355. Buźki. Zabawa logopedyczna – ćwiczenia logopedyczne do wykonywania w domu.

Dziś pokażę Wam karty, które sprawdzą się nawet wtedy, kiedy dziecko nie ma problemów z wymową. Tego typu ćwiczenia usprawniają narządy artykulacyjne i warto od czasu do czasu coś takiego porobić.

Buźki. Zabawa logopedyczna” to 2 talie po 48 kart z ćwiczeniami logopedycznymi, wydane przez Wydawnictwo Harmonia.

SAM_5317-zabawy logopedyczne dla dzieci

Karty są dwustronne. Po jednej są zdjęcia chłopców robiących różne miny, a po drugiej opis danego ćwiczenia. Jest on na tyle dokładny i prosty, że nie ma problemu z powtarzaniem widocznych na zdjęciach min. Dzięki pokazanym na kartach ćwiczeniom, usprawniamy nie tylko język, ale również wargi, żuchwę, policzki i podniebienie. Są np. takie ćwiczenia: “Mlaskając kilka razy, naśladuj kotka, który pije mleko.”, “Oblizuj językiem dolną wargę kilka razy, poruszając nim raz w prawo, raz w lewo.”, “Dmuchaj w dłonie Huuuuuu! kilka razy, jakbyś chciał je rozgrzać.”, “Wypychaj językiem prawy policzek od wewnątrz, jakbyś chciał go przebić.”

My bawimy się tymi kartami nie tylko zgodnie z instrukcją, ale też po swojemu. Po prostu losujemy miny i oboje je wykonujemy. Jeśli jakaś jest dla Malucha za trudna, losujemy dalej. Natomiast zgodnie z instrukcją jedną talię kart otrzymuje dziecko, a drugą rodzic. Dziecko (w przeciwieństwie do rodzica) rozkłada wszystkie karty przed sobą. Rodzic losuje kartę ze swojej talii i po zapoznaniu się z nią wykonuje określoną buźkę, zgodnie ze zdjęciem. Zadanie dziecka polega na odszukaniu odpowiedniej karty i zrobieniu takiej samej miny.

Karty są klasycznej wielkości. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i myślę, że to słuszna granica, chociaż część ćwiczeń można wykonywać także z młodszymi dziećmi. Jest ich na tyle dużo, że spokojnie można się w ten sposób bawić kilka/kilkanaście minut. Przechowywane są w plastikowym pudełku, które jest na tyle poręczne, że można je zabierać ze sobą np. w podróż.

Można je kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_5319-karty do ćwiczeń logopedycznych

SAM_5320-domowe ćwiczenia logopedyczne

buźki logopedyczne

SAM_5322

ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

SAM_5324

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>