238. Moje pierwsze znaki drogowe. Gra edukacyjna dla dzieci.

238. Moje pierwsze znaki drogowe. Gra edukacyjna dla dzieci.

Sty 10

Zauważyłam, że Maluch od jakiegoś czasu interesuje się nie tylko wszelkiego rodzaju pojazdami, ale również tym, co się dzieje na drodze. W czasie jazdy samochodem co chwilę pyta, a jaki to jest znak, a co oznacza itd.

Postanowiłam rozwinąć jego zainteresowania i jednym z Mikołajkowych prezentów była gra edukacyjna Moje pierwsze znaki drogowe marki Maxim. O tej firmie, produkującej puzzle i gry dla dzieci pisałam już Wam tu —-> KLIK.

SAM_2549

Gra składa się z kilkunastu kart i znaków drogowych. Polega na tym, aby każdy ze znaków dopasować do odpowiedniej karty. Są one dość duże, wykonane z tektury. Za ich pomocą można w przystępny sposób tłumaczyć nawet maluchom, czym są znaki i do czego służą. Gra pomaga również prowadzić z dzieckiem rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze i tego, jak należy się na niej zachowywać.

Jedyny minus jest taki, że mogłoby być tych znaków więcej. Maluchowi bardzo się ta zabawa w odgadywanie i dopasowywanie znaków podoba.

Gra jest solidnie wykonana, ma zaokrąglone rogi. Niektóre karty już nam się jednak trochę pogięły, ale w żaden sposób nie przeszkadza nam to w zabawie. Jest przechowywana w praktycznym pudełku.

Według producenta jest ona przeznaczona dla dzieci od 4 do 9 lat. Moim zdaniem mogą się nią bawić również młodsze dzieci. Dla mojego dwulatka wcale nie jest za trudna, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że Malucha ta tematyka po prostu interesuje.

Grę można kupić np. tu —> KLIK.

SAM_2550

SAM_2551

SAM_2552

SAM_2555

SAM_2556

SAM_2557

SAM_2558

SAM_2559

SAM_2560

SAM_2561

SAM_2563

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

16 komentarzy

 1. li_lia

  Szkoda, że nie posiadają ,,nóżek”. Wówczas można by zrobić makietę ulicy i pobawić się w ,,sytuacje na drodze”. Mimo wszystko produkt uważam za ciekawy.
  li_lia
  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

 2. Joanna Andryszczyk

  fajne są i podobają mi się

 3. Joanna Andryszczyk

  aaa dziś ksiązkę Mysi domek odebrałam z księgarni ale czad jaka ona duża nie spodziewałam się takiej ogromnej :)

 4. Maniamamowania

  O to mój Staś byłby zachwycony. Uwielbia znaki drogowe. My mamy memo ze znakami drogowymi – polecam :)

 5. Paulina Kwiatkowska

  Ja też lubię znaki drogowe:)

 6. Kiti

  Fajnie się zapowiada;)

 7. ila pop

  Fajne znaki, tylko faktycznie troche więcej mogłoby ich być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.