166. Drewniane puzzle z figurami geometrycznymi.

166. Drewniane puzzle z figurami geometrycznymi.

Sie 31

Całkiem niedawno Maluch otrzymał w prezencie od cioci drewnianą układankę z różnymi figurami geometrycznymi. Kiedy ją zobaczyłam, pomyślałam, że raczej go nie zaciekawi. Co innego, gdyby to były jakieś zwierzątka, samochody, ale kształty? Szybko się jednak przekonałam, jak bardzo się myliłam. Układanka okazała się strzałem w 10!

SAM_1041
Drewniane puzzle z figurami geometrycznymi firmy Elefun Toys to solidnie wykonana, bardzo kolorowa układanka. Poszczególne elementy są dość grube, średniej wielkości, w sam raz dla 2.latka, czyli zgodnie z granicą wieku zalecaną przez producenta.

Dotychczas Maluch potrafił rozpoznać i prawidłowo nazwać tylko podstawowe kształty, takie jak koło, kwadrat, trójkąt, gwiazdka. Teraz wie już także, jak wygląda m.in. trapez, romb, owal, czy pięciokąt. Puzzle są tak kolorowe, że bez problemu przyciągają Malucha. Bardzo chętnie je wyciąga i wkłada w odpowiednie miejsca. Każda z figur jest na dole podpisana.

Układanka jest też bardzo ciekawym rozwiązaniem dla trochę starszych dzieci. Pod każdym z kształtów jest rysunek, pokazujący, jak daną figurę geometryczną narysować. To całkiem fajna, edukacyjna zabawa dla dzieci, które rozpoczynają naukę pisania. Przerysowując dany kształt na papier, ćwiczą nie tylko rękę, ale również dokładność, koncentrację i spostrzegawczość.

Okazało się, że układanka została zakupiona w Biedronce za niecałe 14 zł. Naprawdę warto ją kupić. Jeśli macie koło siebie tę sieć, sprawdźcie, może jeszcze będzie. Dokupiłam do kompletu jeszcze alfabet i cyfry. Na razie testujemy te nowe zestawy i za jakiś czas napiszę, czy sprawdziły się równie mocno, jak kształty.

SAM_1048
SAM_1043
SAM_1045
SAM_1046
SAM_1047

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

18 komentarzy

 1. Paulina Kwiatkowska

  Nawet nie wiedziałam, że Biedronka taką serię wypuściła, ale fajna seria dla młodszych dzieci. Fajny jest tez taki domek, co się kształty przez dziurę wrzuca, ale nie wiem, jak on się nazywa;)

 2. Kiti

  Figury geometryczne nigdy mnie nie fascynowały, ale dzięki tej układance można poznać wiele nowych kształtów. Jestem ciekawa, jak wypadną literki:)

 3. Antoniana

  Mamy taką. Jest świetna ; )

 4. Ruby Soho

  bardzo fajna układanka, i ile się można z niej nauczyć! takie zabawki lubię najbardziej.

 5. PamperMama

  Przyjemne z pożytecznym :)

 6. Agusiek

  Rewelacyjne to jest, u nas obecnie szał na sortery i układanki, a figur jeszcze nie mamy, muszę skoczyć do Biedrony!

 7. rabarabarbar.blogspot.com

  muszę pochodzić po Biedronkach (w okolicy mam ich trzy), bo Art uwielbia teraz dopasowywać kształty.

 8. agnieszka

  Zapraszam na moje pierwsze CANDY. Do wygrania gra edukacyjna CYFERKI PLUS i zabawka dla niemowlaka. Agnieszka

  http://superdzieciaczki.blogspot.com/2013/09/candy-candy.html

 9. greeneyekitty22

  widziałam…w biedronce są teraz u nas

 10. odpadyblog

  Bardzo fajny pomysł na zabawkę edukacyjną dla dzieci:) Przyjemne dla oka ( bo nie dotknąłem) wykonanie:)
  Pozdrawiam.
  Tomasz A. – odpady.blog.pl

 11. Yllla

  Ja u siebie w Biedronce nie widziałam takich puzzli, musiałam przegapić, a szkoda bo fajne i cena też fajna :)

 12. Agata

  A my się spóźniliśmy po te puzzle, niestety wszystko nam wykupili. Nieraz się już przekonałam, także w pracy, że dzieciaki uwielbiają figury geometryczne, coś mają w sobie i dzieci chętnie się nimi bawią :) pozdrawiam

 13. Matylda Sochaczewska

  Właśnie takiej układanki szukam po sklepach. W Biedronce oczywiście ani widu, sprawdzałam. Może ktoś wie gdzie teraz można nabyć takową? Albo ma do odstapienia niepotrzebną już używaną? Inaczej pozostanie mi tylko samoróbka ;)

 14. Beata

  Witam, czy jest Pani chętna sprzedażą puzzli drewnianych z figurami geometrycznymi firmy Elefun Toys?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.