733. Gry planszowe (i nie tylko) dla dzieci w różnym wieku – cz. 2.

Czas na kolejną część przeglądu gier. Pierwszą pokazywałam Wam tu —->  KLIK. Jeśli ktoś z Was ją przegapił, to warto nadrobić, bo jest tam aż 45 ciekawych propozycji. Tego typu gry sprawdzą się zarówno w zimowe wieczory, jak i w charakterze prezentu gwiazdkowego czy mikołajkowego.

 

W dzisiejszej części znalazło się miejsce dla następujących pozycji:

 

1. Ludo Park —->  KLIK. Jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. To zestaw 4 bardzo łatwych gier.

 

 

2. Festiwal leśnych skrzatów —->  KLIK. Przeznaczona dla najmłodszych. Wygląda na solidnie wykonaną.

 

 

3. Paul i Księżyc —->  KLIK. Bardzo ciekawie wykonana gra dla dzieci od 3 roku życia. Są różne stopnie trudności.

 

 

4. Jungle Race —>  KLIK. To gra podłogowa dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

5. Widzisz krokodyla —->  KLIK. Ma proste zasady i jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. “Staraj się być pierwszy – doprowadź swoją łódź do przystajni. Jeśli krokodyl zakrada się za Tobą nie zapomnij krzyczeć”.

 

 

6. Contura —->  KLIK. Bardzo pomysłowa gra dotykowa, przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

7. Jesteście w ramce —-> KLIK. Jest przeznaczona dla dzieci 3 roku życia. Ma proste zasady.

 

 

8. Inteligentne jeże —>  KLIK. To gra zręcznościowa, w której należy odprowadzić jeże do mamy.

 

 

9. Banda prosiaczków —->  KLIK. Mamy ją i jest bardzo fajna. Ma proste zasady, w sam raz dla początkujących małych graczy. Jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia.

 

 

10. Magiczne piórka —->  KLIK. Bardzo pomysłowa gra logopedyczna.

 

 

11. Prima Ballerina —-> KLIK. To może być świetna gra dla fanek/fanów baletu. Jest to gra ruchowa, przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Haba ma zresztą wiele ciekawych gier w swojej ofercie.

 

 

12. Magiczny kociołek —->  KLIK. Mamy ją i jest świetna. To jedna z naszych najbardziej pomysłowych gier, do tego edukacyjna. Pomaga ćwiczyć proste zadania matematyczne. Głównym hitem jest tu pojawiający się i znikający poprawny wynik (po przytrzymaniu palcem odpowiedniego pola w magiczny sposób pojawia się liczba). Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

 

 

13. Zaklęta wieża —>  KLIK. Mamy ją od kilku lat i nadal jest u nas w czołówce. To bardzo pomysłowa gra. Zadaniem graczy jest znalezienie ukrytego klucza. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

 

 

14. Owijaj w bawełnę —->  KLIK. To gra do nauki angielskiego. “Uczestnicy losując jedną z kart opisują zawarte na niej słowo tak, aby pozostali uczestnicy gry je odgadli w ciągu 2 minut”.

 

 

15. Game Over —->  KLIK. Bardzo pomysłowa. Przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. “Wędrujesz korytarzami labiryntu, starając się od­naleźć klucz i skrzynię ze skarbami. Zadanie utrudniać ci będą różne stwory. Jeśli je pokonasz, będziesz mógł kontynuować wędrówkę”.

 

 

16. Kids Dog —->  KLIK. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. “Gra rozgrywana jest za pomocą kart, które zapewniają niejedno zaskakujące zagranie i sprawiają, że każda rozgrywka może być inna”.

 

 

17. Żabka wspinaczka —->  KLIK. Rewelacja! Trafia na moją listę zakupów. Jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. To może być u nas hit.

 

 

18. Wiszące uszka —->  KLIK. I kolejna pomysłowa gra dla dzieci od 5 lat.

 

 

19. Gra Hot Wheels —-> KLIK. To gra elektroniczna dla dzieci od 5 lat.

 

 

20. Gdzie jest moja woda? —>  KLIK. Mamy aplikację z tą grą i Maluch ją lubi. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Chyba się na nią skuszę.

 

 

21. W rytmie —->  KLIK. To może być świetna gra. Jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

 

 

22. Wyścigi baloników —->  KLIK. Dla dzieci od 5 roku życia. Wygląda zachęcająco.

 

 

23. Telefon 112 —->  KLIK. Świetna i pomysłowa gra edukacyjna, przeznaczona dla dzieci od 5 lat. “W trakcie gry dzieci losują karty zdarzeń losowych i decydują które służby ratownicze należy powiadomić”.

 

 

24. Tambuzi —>  KLIK. Gra dla dzieci od 6 roku życia. Ma moduł dźwiękowy. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

25. Kosmiczne stworki —->  KLIK. Od razu zwróciła moją uwagę. Przeznaczona dla dzieci od 6 lat. To typowa gra logiczna z różnymi poziomami trudności.

 

 

26. Pralnia potworów —->  KLIK. To gra na refleks od 7 roku życia.

 

 

27. Chińczyk Lego —->  KLIK. Przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia. W sam raz dla fanów/fanek tych klocków.

 

 

28. Zooloretto —->  KLIK. Przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia. “Każdy gracz jest właścicielem ogrodu zoologicznego. Gracze zdobywają punkty poprzez zachęcenie do swoich zoo możliwie największej liczby odwiedzających. W tym celu muszą pozyskiwać stada zwierząt. Jeżeli graczowi uda się zakupić do swojego zoo wiele zwierząt tego samego gatunku, to będzie później mógł je rozmnażać”. Myślę, że ta gra mogłaby się spodobać Maluchowi. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

29. Dopasuj elementy, ukryj ślad —>  KLIK. Jest przeznaczona dla dzieci od 8 lat. “W tej grze trzeba zacierać ślady swoich kroków, podróżując przez bagna, piaski, śnieg i miejskie zaułki. Wraz z rozwojem gry ukrycie całego pozostawionego śladu staje się coraz trudniejsze”.

 

 

30. Milionerzy. Dorośli konta dzieci —>  KLIK. Przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia. Kusi mnie, żeby ją kupić.

 

 

Niespodzianka od Mikołaja

 

Przypominam, że nadal można skorzystać z ciekawego video lub listu od Świętego Mikołaja —>  KLIK. Są teraz fajne promocje. Ja kupiłam Maluchowi video z Elfami i po około godzinie miałam to już na swoim e-mailu. A sam filmik trwa 9 minut i jest bardzo pomysłowy. Oczywiście długo nie wytrzymałam i jak tylko Maluch napisał list do Mikołaja, to włączyłam mu to nagranie. Był pod wrażeniem ;) Zwłaszcza, jak zobaczył tam swoje zdjęcia i kiedy usłyszał od Mikołaja, żeby nadal opiekował się zwierzętami.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>