108. Lego Duplo Zgadywanki.

Klocki Lego Duplo na pewno wszyscy znacie. Prędzej, czy później również o nich napiszę. Ale Lego to nie tylko klocki. W swojej ofercie mają również książki dla dzieci.

Jedną z nich jest książka “Lego Duplo. Zakręcone zgadywanki“, Wydawnictwo Ameet.

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Jej ilustracje są bardzo kolorowe, a przedstawione na nich ludziki i zwierzęta występują również w różnych zestawach klocków.

Głównym atutem tej książki są obrotowe koła na każdej ze stron. Maluch uwielbia tego typu dodatki przy książkach. Kręci kółkami, dobierając odpowiedni obrazek do danej ilustracji. Kółka są solidnie wykonane i sztywne, więc książka nadaje się dla małych niszczycieli.

Tekst książki jest rymowany, co na pewno spodoba się wielu maluchom. Wierszyki są krótkie, łatwe do zapamiętania, co z kolei może spodobać się nieco starszym dzieciom. Mogą one również dobrać odpowiedni obrazek do danego wierszyka. Przykładowo mogą wybrać obrazek, który będzie pasował do tekstu” Ma grzywę, kopyta, jego mama to klacz. Na zielonej łące bardzo lubi się paść”.

Wydawca zaznacza, że książka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem spodoba się również dużo młodszym dzieciom.
Kupiłam ją w Rossmannie. Można ją kupić również np. tu —->LEGO DUPLO ZGADYWANKI.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>