845. Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci – przegląd.

Nowy Rok zaczynam na blogu przeglądem zabawek edukacyjnych, tym razem dla starszych dzieci. Potrzebuję jakichś nowych zestawów do edukacji domowej, więc postanowiłam połączyć 2 w 1 i przygotować jednocześnie zestawienie ciekawych zestawów, które wpadły mi w oko.

 

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą i zdziwieniem, że dziecko dużo szybciej i trwalej zapamięta pewne informacje, jeśli samo będzie mogło je wykorzystać do tego, żeby coś stworzyć. Właśnie dlatego tak lubię wykorzystywać w domowym nauczaniu wszelkie edukacyjne zestawy naukowe. Kiedy Maluch chodził do szkoły, jednym z przedmiotów były Eksperymenty. Bardzo lubił te zajęcia, bo robili z panią różne ciekawe doświadczenia. Zdobyta w ten sposób wiedza przydała mu się m.in. przy udziale w konkursie Świetlik, w którym otrzymał wyróżnienie. Rok temu nie wziął udziału (z uwagi na zamęt z koroną), ale mam nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym znowu chętnie spróbuje swoich sił.

 

Ci z Was, którzy od dawna zaglądają na nasz Instagram, pewnie pamiętają, że Maluch już będąc w przedszkolu wykazywał duże zainteresowanie wszelkiego rodzaju eksperymentami. Wprowadziliśmy mu wówczas różne zestawy do doświadczeń, z których bardzo chętnie korzystał. I takie eksperymenty robimy do dziś. Głównie zajmuje się tym tata Malucha, bo ja jestem przede wszystkim od merytorycznej treści ;) Chyba nie ma tematyki, której jeszcze nie testowaliśmy. Mamy też kilka ciekawych książek z eksperymentami, którymi również się posiłkujemy, jeśli nie mamy akurat gotowych zestawów naukowych.

 

Zestawy edukacyjne, które wpadły mi w oko

 

Układ słoneczny girlanda 4M —-> Zestaw do pomalowania, który świeci w ciemności.

 

 

Lisciani Miniaturowy Świat —–> To pomysłowa gra 3D, która od razu wskazuje na moją listę zakupów. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Przyda nam się w edukacji domowej.

 

 

Sekrety elektroniki Dromader 1200 —-> O tych zestawach już wspominałam kilka razy na blogu i na Instagramie. Mamy jeden z nich i jest świetny. Pobudza wyobraźnię i uczy logicznego myślenia. I do tego wciąga.

 

 

Sekrety elektroniki 119 —-> Ten zestaw również mamy i także już o nim wspominałam. Jeden z elementów nam się przegrzał od baterii i lekko stopił, więc warto być czujnym. Ale nie zmienia to faktu, że zabawa przy tym jest fajna.

 

 

Zestaw elektroniczny Boffin II Games —-> “Elektroniczny zestaw konstrukcyjny Boffin II GRY zawiera 35 części i oferuje zabawną formę oraz 200 nowych projektów, m.in. na refleks, na prędkość, na pamięć, na dokładność i inne. Łącznie 203 projekty, które są opisane w instrukcji”.

 

 

Elektroniczna stacja meteo —-> Zestaw służący do sprawdzania siły wiatru i temperatury.

 

 

Stwórz własny ekosystem —–> Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do wyhodowania roślinnych i zwierzęcych form życia. Dołączony do opakowania termometr ułatwi monitorowanie parametrów środowiska. Można dzięki temu obserwować, jak flora i fauna wpływają na siebie nawzajem. Rozważam zakup tego zestawu, bo sama jestem nim zaciekawiona ;) Jest przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia.

 

 

Lisciani Laboratorium grawitacji —-> Do tworzenia toru kulkowego.

 

 

Eksperymenty naukowe Zmiennokształtność —-> “Przetestuj supermoc metalu z pamięcią, zbadaj, jak działają ruchome piaski i zobacz w trójwymiarowym powiększeniu płatek śniegu. Dodatkowo: drużynowe zawody w odbijaniu baniek oraz śnieg w ciepłej postaci!”. Eksperymenty zostały opracowane przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia.

 

 

Ciekawe eksperymenty z energią słoneczną —–> Jest tu 9 eksperymentów do zrobienia.

 

 

Moje laboratorium Medycyna —-> To coś dla mnie ;) Dzięki takiemu zestawowi można poprawić swoją kondycję.

 

 

Zagadki oceanu Profesor Albert —-> Za pomocą doświadczeń można tu poznać budowę ryby oraz cykle wody. Można też zobaczyć przepływy prądów oceanicznych i przetestować muszle morskie. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

Clementoni Laboratorium Mechaniki Lunapark —-> Dzięki niemu można odkrywać prawa fizyki w przyjemny sposób. Można tu stworzyć 50 modeli, w tym napędzany silnikiem diabelski młyn i karuzelę-młot. Przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia.

 

 

Projektor do animacji Dromader —–> Kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Można tu poznać szczegóły konstrukcyjne i zasady optyki oraz mechaniki pozwalające uzyskiwać ruchomy obraz z pojedynczych klatek. Przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia.

 

 

RoboMaker —-> Od razu zwrócił moją uwagę. Maluch ostatnio zaczął wykazywać zainteresowanie Lego Technic, więc myślę, że taki zestaw też by mu się spodobał. W razie trudności, tata by mu pomógł. Jest tu 5 modeli robotów, o rosnącym stopniu zaawansowania. Można tu zaprogramować m.in. ruch, prędkość i dźwięki.

 

 

 

Alternatywne źródła energii Sol Expert Green Energy —-> Bardzo ciekawy. Zastanawiam się nad jego zakupem. Za pomocą tego zestawu można zobaczyć jak generowana jest energia ze słońca, wiatru lub wody, a następnie jest wykorzystana do zasilania różnych obciążeń, takich jak diody LED, silnik lub wentylator.

 

 

 

Wszystkie pokazane wyżej zabawki znajdziecie po nazwach tu —->Zabawki edukacyjne dla dzieci.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

4 komentarzy

  • A mogłabyś podać zestawy (link do postu, jeżeli jest), gdzie pokazałaś zestawy dla 5-6 latkow? Takie, z których Wy już wyrosliscie (wspominasz we wstępie) ;-)

    • Mamiczka

      I’M A GENIUS! Wielkie Laboratorium Naukowe – ten od razu mi przychodzi do głowy (chociaż jest zdaje się od 8 roku życia, to starsze przedszkolaki ogarną bez problemu), zestawy Funiversity też są fajne. My mieliśmy tego tak dużo, że ciężko mi teraz przytoczyć z pamięci nazwy. Pamiętam, że byłam zawiedziona zestawami Trefla. I potem już ich nie kupowałam.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>