94. Świat Elmo – bajki na DVD.

Dziś wpis bajkowo-serialowo-filmowy. W jednej z blogowych zabaw wspominałam, że ulubioną bajką mojego Malucha jest Świat Elmo.

Początkowo bajkę oglądaliśmy na kanale Mini Mini +, jednak kiedy zakończono jej emisję, zdecydowałam się kupić kilka nagrań na DVD. Wyszło kilka części, jednak nie wszystkie są niestety obecnie dostępne. Te, która można było, kupiłam. Ale nadal brakuje nam początkowych części. Jeśli wiecie, gdzie mogę je kupić, dajcie znać :)

Pokażę Wam dziś ulubioną z części mojego Malucha. Świat Elmo. Część 8. Bardzo Dziki Zachód to 2 godziny fajnej zabawy.

Sama zdziwiłam się, że taka tematyka aż tak zainteresuje Malucha. Tradycyjnie, jak to w bajkach z Elmo bywa, poznajemy różne tematycznie powiązane zwierzęta i rośliny, z którymi wspólnie możemy śpiewać ciekawe piosenki. Jednak wbrew tytułowi, na płycie mamy również odcinki, które nie są typowo o Dzikim Zachodzie.

Hitem płyty jest dla Malucha piosenka o kowboju Pecosie Billu. Jest nim oczywiście Elmo, który dzielnie walczy z tornado. Melodia jest na tyle rytmiczna, że szybko zapada w pamięć. Do tego mamy świetne, jak w każdej części, animacje. I moje ulubione momenty, czyli niezawodny Pan Gapa i Brat Pana Gapy. W tej części pojawia się również Siostra Pana Gapy. Wspólnie próbują pokazać, jak należy wsiąść na konia. Można się przy tym pośmiać :)

Całej płyty nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach, ale miłośnikom Elma płyta na pewno by się spodobała.

Kupiłam ją na allegro. Można ją kupić również tu —->ŚWIAT ELMO.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

23 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>