z tej serii. Maluch samodzielnie go ozdobił i potem wkładał tam jakieś figurki.

 

 

Clementoni Eksperymenty Dla Malucha – dla dzieci od 4 roku życia. Tego typu zestawy zapewniały zawsze Maluchowi fajną i edukacyjną zabawę.

 

 

Farby Kropkowe Neonowe – do kreatywnego szaleństwa. Zaciekawiły mnie.

 

 

Drewniany Domek Dla Lalek Gigant 120Cm Światło Led  – ma aż 120 cm wysokości. Do tego jest podświetlany, co z pewnością dużo bardziej zaciekawi dziecko. Bardzo mi się podoba i sama bym się czymś takim pobawiła. Wygląda bardzo zachęcająco.

 

 

Dwie Siostry Puzzle 170El. Zwierzęta Na Mapie – wyglądają ciekawie. Sporo elementów, więc mogą zająć dziecko na dłużej. Dla fanów map Mizielińskich, ale nie tylko. Maluch nie przepada za puzzlami, ale wciąż nie tracę nadziei, że trafię na takie, które go wciągną. Jednak czasy, kiedy jako dwulatek godzinami układał puzzle już raczej bezpowrotnie minęły.

 

 

Mikrofon Bezprzewodowy – mamy go i Maluch bardzo chętnie po niego sięga. Zmienia głos, co uatrakcyjnia zabawę.

 

 

 

Clementoni Biosfera – “Zawiera wszystko, czego potrzeba do eksperymentowania z naturalnym obiegiem wody”. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia. To coś dla nas, do edukacji domowej. Trafia na moją listę zakupów. Maluch bardzo lubi tego typu edukacyjne zabawki. Dzięki nim dużo łatwiej mu zapamiętać wiele rzeczy. Wspominałam już kiedyś, że dzięki rozwijaniu swoich zainteresowań w tym zakresie, rok temu zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik. W 2. klasie niestety konkurs był odwołany.

 

 

Icom Magiczny Ogród Ze Światłem I Dźwiękiem – to kolejny edukacyjny zestaw, który mógłby nam się przydać. Światło i dźwięki to dodatkowe atuty, zachęcające do aktywności.

 

 

Clementoni 100 Eksperymentów zestaw Naukowy – przy takim zestawie nie może być nudy.

 

 

Dromader Sekrety Elektroniki 500 Eksperymentów – o tych klockach wspominałam już kilka razy na blogu i na Instagramie. Są świetne. Jeśli ich nie znacie, to zdecydowanie warto to zmienić. W sam raz na prezent i na jesienne wieczory w domu. Uwaga! Klocki bardzo wciągają, nie tylko dzieci ;)

 

 

Te i inne zabawki znajdziecie tu —->  Zabawki.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>