520. Muffinki – gra dla dzieci.

Pamiętacie grę o surykatkach? —> KLIK. Dzisiaj pokażę Wam kolejną, którą Maluch otrzymał jakiś czas temu od producenta.

Muffinki to gra dla dzieci marki Granna.

muffinki dla dzieci

Jest to gra głównie na spostrzegawczość i refleks. Jest bardzo kolorowa. Muffinki wykonane są z grubej tektury. Od razu zwróciły uwagę Malucha. Trzeba je samemu wyjąć z szablonów, a to co zostanie można wykorzystać do odrysowywania kształtów.

W zestawie są dwie kostki. Nie są to jednak klasyczne kostki z oczkami, tylko z kolorami.

Na czym ta gra właściwie polega? Na zbieraniu jak największej ilości babeczek. Rozkładamy je zgodnie z instrukcją lub możemy opracować własne zasady. Muffinek jest 30. Rzucamy jednocześnie jedną i drugą kostką. Po rzuceniu kostkami zaczyna się rywalizacja. Bo wówczas każdy z graczy próbuje złapać muffinkę w kolorach wskazanych na kostkach lub jokera (dokładne szczegóły znajdziecie w instrukcji). Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe, dlatego początkowo można zagrać według prostszych reguł.

Podoba mi się to, że muffinki można wykorzystać również do zabawy np. w sklep lub cukiernię. Można je także liczyć, dobierać kolorami itd. Jestem pewna, że Wasze dzieci same znajdą dla nich ciekawe zastosowanie.

Według producenta gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, ale jeśli uprościmy zasady, można spróbować w nią zagrać nawet z 3-latkiem, który zna kolory. Tu wszystko zależy od indywidualnego rozwoju dziecka.

Grę można kupić np. bezpośrednio na stronie producenta —> KLIK. Obecnie jest w promocyjnej cenie.

gra muffinki

muffinki granna

kolorowa gra dla dzieci

gra do nauki kolorów

SAM_9098

SAM_9103

SAM_9100

SAM_9101

Dziękuję Grannie za przekazaną grę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>