251. Pan Maluśkiewicz i wieloryb.

251. Pan Maluśkiewicz i wieloryb.

Sty 26

I kolejny raz powracam wspomnieniami do czasów mojego dzieciństwa. Tę książkę chciałam kupić już jakiś czas temu, ale nie mogłam jej nigdzie znaleźć. Być może jej nakład był wyczerpany i dlatego miałam z tym problem. Kiedy rzuciła mi się w oczy w jednej z internetowych księgarni, nie czekałam ani chwili. Musiałam ją mieć.

Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima z ilustracjami Bohdana Butenko to książka Wydawnictwa Dwie Siostry.

SAM_2680

Dokładnie taką ją zapamiętałam. Bardzo miło było przeglądać te strony i wrócić pamięcią do czasów, kiedy to mama i dziadkowie mi ją czytali. Kiedy byłam dzieckiem, bardzo podobała mi się łupina orzecha, z której główny bohater zrobił sobie łódkę. Oczywiście tworzyłam potem takie łódki i wypełniałam je plasteliną, żeby wygodniej było wbijać maszt ;)

To ciekawa, średniej długości, częściowo rymowana historia o tyciutynieczkim człowieczku, Panu Maluśkiewiczu, który wyruszył w daleki rejs w poszukiwaniu wieloryba. „Woła: Cip-cip, wielorybku! Gdzie ty jesteś, rybeńko? Pokaż mi się choć tycio, tyciutko, tyciuteńko…”. Myślę, że jest Wam ona doskonale znana i pamiętacie, jak w końcu udało mu się go odnaleźć. Lubię takie pełne humoru opowiadania dla dzieci.

Maluchowi książka bardzo się spodobała, pomimo tego, że jest dość uboga w ilustracje. Są one mało kolorowe, ale doskonale oddają treść tej historii i są jej fajnym uzupełnieniem. Osobiście uwielbiam ilustracje tego ilustratora.

Książka ma twardą okładkę, ale strony już nie. Jest w nieco podłużnym formacie. Wprawdzie przeznaczona jest dla dzieci 4+, ale moim zdaniem zaciekawi również dwulatka.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2681

SAM_2682

SAM_2683

SAM_2685

SAM_2686

SAM_2684

SAM_2688

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

11 komentarzy

 1. Szczęście Mamy

  Ładnie wydana. Podobają mi się te proste obrazki.

 2. Kiti

  A ja jakoś nie kojarzę jej z czasów mojego dzieciństwa, ale Tuwima uwielbiam.

 3. Paulina Kwiatkowska

  Wygląda na bardzo fajną książeczkę:)

 4. Ruby Soho

  Tak, jakiś czas temu nakład był wyczerpany i nigdzie nie było znaleźć! Jak potem przeczytałam na stronie wydawnictwa że znów ją mają to od razu kupiłam dwie, by było na prezent! Też pamiętam te ilustracje z dzieciństwa! Bohdan Butenko wymiata :))

 5. Gosia

  Też nie kojarzę z dzieciństwa, a wychowałam się w głębokim PRL-u ;) Może moja mama nie dość dbała o mój rozwój intelektualny ;)

 6. Agnieszka Stępniak

  Historię Pana Maluśkiewicza znamy ale czytałyśmy ją w nieco starszej książeczce :)

 7. Blogi Mam

  Bardzo lubimy książeczki wydawnictwa Dwie Siostry, a te minimalistyczne obrazki świetnie wpływają na rozwój wyobraźni u dziecka. Pozdrawiam :)Olga

 8. Muszę ją gdzieś odkopać, bo coś mi świta, że takową miałam w dzieciństwie, chyba trzeba odwiedzić stryszek u babci :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.