688. Audiobooki dla dzieci – przegląd bajek dla dzieci i nie tylko.

Coraz częściej dostaję od Was pytania o audiobooki dla dzieci. Przyznaję, że jest to dziedzina, w której nie mam żadnego doświadczenia, ponieważ Maluch nie lubi takiej formy bajek. W związku z tym mamy chyba tylko dwa audiobooki, które czekają u nas na lepsze czasy. Nie mam parcia na to, żeby wprowadzać Maluchowi słuchanie płyt, bo sama też jakoś nie przepadam za takim sposobem “czytania” książek. Być może wynika to z tego, że jestem wzrokowcem i ciężko mi się skupić na słuchaniu, nie mając przed sobą żadnego obrazu. Kiedyś próbowałam z jakąś książką dla mnie w takiej formie, ale nie zapamiętałam z niej nic. Być może trafiłam na swój zły dzień, a być może ta forma nie jest dla mnie. Może kiedyś jeszcze spróbuję z jakąś książką, ale nie wróżę sobie sukcesu na tym polu ;)

 

Z uwagi jednak na to, że wśród Was jest zapotrzebowanie na audiobooki dla dzieci, podjęłam się wyzwania i przygotowałam przegląd tej formy książek dla dzieci. Okazuje się, że takich audiobooków jest wiele. Do tego zestawienia wybrałam te, które najbardziej zwróciły moją uwagę. Teraz będzie Wam łatwiej dokonać wyboru, niż przeglądać dziesiątki ofert w różnych internetowych księgarniach :)

 

1. Posłuchajki. Elmer. Przygody w kratkę —-> KLIK. Tę płytę mamy. Jest tu 8 bajek, które czyta Krzysztof Kowalewski. Kiedyś Maluch był bardzo zafascynowany tym słoniem. Do dzisiaj na ścianie w pokoju ma obraz z tym bohaterem. Pokazywałam Wam go przy okazji wpisu o pokoju Malucha —-> KLIK. Od czasu tamtego wpisu sporo się w jego pokoju zmieniło, ale Elmer jest nadal :)

 

2. Posłuchajki. 365 bajek na dobranoc —-> KLIK. Bajki czyta Anna Dymna.

 

3. Posłuchajki. Reksio —-> KLIK. Bajki opowiada tutaj Jerzy Stuhr. Maluch ostatnio dość mocno zainteresował się Reksiem. Może spodobałby mu się taki audiobook.

 

4. Posłuchajki. 12 ważnych opowieści —-> KLIK. Czyta Maja Ostaszewska. To może być ciekawa płyta.

 

5. Posłuchajki. 50 najpiękniejszych opowieści —-> KLIK. Zastanawiam się nad tym audiobookiem dla Malucha. Całkiem możliwe, że akurat ta płyta mogłaby go zainteresować. Wśród bajek są tu m.in. Calineczka, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Mała Syrenka. Opowiada je Zbigniew Zamachowski.

 

6. Bo w przedszkolu jest jak w domu —-> KLIK. To piosenki i bajki dla dzieci, ułatwiające adaptację w przedszkolu. Ciekawy pomysł.

 

7. Posłuchajki. Pora do przedszkola —-> KLIK. Kolejna ciekawa propozycja dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem.

 

8. Hans Christian Andersen Baśnie —-> KLIK. Wśród bajek są tu m.in. Księżniczka na ziarnku grochu, Calineczka, Świniopas. Bajki czyta Jerzy Stuhr. Od razu przypomina mi się moje dzieciństwo :)

 

9. Szkolne przygody Pimpusia Sadełko —-> KLIK. Pimpuś to był mój hit w dzieciństwie.

 

10. Dzieci z Bullerbyn —-> KLIK. Książkę czyta Edyta Jungowska.

 

11. Tajemniczy ogród —-> KLIK. Kiedyś bardzo lubiłam tę historię.

 

12. Agnieszka Osiecka dzieciom —-> KLIK. Myślę, że może zainteresować sporą grupę osób.

 

13. Pitu i Kudłata dają radę —-> KLIK. Uwielbiam przygody tego rodzeństwa. Mamy je w wersji książkowej. Pitu i Kudłata zawsze poprawiają humor :) Maluch jeszcze nie do końca kuma o co tu chodzi, ale mnie bawią przygody tego rodzeństwa.

 

14. Kornel Makuszyński dzieciom —-> KLIK. Są tu 3 płyty CD, a bajki czyta Piotr Fronczewski.

 

15. W Dolinie Muminków —-> KLIK. Kolejny audiobook, w którym historię opowiada Krzysztof Kowalewski.

 

16. Przygody Kota Filemona —-> KLIK. Bajki opowiada Marian Opania. Maluch ostatnio często ogląda Filemona na DVD. Nie przypuszczałam, że może się tak wciągnąć w tę bajkę.

 

17. Przygody Filonka Bezogonka —-> KLIK. Kolejna bajka, którą pamiętam ze swojego dzieciństwa.

 

18. Miś Uszatek —-> KLIK. Czyta Jerzy Stuhr.

 

19. Cypisek —-> KLIK. Tę bajkę też pamiętam.

 

20. Nowe przygody Bolka i Lolka —-> KLIK. Czyta Jerzy Stuhr.

 

 

 

21. Kubuś Puchatek —-> KLIK. Historię czyta Janusz Gajos.

 

 

22. Wieczorynki —-> KLIK. Krótkie bajki w sam raz na dobranoc.

 

23. Złota księga bajek do słuchania. Klasyka Disneya —–> KLIK. Są tu m.in. bajki Alicja w Krainie Czarów, Pinokio, Księga Dżungli, Król Lew.

 

24. Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci —-> KLIK. To może być ciekawy audiobook.

 

25. O wróbelku Elemelku —-> KLIK. Jako dziecko lubiłam tę bajkę.

 

26. Basia i słodycze —-> KLIK. Coś dla fanów tej serii książek.

 

27. Straszyć nie jest łatwo —-> KLIK. To historia dla dzieci o duchach.

 

28. Bajki terapeutyczne —-> KLIK. Znam wersję drukowaną.

 

29. Mała księżniczka —-> KLIK. To z kolei jedna z ulubionych historii taty Malucha ;)

 

30. Mały Książę —-> KLIK. Tej historii chyba nie muszę nikomu przedstawiać.

 

31. Bajki na zimowe wieczory —-> KLIK. Są tu m.in. Piotruś Pan i Śpiąca królewna.

 

32. Kraina śpiochów. Bajka muzyczna —-> KLIK. Może być ciekawa.

 

33. Potwory i Spółka —-> KLIK. Coś dla fanów tej bajki.

 

 

34. Poczytaj mi mamo —-> KLIK. Mamy któryś z tych audiobooków. W wersji drukowanej mamy chyba cztery części.

 

35. Blogowe Dbajki —-> KLIK. Kiedyś było głośno o tym audiobooku.

 

36. Do ucha malucha —-> KLIK. Tu coś dla maluchów.

 

37. Zielony żółty rudy brązowy —-> KLIK. Zainteresowała mnie ta płyta.

 

38. Wielkie problemy ze snem małej słonicy Eli —-> KLIK. To również może być całkiem interesująca historia.

 

39. Gdzie to jest? —-> KLIK. To bardziej płyta muzyczna, ale zwróciła moją uwagę.

 

40. Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę —-> KLIK. Tytuł mnie rozbawił. Może sprawię ją komuś w prezencie.

A Wasze dzieci mają jakieś ulubione audiobooki?

 

KONKURS

Na fb bloga trwa krótki konkurs, w którym możecie wygrać wejściówki na Akademię Duckie Deck na ten weekend w Gdańsku —-> KLIK. Warto skorzystać :) Jeśli macie znajomych w tych okolicach, dajcie im znać.

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

7 komentarzy

  • Moja pięcioletnia córa uwielbia audiobooki. Polecamy wszystko co czyta Edyta Jungowska (Dzieci z Bullerbyn, o których piszesz, ale i cała seria Pippi, “Emil ze Smalandii”). Maja uwielbia też “Cukiernię pod Pierożkiem z Wiśniami”, “Martynkę”, ostatnio zaś zakochana jest w “Opowieściach z Narnii” – 3 pierwsze tomy zna prawie na pamięć.

      • U nas zaczęło się od słuchania w samochodzie (jakoś 4 godziny jazdy do babci trzeba było znieść), a teraz bardzo często włącza sobie w domu.

  • Bajki które śmieszą, wzruszają i pomagają w wyrastaniu na szczęśliwego, samodzielnego i kochającego siebie najpierw małego człowieczka, a potem dorosłego, który wie, że tak naprawdę wszystko w życiu jest możliwe – to przygody kota Afika i jego przyjaciół. Ciepły głos lektora i rymowanki, które szybko wpadają w ucho – to coś, co na długo pozostanie w sercu i główce malucha :)
    Wiem, że nie ma ich w bardzo pomocnym artykule powyżej, ale można je znaleźć na: http://www.zlotemysli.pl/prod/13401/przygody-kota-afika-piotr-pogodny.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>