180. Sorter ślimak Fisher Price – Klockowy Smakosz.

W poprzednim wpisie pokazywałam Wam sorter, który moim zdaniem jest najlepszy na pierwsze tego typu ćwiczenia —-> KLIK. Dzisiaj z kolei pokażę Wam taki, który chociaż tej samej firmy, nieco mnie zawiódł.

Muzycznego ślimaka Fisher Price (Smakosza Klocków) kupiłam, kiedy Maluch miał około 6 miesięcy. Zachęcona jego kolorowym wyglądem i zamiłowaniem Malucha do grających zabawek, z niecierpliwością oczekiwałam dostawy.

SAM_1518

Niestety. Chociaż samo wykonanie ślimaka było naprawdę solidne, melodia, którą wygrywał doprowadzała mnie do szału.

Przede wszystkim była głośna. Moim zdaniem zbyt głośna dla takich maluszków, a producent jako granicę wieku podawał 6 miesięcy. Niestety nie było regulacji głośności. Nie było również wyłącznika, przez co zdarzało się, że ślimak sam z siebie zaczynał grać. Także w nocy.

Sam sorter też się średnio sprawdził, chociaż kolorowe klocki zachęcały Malucha do zabawy. Nie podobało mi się jednak to, że po jego otwarciu panel z sorterem ‘wisiał’ z boku. Bardziej odpowiadałby mi taki, który można zdjąć całkowicie. Otwieranie i zamykanie też pozostawiało wiele do życzenia. Plusem było jednak to, że ślimak w większości był przezroczysty, dzięki czemu Maluch widział, co jest w środku. Podobało mu się to, że widzi, co się dzieje z klockami po ich wrzuceniu.

Głowę ślimaka również można było zdejmować, jednak z jej ponownym założeniem Maluch nie radził sobie sam. Klocki wykorzystywaliśmy głównie do budowania wieży i nauki kształtów i kolorów.

Zdania na temat tej zabawki są podzielone. Znam zarówno jej zwolenników, jak i przeciwników. Porównując go z innymi tego typu zabawkami, uważam, że są od niego lepsze. Być może ta melodia, która po prostu mi się nie podobała, trochę mnie zniechęciła do tej zabawki. Pewnie dlatego szybciej zauważyłam też inne jej wady.

Ślimaka kupiłam na allegro.

SAM_1520
SAM_1519
SAM_1521
SAM_1522
SAM_1523
SAM_1524

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

34 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>