776. Pomysłowe gry rodzinne na wakacje – przegląd tego, co może umilić letnie dni.

 

Ostatnio gry powróciły do łask Malucha. Był taki okres, że chciał grać tylko na konsoli, a wszelkie planszówki czy gry zręcznościowe szybko go nudziły. Kupiłam jednak kilka nowych i zaczęłam mu powoli przypominać, że wspólne granie to super zabawa.

 

W poniższym przeglądzie uwzględniłam gry, które mamy i takie, które planuję kupić lub które po prostu bardzo mnie zaciekawiły. Warto także zerknąć do wpisu Dziecko w podróży, bo tam też pokazywałam niedawno kilka pomysłowych gier, zwłaszcza tych z czeską bajką Sąsiedzi —->  KLIK.

 

1. Powiedz to Hasbro —->  KLIK. Jest rewelacyjna. To u nas hit. I za każdym razem płaczę ze śmiechu. Zresztą nie tylko ja ;) Z dołączonym do gry sprzętem w buzi trzeba wymawiać wylosowane zdania, a pozostali uczestnicy muszą odgadnąć co się powiedziało. Wygląda się przy tym nieciekawie, ale zabawa jest przednia ;) Są tu ustniki dla dzieci i dla dorosłych. To jedna z naszych najlepszych gier, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Są też inne wersje językowe, jeśli chcecie sobie utrudnić zadanie, np. angielska  —->  KLIK. Tutaj chyba jednak nie ma ustników dla dzieci. W naszej, polskiej wersji są. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, ale spokojnie poradzą sobie z nią też młodsze, jeśli potrafią czytać. Mogą też grać bez wkładania nakładki, po prostu odgadując co mówią inni.

 

 

2. Trzymaj kciuki Hasbro —->  KLIK. Kolejna świetna gra, którą ostatnio wałkujemy. Polega na wykonywaniu określonych zadań bez użycia kciuków lub innych palców. Są wyzwania (typu zapinanie guzików), rysowanie i lepienie z ciastoliny. Ale można też wymyślać własne zadania. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, ale spokojnie sobie z nią poradzą również młodsze dzieci. Przy zadaniach, w których trzeba coś przeczytać można im po prostu pomóc.

 

 

3. Gra w literki Trefl —->  KLIK. O tej grze już wspominałam kilka razy. To nadal jest u nas hicior. Maluch dostał to w prezencie, ale nie ukrywam, że głównie starzy w to grają ;) Można grać tak długo, aż nie obejmie się prowadzenia. My z tatą Malucha potrafimy w to grać przez kilka dni pod rząd. Jak opętani ;) Jest też wersja party —->  KLIK z dodatkowymi płytkami, która umożliwia kradzież liter i ich zmienianie. To oczywiste, że musimy ją mieć. Tato Malucha, wiem, że przeczytasz ten wpis. Przykro mi, ale będziesz musiał odpalić drobne ze skarpety, bo nie odpuszczę ;)

 

 

4. Żyrafometr Rebel —->  KLIK. Mamy ją i wcale nie jest taka łatwa. Według mnie najlepsza dla dzieci w wieku szkolnym. Jest tu cała masa ciekawostek, w tym takich z Księgi Guinessa. Gramy w to w trójkę.

 

 

5. Mądry zamek Smart Games —>  KLIK. Wspominałam już o niej wiele razy. To długo był u nas hit. Co jakiś czas przypominam o tej grze, bo jest świetna. I jednoosobowa ;)

 

 

6. Kalambury dla dzieci Kangur —>  KLIK. Te karty nadal są u nas na topie. Zabieramy je ze sobą na wszystkie wyjazdy i dzieciaki uwielbiają w to grać.

 

 

7. Gra rodzinna Set G3 —->  KLIK. Świetna gra karciana na spostrzegawczość. Jest na mojej liście do kupienia. Graliśmy w nią niedawno u znajomych i bardzo nam się spodobała. Wydaje się prosta, ale wcale taka nie jest. Według mnie sprawdzi się u dzieci w wieku szkolnym. My będziemy grać w to razem z Maluchem. W sam raz na jakieś wyjazdy, bo zajmuje niewiele miejsca. I wciąga.

 

 

8. Gra pozorów Nasza Księgarnia —->  KLIK. I kolejna ciekawa gra karciana na spostrzegawczość, którą poznaliśmy w czasie wakacji. Refleks mile widziany ;)

 

 

9. Góra uczuć Heim —->  KLIK. To gra edukacyjno-terapeutyczna. Już kiedyś pokazywałam ją w jakimś przeglądzie, ale nadal uważam, że to jedna z ciekawszych gier dla dzieci na rynku.

 

 

10. Szybkie bańki Egmont —->  KLIK. Gra karciana na refleks i spostrzegawczość. Wydaje się prosta, ale wcale taka nie jest.

 

 

11. Origami Rebel —->  KLIK. Ciekawa gra karciana.

 

 

12. Dzieci kontra rodzice Bajki, filmy i seriale —->  KLIK. Znamy podstawową wersję tej gry i na tę chyba się skuszę. Myślę, że Maluchowi mogłaby się spodobać.

 

 

13. Name it Dumel —->  KLIK. Graliśmy w to z kuzynką Malucha. Ciekawa i pomysłowa. Czasem udało mi się ograć dzieciaki, ale nie zawsze. Pytania są o różnym stopniu trudności. W instrumentach muzycznych poległam.

 

 

14. Podaj dalej Rebel —>  KLIK. Nowa wersja głuchego telefonu. To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

15. Wybierz mnie Lucrum —->  KLIK. Gra karciana o zwierzętach. Może być ciekawa.

 

 

16. Zamki z piasku Trefl —->  KLIK. Ciekawa gra karciana. W sam raz na lato.

 

 

17. Masza i Niedźwiedź Węże i drabiny —->  KLIK. Znana, prosta gra w bajkowej odsłonie.

 

 

18. Matalaki Trefl —->  KLIK. Gra ruchowa. Myślę o tym, żeby kupić ją Maluchowi na działkę.

 

 

19. Skaczące jajeczka Rebel —->  KLIK. Ta gra mogłaby się u nas sprawdzić. Muszę pokazać ją Maluchowi.

 

 

20. Niedźwiedzie vs Bobasy Rebel —->  KLIK. Jest przeznaczona dla dzieci od 10 roku życia, ale kusi mnie, żeby ją kupić. Może być przy tym dużo śmiechu.

 

 

21. Jednym słowem Rebel —->  KLIK. Gra skojarzeniowa. Może być fajna. Zastanawiam się nad jej zakupem.

 

 

22. Gestykul-Akcja Hasbro —->  KLIK. Ta też mnie kusi.

 

 

23. Telepatia Albi —->  KLIK. I jeszcze ta mi się podoba. Lubimy tego typu gry.

 

 

24. Monopoly Polska jest piękna —->  KLIK. Bardzo ciekawa i pomysłowa wersja.

 

25. Prawda to, czy nie Kangur —->  KLIK. Lubimy tego typu gry. Pudełko od razu zwróciło moją uwagę.

 

 


 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>