221. Wierszyki 3-latka, dobre i dla 2-latka.

221. Wierszyki 3-latka, dobre i dla 2-latka.

Gru 13

O tym, że Maluch bardzo lubi wierszyki wspominałam już kilka razy. Jeden z wpisów dotyczył tego, w jaki sposób uczę Malucha ich na pamięć —-> KLIK. W tej kwestii nic się nie zmieniło, poza tym, że nauka obejmuje coraz dłuższe rymowanki.

Z pomocą przychodzi nam tutaj książka „Wierszyki 3-latka” Dorota Gellner, Irena Suchorzewska, Danuta Gellnerowa, Ewa Szelburg-Zarembina, Barbara Lewandowska, Urszula Kozłowska Wydawnictwo Muza.

SAM_2343

Jakie wierszyki tu znajdziemy? Większość z nich jest bardzo znanych, np. Mam trzy latka, Sroczka, Tańcowały dwa Michały, Idzie pani. Łącznie jest ich 11.

Niektóre z nich pamiętam ze swojego dzieciństwa, chociaż w nieco innej formie. Teoretycznie są to wierszyki dla trzylatków, ale spokojnie mogą z nich korzystać również dwulatki, a nawet nieco młodsze dzieci. Książka jest pięknie ilustrowana, kolorowa, bardzo miło się ją przegląda.

Maluch upodobał sobie najbardziej wierszyk ‚Mruczą koty” Barbary Lewandowskiej. Muszę przyznać, że akurat tego nie znałam wcześniej. To jego fragment:

„Mruczą koty przy kominie:

– Mru, mru, mru!

Cześć, kominie, nasz kuzynie.

Mru, mru, mru.

Jesteś ciepły, mruczysz błogo.

Mru, mru, mru!

I masz dym jak koci ogon!

Mru, mru, mru”.

Książka ma twardą okładkę i zaokrąglone rogi! To bardzo duży plus! Strony już sztywne nie są, ale na razie nic złego się z nimi nie dzieje ;) Na pierwszej stronie jest miejsce na podpis.

W Radach dla Rodziców, zawartych na ostatniej stronie, jest napisane, że zamieszczone w książce utwory odwołują się do wiedzy dziecka, do jego skojarzeń, mogą być też pretekstem do zabaw dźwiękowych i ruchowych. W tej serii ukazały się również „Wierszyki 2-latka” i „Wierszyki 4-latka„.

Książkę można kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2345

SAM_2346

SAM_2347

SAM_2348

SAM_2349

SAM_2350

SAM_2351

SAM_2352

SAM_2353

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

21 komentarzy

 1. ilustracje cudne!! książeczka w sam raz dla mojego 3 latka)))

 2. Maluszkowe Inspiracje

  Jaka ładna ta książeczka!

 3. Joanna Andryszczyk

  super my mamy te wierszyki w kolekcji co zbieramy

 4. crate-of-art.blogspot.com

  podob ami się, ładne rysunki, a na to zwracam uwagę:)

 5. Kiti

  Nie dziwię się, że ten wierszyk się Maluchowi najbardziej spodobał. ,,Łakomy kot” jest jeszcze bardzo ciekawy z tego, co widzę, zwłaszcza dla wielbicieli tych zwierząt;)

 6. Paulina Kwiatkowska

  Bardzo fajna książeczka, ja też znalazłam niektóre z tych wierszyków, ale z chęcią bym też je sobie odświeżyła:)

 7. Patrycja Biegańska

  ale czad… wstyd, ale trzeciemu synkowi prawie nigdy nie czytam :( załamka, czas to zmienić. pierwszemu czytałam codziennie wiele razy, średniemu – co najmniej kilka razy w tygodniu, a mały książkami nigdy zainteresowany nie był, i jakoś tak nie czytamy… wstyd! lecę po tą książkę!

 8. Piękne obrazki! U Małej też powoli wszelkie wierszyki piosenki rymowanki robią furorę. Więc pewnie w kolejną taką pozycję się zaopatrzymy. A tak w ogóle to twoje rekomendacje były dla mnie inspiracją do prezentowych zakupów ksiażeczkowych ;)

 9. AgaMamaDusi

  Wierszyki wierszykami ale ilustracje jakie ładne :)

 10. Ruby Soho

  mamy „wierszyki 2-latka”, ale czekają na jakąś okazję do wręczenia, bo muszę się trochę hamować z zarzucaniem Młodego tymi stosami książek. Niech najpierw ogarnie te które już ma na półeczce:) ale cała seria jest bardzo fajna i ma ładne ilustracje:

 11. Kejsi

  pewna trzylatka właśnie uczy się wierszyka o biedronce, coś opornie jej to idzie ; P

 12. Dominika Pełczyńska

  Z tej serii bardzo fajne są też Poczytajki – 2latka, 3latka (innych nie sprawdzaliśmy).

 13. paula

  super wierszyki

 14. Gosia mamnatooko.pl

  Bardzo ciekawa książeczka. Brak sztywnych stron przy dwu, trzylatku nie powinna być wielkim problemem. Ciekawe rysunki.

 15. Agnes

  Wie ktoś może gdzie można kupić te książeczkę. Albo może któraś ma ja na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.