846. Lego na zimowe wieczory – przegląd ciekawych produktów.

Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby klocków Lego. Ze swojego dzieciństwa pamiętam głównie klasyczne Lego. Spośród wszystkich zestawów, które miałam (a były to lata 80-te, więc ciężko było zdobyć takie klocki), najbardziej pamiętam zestaw Szpital. Lubiłam się nim bawić. Pamiętam też pojedyncze figurki z jakiegoś zestawu (małpkę i świnkę).

 

Maluch swoją przygodę z Lego zaczynał od Duplo. I bardzo długo bawił się tymi klockami. Mamy je zresztą do dziś. Jak był przedszkolakiem, podjęliśmy kilka razy próbę podejścia do Lego Classic, ale nie przejawiał większego zainteresowania. Owszem bawił się tymi klockami, ale bez entuzjazmu. Gdzieś tam po drodze dostawał na różne okazje jakieś zestawy, ale część z nich długo leżała w szafie nierozpakowana. Dopiero kilka miesięcy temu sam się nimi zainteresował i w końcu zaskoczyło. Teraz buduje z Lego bardzo chętnie. Z uwagi na swoje zainteresowania Minecraftem, aktualnie kupujemy głównie zestawy o tej tematyce.

 

Z konstrukcjami Lego największy problem, jaki u nas powstaje to taki, gdzie potem przechowywać takie zbudowane zestawy. Jeśli ktoś posiada duży, odkryty regał, to zapewne tak powstałe dzieła fajnie się wówczas prezentują. Jednak u Malucha w pokoju niemal wszystkie półki są zakryte. Jeszcze nie znaleźliśmy jakiegoś sensownego rozwiązania na to. Jeśli macie jakiś swój sprawdzony sposób na przechowywanie takich budowli, dajcie znać.

 

Do dzisiejszego krótkiego przeglądu wybrałam część naszych zestawów, które się u Malucha sprawdziły i dodatkowo zamieściłam w nim takie, które znajdują się na naszej liście zakupów.

 

Lego Minecraft Kreatywny warsztat – ten zestaw kupiłam Maluchowi jako pierwszy. Uznałam, że będzie miał tutaj większe pole do popisu niż klasyczne zestawowe Lego. Szybko się jednak okazało, że mimo wszystko Maluch jest też mocno zainteresowany tymi typowymi zestawami. Dlatego w ostatnim czasie na wszelkie okazje kupujemy w zasadzie jedynie Lego z serii Minecraft. Jedne tańsze, drugie droższe. Na takie bardzo drogie jeszcze się nie dałam namówić.

 

 

Lego Minecraft Walka w Kresie – to był drugi zestaw, który kupiłam Maluchowi. Po jakimś czasie od swojej cioci dostał taki sam. Nie był jednak tym faktem przejęty i chętnie złożył kolejny zestaw.

 

 

Lego Minecraft Punkt handlowy – ten zestaw Maluch otrzymał pod choinkę.

 

 

Lego Minecraft Kopalnia Creeperów – ten zestaw Maluch otrzymał niedawno na imieniny. Bardzo mu na nim zależało. Zbudował go w kilka godzin.

 

 

Lego Minecraft Pasieka – to jeden z naszych ostatnich nabytków.

 

 

Lego Minecraft Czaszkowa Arena – ten zestaw znajduje się na liście życzeń Malucha.

 

 

Lego Minecraft Najazd Złosadników – myślę, że ten zestaw kupię Maluchowi przy najbliższej okazji.

 

 

Lego Minecraft Forteca Netheru – to jeden z tych zestawów, których cena powala mnie na kolana. Ale być może zrobimy jakiś składkowy prezent na którąś z większych okazji.

 

 

Wszystkie pokazane wyżej zestawy można znaleźć tu —->  Lego.

 

Szachy i Warcaby Lego – zestaw jest wprawdzie przeznaczony dla dzieci od 9 roku życia, ale myślę, że poradzą sobie z nim także młodsze dzieci, jeśli mają opanowane zasady gry w szachy lub chcą się tego nauczyć.

 

Sama zaczęłam uczyć Malucha grać w szachy, jak jeszcze chodził do przedszkola, ale swoje umiejętności podszkolił po rozpoczęciu edukacji szkolnej, gdzie jednym z przedmiotów jest właśnie nauka gry w szachy. Początkowo dodatkowo uczęszczał również na kółko szachowe, ale jakoś nie wkręciło go to na tyle, żeby w kolejnych latach także się na nie zapisać. Stanęło zatem jedynie na tych lekcyjnych zajęciach. Szachy to ciekawa i bardzo rozwijająca gra. Jak byłam dzieckiem, mniej więcej w wieku Malucha, to też chodziłam na dodatkowe zajęcia z tej tematyki. Dzięki temu dobrze gram w szachy i ogólnie lubię tego typu logiczne rozrywki. Myślę, że taki zestaw może dodatkowo zachęcić dziecko do szkolenia swych umiejętności w tym zakresie, zwłaszcza jeśli jest fanem Lego.

 

Jeśli jednak Wasze dziecko jeszcze nie zna gry w szachy to nic straconego, bo na planszy można również grać w warcaby. A zasady tej gry zna już spora część przedszkolaków. Tego typu zestawy świetnie nadają się na prezent, w tym również składkowy, bo cena takiego zestawu jest wysoka. U nas takie składkowe prezenty praktykowane są przede wszystkim na klasowych imprezach urodzinowych. To ułatwia wszystkim sprawę, bo rodzice zaproszonych dzieci nie muszą tracić czasu na szukanie czegoś sensownego w określonej cenie, a z kolei rodzice jubilata wiedzą najlepiej, z czego dziecko będzie najbardziej zadowolone. Dzięki takim składkom można kupić fajny prezent w wyższej cenie.

 

 

Zarówno pokazane wyżej szachy Lego, jak i wiele innych ciekawych gier dla dzieci znajdziecie tu —->  Gry planszowe.

 

Na koniec jeszcze wybrałam kilka książek o budowaniu z Lego, które zwróciły moją największą uwagę.

 

Mistrz budowania z Lego – W tej książce, według opisu wydawcy, dzięki poradom autora odkryjesz sekrety największych mistrzów w budowaniu z kloców. Książka dedykowana jest wszystkim, którzy kochają klocki LEGO, małym i całkiem dużym. Od samochodów po łodzie, od samolotów po statki kosmiczne. Są tu rozdziały poświęcone poszczególnym zagadnieniom, zilustrowane technikami konstrukcyjnymi, dzięki którym można zbudować oryginalne i unikatowe modele.

 

 

Budujemy zwierzęta – ta książka już od dłuższego czasu mnie mocno kusi. Muszę ją w końcu kupić. Myślę, że w przypadku Malucha to będzie strzał w 10.

 

 

Budujemy domy – Jest to zbiór 40 kreatywnych pomysłów na konstrukcje różnych domów, m.in. takich jak igloo, czy latarnia morska. Każdy model wykorzystuje mniej niż 100 klocków, dzięki czemu nie trzeba posiadać ich dużo w swojej kolekcji. Przy każdym modelu znajdują się instrukcje krok po kroku (co jest dużym ułatwieniem), umożliwiające samodzielną budowę oraz różne fakty i ciekawostki.

 

 

Budujemy fantastyczne stworzenia –  To również zbiór 40 oryginalnych modeli, które można skonstruować z podstawowego zestawu klocków LEGO Classic. Każdy model, tak jak w poprzedniej książce, składa się z mniej niż 100 elementów, dlatego nie trzeba posiadać bardzo dużej kolekcji klocków, aby cały czas budować nowe stworzenia. To przydatne głównie dla dzieci, które wolą co chwilę tworzyć coś innego i nie przywiązują się do zbudowanych konstrukcji.

 

 

Niezwykłe pojazdy – To z kolei ciekawa książka, która zabierze fanów klocków LEGO w podróż w czasie i przestrzeni po wyjątkowych środkach transportu: od pierwszych pojazdów kołowych, aż po kosmiczne promy przyszłości. Za pomocą klocków będzie można stworzyć pojazdy lądowe, szynowe, wodne i powietrzne. Od lokomotyw parowych, aż po pociągi dużych prędkości, od dawnego bicykla, aż po stylowy skuter. Każdy projekt dostarczy wiele inspiracji i informacji, a jednocześnie zaprezentuje ciekawostki dotyczące innowacji w dziedzinie transportu. Zastanawiam się nad jej zakupem.

 

 

Niesamowite pomysły – Natomiast dzięki tej książce, można wyruszyć w podróż przez sześć niesamowitych światów, wypełnionych pomysłami i wskazówkami fanów LEGO. Można tu uzyskać informacje, jak zbudować statek kosmiczny, telefon komórkowy i inne niezwykłe modele. Krok po kroku można stworzyć własne projekty z klocków LEGO.

 

 

Pokazane wyżej książki można znaleźć tu —->  Książki.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>