244. Kicia Kocia – fantastyczna seria książek dla dzieci.

244. Kicia Kocia – fantastyczna seria książek dla dzieci.

Sty 18

Najpierw kupiłam jedną książkę na próbę, w Empiku. Bardzo szybko musiałam dokupić kolejne, bo ciągłe czytanie tej samej po kilku dniach zaczęło mnie męczyć.

Kicia Kocia” to świetne, ciekawe historyjki Anity Głowińskiej, wydane przez Media Rodzina.

SAM_2628

Udało mi się skompletować całą serię, tj. ” Kicia Kocia mówi „Nie”!„, „Kicia Kocia w pociągu„, „Kicia Kocia nie może zasnąć„, „Kicia Kocia poznaje strażaka„, „Kicia Kocia na placu zabaw„, „Kicia Kocia i straszna burza„, „Kicia Kocia jest chora„, „Kicia Kocia na basenie„, „Kicia Kocia zostaje policjantką„, „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” i „Kicia Kocia gotuje„.

Jako pierwsza trafiła do nas „Kicia Kocia w pociągu„. Wybrałam akurat tę z uwagi na to, że Malucha od jakiegoś czasu fascynują pociągi i wszystko, co z nimi związane. Tekst okazał się prosty, ciekawy i od razu spodobał się Maluchowi. Jest średniej długości, w sam raz dla mojego dwulatka.

Każda z tych książek ma pewien walor edukacyjny. Np. w „Kicia Kocia mówi „Nie”!” poruszony jest temat buntu dziecka, jego zaginięcia w sklepie oraz tego, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Przy tej książce Maluch najbardziej się skupia. Zawsze obserwuję, jak z przejęciem słucha kolejnych zdań, razem z główną bohaterką przeżywa zagubienie się w sklepie. Historia oczywiście kończy się dobrze, ale pokazuje i tłumaczy, do czego może doprowadzić takie, a nie inne zachowanie.

Bardzo spodobała mi się również „Kicia Kocia nie może zasnąć„, w której poruszono problem nocnych dziecięcych lęków. Duży plus za to, że mama Kici nie zlekceważyła jej strachu, tylko spokojnie wytłumaczyła, że nie ma się czego obawiać, a nawet wspólnie z córką sprawdziła w całym pokoju, że nie chowa się tam żaden potwór.

Wiele przydatnych informacji znajdziemy również w części „Kicia Kocia i straszna burza„, tj. jak należy się zachowywać, a czego unikać, kiedy zaskoczy nas burza na otwartym terenie.

Jeśli chcielibyście wiedzieć coś więcej o którejś z pozostałych książek, to śmiało pytajcie. Nie chcę tutaj opisywać każdej, bo post zrobiłby się bardzo długi. W każdym razie całą serię gorąco polecam!

Książki nie mają twardych okładek, ani stron. Są jednak w wygodnym, średniej wielkości formacie. Mają bardzo ładne, kolorowe i proste ilustracje.

Dużym plusem jest również ich cena. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

Na zdjęciach możecie zobaczyć część tych książek, bo kiedy przygotowywałam je do zdjęć, niektóre z nich Maluch od razu zaczął przeglądać ;)

SAM_2636

SAM_2629

SAM_2630

SAM_2631

SAM_2632

SAM_2633

SAM_2634

SAM_2635

SAM_2637

SAM_2638

SAM_2639

SAM_2640

SAM_2641

SAM_2642

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

9 komentarzy

 1. Joanna Andryszczyk

  oo a tych to nie znałam podobaja mi się te kociaki :)

 2. miraga

  O sklepie idealne dla mojego dziecka, które wiecznie w sklepie ucieka.

 3. Kaps Love

  Fantastyczny walor edukacyjny, który w formie zabawy cos tam pozostawia w małych główkach. Mój synek jeszcze za mały na zrozumienie treści ale obrazkowo książeczki na pewno przypadną mu do gustu. Ehhh nasza biblioteka się rozrasta:) Dziękuję za podpowiedź książkową:) Pozdrawiam serdecznie

 4. Maniamamowania

  Ale macie imponującą kolekcję Kici Koci. My też lubimy Kicię. Mamy „Kicia Kocia na placu zabaw”. Moja recenzja tu http://maniamamowania.pl/plac-zabaw-a-emocje-dziecka-recenzja-ksiazek-basia-i-plac-zabaw-i-kicia-kocia-na-placu-zabaw/

 5. Naduśka ma teraz fioła na punkcie kotków (odkąd u teściowej kocica się okociła i jest jedno małe kocie pisklę) – te książeczki będą dla nas doskonałe!

 6. Kiti

  Już na Fb widziałam, że pisałaś o Kici Koci. Cena bardzo mnie zachęca i to przesłanie, super;)

 7. Paulina Kwiatkowska

  Takie edukacyjne książeczki z pewnością przydadzą mi się w przyszłości.

 8. Lucyna

  Kicia Kocia to rewelacja. Moja córka jest w niej zakochana :) mamy wszystkie książeczki z serii i już nie możemy się doczekać kolejnych. Polecałam już te książeczki znajomym – ich dzieci zareagowały podobnie jak moje :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.